Operacja Rupieciarz

Detektywistyczna seria książek dla dzieci. Operacja, i nowa zagadka dla Tiril i Olivera!

Tym razem kilkoro mieszkańców Elvestad stało się ofiarą tajemniczych kradzieży. Co ciekawe, łupem nie padły żadne cenne rzeczy. Zginęły jedynie bezwartościowe rupiecie... To nowe zadanie dla Biura Detektywistycznego nr 2.

Tajemnicze sprawy to w końcu ich specjalność!

Informacje dodatkowe o Operacja Rupieciarz:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2020-10-23
Tytuł oryginału: Operasjon Skrotnisse

Kup książkę Operacja Rupieciarz

Operacja Rupieciarz - opinie o książce

Tak, "Operacja Rupieciarz" to już 15 tom serii (licząc te w małym wydaniu) Biura Detektywistycznego nr 2, ale mojemu synowi w ogóle się nie nudzi i cieszy się na zapowiedź każdego kolejnego tomu. W końcu jak można nie lubić bohaterów mianowanych najlepszymi norweskimi bohaterami książek dla dzieci wszech czasów!?!

Tym razem ofiarą tajemniczych kradzieży pada kilkoro mieszkańców Elvestad. Jednak najdziwniejsze jest to, co było ich przedmiotem. Złodziej bowiem kradnie rupiecie. Zagadkowe kradzieże są może zbyt dużą sprawą dla Policji, ale idealną dla Oliviera, Tirill i psa Ottona. Czy ponownie uda im się zdemaskować złodzieja, odzyskać zrabowane fanty i oczywiście dowiemy się, kto nim był? Oczywiście, ale po przeczytaniu książki ?

Szczerze polecam tę serię, nie tylko młodym sympatykom zagadek detektywistycznych. Książeczki są idealne dla dzieci rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem. Ładnie wydane, bogato ilustrowane, z dużym drukiem i ciekawą przygodą. Do tego posiadają wskazówki dla detektywów. Z tej części mali detektywi dowiedzą się, jak zrobić światło ultrafioletowe, oraz jak napisać tajną wiadomość i dzięki niemu ją odczytać.

24.08.2022r. ukazała się kolejna książka w serii ,,Operacja" która wydana została w dużym formacie i zawiera - poza kryminalnym opowiadaniem - mnóstwo zadań i zagadek dla czytelników! Tytuł: "Operacja Jednorożec" ?

Na 26.10.2022r. natomiast przewidziana jest premiera kolejnego, zimowego wydania zeszytowego "Operacja Płatki Śniegu". Kto połakomi się na płatki śniegu - dzieło słynnej artystki sztuki szklarskiej?

Razem z młodym bardzo lubimy przygody młodych detektywów z Biura Detektywistycznego nr 2. Tym razem poszło o antyki i magiczne mazaki. Sprawdźcie sami jak rozwiązali zagadkę tym razem :)

Operacja Tajemnica Zamku
Jrn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Operacja Tajemnica Zamku

Kolejna część serii ,,Operacje" dla młodych wielbicieli zagadek detektywistycznych! Tiril i Oliver wybrali się z Ottonem pod namiot. Nagle w oknie starego...

Operacja Niezłe Ziółko
Jrn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Operacja Niezłe Ziółko

W Elvestad grasuje niezłe ziółko - robi psikusy, płata figle i ze wszystkiego stroi sobie żarty. Ale kiedy okazuje się, że jednocześnie ktoś kradnie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska