reklama

Ona (#2). 3kąt

W domu znanego muzyka policja odkrywa ciało kobiety. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, twierdzi, że zupełnie nie pamięta zamordowanej i spotkania z nią, co zaskakuje funkcjonariuszy. Prowadzący sprawę Bartosz Bogucki i Maksymilian Obrębski próbują dotrzeć do prawdy. Muszą przy tym radzić sobie nie tylko z fałszywymi tropami, ale również prokuratorem, który swoim zwyczajem chce zamknąć śledztwo jak najszybciej. Czy uda im się odkryć prawdę? Czy wszystkie elementy układanki wpadną na właściwe miejsca? A może ktoś podmienia puzzle, aby zakłócić obraz całości? Tymczasem niedaleko miejsca, gdzie mieszka ,,Ona", budowlańcy odnajdują ciało, które cudem uniknęło zabetonowania. Czy będzie potrafiła przejść obok tego obojętnie? Czy ponownie przetną się losy jej i aspiranta Boguckiego? Czy szczęście będzie jej sprzyjać i tym razem nie zostanie zdemaskowana? ,,3kąt" to kontynuacja ,,40. Raków" - powieści, która zdobyła serca wielu fanów dzięki wciągającej fabule i nieoczywistym bohaterom. Tym razem nie będzie gorzej.

Informacje dodatkowe o Ona (#2). 3kąt:

Avatar użytkownika - bogusiazieba80
bogusiazieba80
Przeczytane:2024-03-17,

Dzień dobry #książkoholicy

" 3 Kąt " - @agnieszka.peszek - współpraca barterowa .

Policja znajduje ciało kobiety w domu muzyka , mężczyzna nie przyznaje się do winy . Czy policjanci Bogucki i Obrębski dojdą do prawdy ? Zaczyna się wyścig z prokuratorem, który chce zamknąć śledztwo jak najszybciej .

Natomiast " Ona " znowu wkracza do akcji , czy będzie w stanie nie wychylać się , by nie zostać zdemaskowana ? Czy ma dobrą motywację , by kontynuować swój plan ?

Co wspólnego mają muzyk , prokurator i polityk czyli tytułowy trójkąt ? Na wszystkie pytania odpowiedzą wam zapisane strony literkami .

Po poprzedniej części czekałam na kontynuację licząc znowu na dużą dawkę emocji . Doczekałam się , zatapiając się w tej historii przewracałam kartki szybciutko czytając by znaleźć się już na końcu historii . Kolejna książka autorki , którą czyta się błyskawicznie i próbuje znaleźć rozwiązanie . Zakończenie daje nam nadzieję na kontynuację . Czekam i liczę , że powstanie ona szybciutko .

Gorąco polecam 🔥

Agnieszka Peszek niewątpliwie stała się jedną z tych autorek, których książki mogę brać w ciemno.
Kiedy sięgnęłam po „3Kąt”, wiedziałam, że czeka mnie niezapomniana podróż przez gąszcz ludzkich emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Ta powieść to nie tylko kryminał – to głęboka studnia ludzkich relacji, której dno pełne jest tajemnic i demonów przeszłości. Jest to kontynuacja powieści „40. Raków”. Czytać można je w dowolnej kolejności, jednak polecam poznać najpierw tom pierwszy.
Powieść rozpoczyna prolog ukazujący wydarzenia sprzed ćwierć wieku, gdy trzej chłopcy z różnych środowisk decydują się na pakt przyjaźni, symbolicznie identyfikując się z Trzema Muszkieterami, gdzie motto „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” staje się ich drogowskazem. Współczesne czasy rzucają bohaterów w wir zdarzeń, które nie tylko wystawiają ich lojalność na próbę, ale również prowadzą do odkrycia mrocznych sekretów z przeszłości.
Następnie przenosimy się we współczesne czasy. W apartamencie hotelowym znanego muzyka, policja odkrywa ciało kobiety. Mężczyzna, który jest podejrzewany o zbrodnię, nie przyznaje się do winy. Bartosz Bogucki i Maksymilian Obrębski, prowadzący śledztwo, muszą zmierzyć się nie tylko z fałszywymi tropami, ale również z presją prokuratury, gotowej zamknąć sprawę jak najszybciej. Jednak im głębiej wnikają w śledztwo, tym więcej tajemnic wychodzi na jaw.
A potem pojawia ONA – tajemnicza kobieta, której tożsamości nie poznajemy, a cała wiedza o niej opiera się na jej wspomnieniach. Prowadzi swoje własne śledztwo i stara się sama wymierzać sprawiedliwość tym, których ona nie sięgnęła. Jednak czy zawsze zgodnie z literą prawa?
Agnieszka Peszek po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzynią w tworzeniu napięcia. Czytając „3Kąt”, czułam się jak detektyw rozwiązujący zagadkę, gdzie każdy element ma swoje znaczenie, ale równocześnie może być pułapką.
Książka ta to nie tylko kryminał, ale też obraz ludzkich relacji, złożonych emocji i walki z własnymi demonami. Peszek umiejętnie układa puzzle psychologicznych portretów bohaterów, wywołując w czytelniku mieszankę emocji – od zaskoczenia po współczucie.
Zakończenie pozostawiło mnie z ogromną chęcią zgłębienia dalszych losów bohaterów. Autorka nie tylko zamyka historię, ale też pozostawia otwarte drzwi do kolejnych tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji, czyniąc lekturę niezapomnianym przeżyciem.
Dla miłośników kryminałów z nutą tajemnicy i psychologicznej głębi, ta książka stanowi prawdziwą gratkę.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2024-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Cała trójka wiedziała, że po tym, jak siedem dni wcześniej każdy z nich zatopił ostrze noża w ciele starszego człowieka, ich losy splotą się ze sobą na zawsze. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, aż po życia kres."
Przyjaźń. Ta z dzieciństwa, trwająca latami, zawiązuje między ludźmi silną więź. Zwłaszcza wtedy, gdy wspólnie przeżywało się wiele wspaniałych chwil, ale też takich, które dla zwykłego człowieka wywołałyby gęsią skórkę, dreszcze i chęć ucieczki. "3kąt" mówi właśnie o takiej przyjaźni. Na dobre i na złe. Jest także kontynuacją losów policjantów i pewnej tajemniczej kobiety, których znamy z "40.raków".
W książkach Agnieszki Peszek nie brakuje mocniejszych momentów. Śledztwa dotyczą brutalnych morderstw i nie inaczej jest w tym przypadku. Mamy do czynienia ze sprawą zamordowanej kobiety w mieszkaniu znanego muzyka. Ten nie wie, skąd ona się tam znalazła, a prowadzący sprawę Bogucki i Obrębski mają niezły orzech do zgryzienia. Zwłaszcza, że to nie jedyne morderstwo, które będzie miało tu miejsce. I "Ona". Ta, która samodzielnie prowadzi śledztwa i wymierza sprawiedliwość na własną rękę.
W "40.raków" miałam problem wgryźć się w fabułę i życie bohaterów. Wtedy to było moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i jeszcze się poznawałyśmy. W przypadku najnowszej książki szło mi o wiele sprawniej, a więc i czytanie przebiegało jeszcze przyjemniej. Bardziej wkręciłam się w życie głównych bohaterów, dzięki czemu trudniej było oderwać się od lektury.
Autorka posłużyła się motywem trzech muszkieterów, których to przyjaźń była na dobre i na złe. W przypadku "3kąta" taka relacja nie jest godna pochwały, o której sami wyrobicie sobie zdanie czytając tę książkę.
W życiu głównych bohaterów znowu się dzieje. Nadchodzą zmiany, na lepsze lub gorsze, stają przed nowymi wyzwaniami i muszą radzić sobie z przeciwnościami losu. Dodać do tego trudne śledztwo i nie mają co narzekać na nudę. Cały czas intryguje mnie postać kobiety znanej jako "Ona" i jakie szczególne znaczenie będzie miała w ogólnym obrazie fabuły. Póki co cały czas gdzieś tam się czai, ale nie potrafię znaleźć dla niej tu konkretnego miejsca. Co będzie jak się ujawni?
Historie bohaterów poznaje się z kilku perspektyw, dzięki czemu wiadomo, jaki wachlarz emocji towarzyszy im w danym momencie. Agnieszka Peszek potrafi podtrzymywać napięcie do samego końca. Finał tego tomu zapowiada kolejne ciekawe i trudne przeżycia bohaterów w kontynuacji. "3kąt" ma do zaoferowania ciekawe śledztwo, intrygujących bohaterów i tajemnice, które trzymają czytelnika w napięciu. Bardzo polecam!

Avatar użytkownika - ewelinabialogolabek
ewelinabialogolabek
Przeczytane:2024-01-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bogucki już na dobre rozgościł się w wydziale kryminalnym. Tym razem wspólnie z Maksymilianem Obrębskim zajmują się sprawą zwłok kobiety, które zostały znalezione w wannie w mieszkaniu dość znanego muzyka. Jednocześnie policyjny duet przygląda się morderstwom pewnego mężczyzny i młodej dziewczyny. Tajemnicza "Ona" kolejny raz postanawia zaangażować się prywatnie w prowadzone śledztwa. Czy jej wkład wniesie coś do tych spraw? Czy uda się je rozwikłać?

To druga część cyklu, jednak sądzę, że spokojnie można po nią sięgnąć bez znajomości poprzedniego tomu. Narracja poprowadzona została na dwa sposoby, dzięki czemu czytelnik lepiej może wygryźć się w treść i poznać wszelkie aspekty działalności bohaterów. Autorka sprawnie buduje napięcie, potrafi zaintrygować czy prowadzić odbiorcę przez wszystkie meandry fabuły. Akcja pędzi dość szybkim tempem, a jest zwroty niejednokrotnie mogą zaskoczyć.

Pisarka w swoich powieściach porusza szereg problemów społeczno-psychologicznych i robi to w sposób rewelacyjny. Często dotyka zagadnień dotyczących różnorodnych fobii bądź traum. Widać, iż ma rozeznanie w temacie, a swoją wiedzą dzieli się z nami za pomocą przystępnych metod, które trafią nawet do największego laika.

W tej pozycji Agnieszka Peszek wzięła na tapetę przyjaźń w najmocniejszej wersji. Przecież każdy z nas chciałby mieć obok siebie osoby, które byłyby w stanie zrobić dla nas absolutnie wszystko. Aczkolwiek czy wzajemne ukrywanie swoich zbrodni to wynik prawdziwej relacji, a może wyłącznie zdegenerowania?

Autorka uświadamia nam również, że praktycznie w każdej grupie społecznej lub zawodowej można trafić na nieuczciwych, zdeprawowanych ludzi. Najgorsze w tym wszystkim okazuje się to, iż psychopatia, korupcja albo różnego rodzaju dewiacje dotyczą też tych, którzy powinni stać na straży prawa.

Kolejnymi kwestiami wspomnianymi w tej lekturze były patologia i przemoc. Literatka pokazuje czytelnikom, że te problemy możemy spotkać nie tylko w najbiedniejszych rodzinach, ale coraz częściej odnotowywane są przypadki, w których dotyczą one tzw. "wyższych sfer".

Jeśli macie ochotę na lekki, ale skłaniający do przemyśleń kryminał, to Ta książka jest zdecydowanie dla Was.

Avatar użytkownika - Ela-Monia
Ela-Monia
Przeczytane:2024-01-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 2024, Kryminał - Sensacja Thriller,

3KĄT, Agnieszki Peszek Cykl: Ona (tom 2), po książkę można sięgnąć bez znajomości poprzednich części.

,, W domu znanego muzyka policja odkrywa ciało kobiety. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, twierdzi, że zupełnie nie pamięta zamordowanej i spotkania z nią, co zaskakuje funkcjonariuszy.’’

Główni bohaterowie to dwaj policjanci komisarz Maksymilian Obrębski i aspirant Bartosz Bogucki. Dwie osobowości z istotnym kontrastem, a jednocześnie to kreatywny, idealnie zgrany duet. Dwóch silnych bystrzaków, ale nie oznacza to, że nie mają momentów słabości. Jednak z każdego takiego momentu się podnoszą i walczą dalej.  Jest jeszcze ona, tylko, że tak naprawdę to nie wiemy, kim jest ona? Skrzywdzona w dzieciństwie przez rodzinę, osobliwa postać z umiejętnością obserwacji i z niezwykłym instynktem, po godzinach bawi się w detektywa. Trzeba przyznać, że opis zmagań kobiety z własnymi rozterkami, z własnym „ja”, przynosi niesamowity efekt. Przybliża nam tę postać i coraz bardziej pozwala nam zrozumieć ją.

Cała historia to zawiła intryga, zakręcona tak, że na początku mamy chaos w głowie. Jednak to wszystko to przemyślana strategia, to tylko zabawa z czytelnikiem, bo nieoczekiwane zwroty akcji, podsycają tylko naszą ciekawość i chcemy więcej i jeszcze więcej. W pewnym momencie, wydaje się nam, że wszystko nabiera spójności, jasności i że już wiemy. Jednak pod koniec okazuje się, że w jak wielkim byliśmy błędzie, bo tu nic nie jest takie, na jakie wygląda.

Agnieszka Peszek w swoich książkach nic nie zostawia przypadkowi. Wysoki poziom wykonywanej pracy, tu widać znajomość procedur i kulis funkcjonowania policji, prokuratorów, patologów, a nawet zabójców. Doskonale nakreślone wątki z życia prywatnego policjantów, a ich ironiczne dialogi powoduję, że książka stała się bardziej interesująca.

3KAT, trzy różne ofiary i wiele tajemnic powiązanych ze zbrodniami, intrygująca gra w zabijanie ,,trzech muszkieterów’’. To naprawdę trzymająca w napięciu pozycja. To, co jeszcze kusi i przyciąga, wręcz hipnotyzuje to niesamowita okładka, z połyskiem.

Pomysł na fabułę ciekawy. Dużo postaci, sporo wątków. Tym niemniej nie przekonuje mnie ta książka. Mam wrażenie, że jest zbyt chaotyczna. Dużo się dzieje, ale brak panowania nad całością. Końcówka, chociaż ewidentnie wskazuje na kontynuację, to jednak wydaje się niedopracowana. Dodatkowo zarzut do części wątków - akcja odbywa zbyt gładko (Trójka czarnych charakterów, która przez wiele lat popełniła mnóstwo przestępstw, zabezpieczając się przed wpadką szybko zostaje rozpracowana przez domorosłą detektyw). Nie przekonuje mnie także tytułowa postać serii. Tym niemniej sięgnę jeszcze po pierwszą część, chociaż Autorka przekonuje że "3kąt" można czytać bez jej znajomości. Co, biorąc pod uwagę zakończenie drugiego, nie wchodzi w grę w przypadku, gdy powstanie kolejny tom.

,,Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, aż po życia kres.".

Miłość i zemsta są silnymi uczuciami, które mogą zmieniać ludzi i ich losy. Czasem mogą być źródłem nadziei i siły, a czasem zagrożeniem i słabością.

Książka ,,3kąt" to hipnotyzująca symfonia kryminalnych intryg, w której każdy dźwięk jest kluczem do rozwikłania tajemnicy. W tle melodyjnego świata muzycznego, detektywi stają twarzą w twarz z enigmatycznym morderstwem, gdzie prawda ukrywa się w zakamarkach wspomnień.

Autorka zdołała stworzyć galerię postaci, które nie tylko fascynują swoimi historiami, lecz także przemawiają do czytelnika jako autentyczni towarzysze życiowej podróży. Każda strona tej powieści to jak precyzyjnie dopasowany dźwięk w wielkim przedstawieniu. Bohaterowie nie są jednowymiarowymi postaciami, ale jakby wyrzeźbionymi z kamienia, pełnymi życiowych konfliktów i tajemniczych relacji.

Ta powieść nie tylko kryminał, który trzeba rozwiązać, to także głęboka analiza ludzkiej psychiki, która ukazuje różne oblicza zbrodni, miłości i zemsty. Każdy dialog, opis czy zwrot akcji są jak kolory, które składają się na fascynujący pejzaż, pełen napięcia, emocji i zaskoczenia. Porusza, wciąga i nie pozwala się oderwać od lektury.

W domu popularnego muzyka zostaje znalezione ciało kobiety. Mężczyzna twierdzi, że nie zna kobiety i nie przyznaje się do morderstwa. Dochodzenie prowadzą Bogucki i Obrębski. Znajdują kilka nieścisłości i chcą sprawę drążyć dalej. Na drodze staje im jednak prokurator, któremu zależy tylko na zamknięciu śledztwa, niekoniecznie na znalezieniu właściwego sprawcy.

W okolicy mieszkania tajemniczej "Jej", na budowę, zostaje znalezione ciało mężczyzny. "Ona" nie potrafi siedzieć bezczynnie. Zaczyna własne śledztwo. Czy jest to bezpieczne? Czy nikt i tym razem nie dowie się, co robi po godzinach pracy?

Kim są tajemniczy trzej muszkieterowie, którzy kontynuują znajomość od dzieciństwa i co mają wspólnego ze sprawami prowadzonymi przez Obrębskiego i Boguckiego?

"40. Raków" to jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w zeszłym roku. Dlatego z wielką przyjemnością sięgnęłam po kontynuację, czyli "3kąt". Mimo że jest to kontynuacja, to spokojnie możecie czytać bez znajomości wcześniejszego tomu. Jednak jeżeli jeszcze nie czytaliście "40. Raków" to gorąco Was zachęcam, bo to wyborna lektura.

Bardzo polubiłam styl autorki. Książkę czyta się bardzo dobrze. Rozdziały są krótkie, a narracja prowadzona jest z różnych perspektyw. Nie ma nudy. Fabuła jest wciągająca, a tajemniczy bohaterowie intrygują i zachęcają do dalszego czytania, aby poznać ich sekrety i tożsamość.

"3kąt" to świetny kryminał z ciekawymi, nietuzinkowymi i tajemniczymi bohaterami. A po takim zakończeniu już nie mogę się doczekać kolejnego tomu. @agnieszkapeszek nie można w takim momencie zostawiać czytelnika. Ja chcę wiedzieć, co było dalej.

To kto się skusi na lekturę?
Książkę znajdziecie na stronie autorki.

Avatar użytkownika - joanna81
joanna81
Przeczytane:2024-01-16, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2024, 2024,
Myślę, że każdy, kto przeczytał chociaż jedną książkę, napisaną przez Panią Agnieszkę Peszek chętnie sięgnie po kolejne. Autorka ma swój niepowtarzalny styl. Jej książki fascynują i intrygują. Zdecydowanie za szybko się kończą i pozostawiają w czytelniku pewien niedosyt.

"Ten świat schodzi na psy, a my jak małe mróweczki próbujemy go naprawić, tylko w walce z czymś takim mam wrażenie, że niewiele jesteśmy w stanie zrobić. To walka z wiatrakami."

Atos, Portos i Aramis to dzieciaki z patologicznych rodzin. Łączy ich sporo tajemnic, przez co ich przyjaźń wydaje się być nierozerwalna. Nigdy nie zgadniecie, czym się zajmują na co dzień. Bartosz Bogucki i Maksymilian Obrębski to zgrany duet policjantów. Zostają wezwani na miejsce zbrodni. W mieszkaniu muzyka zostało znalezione ciało kobiety, przez co właściciel owego mieszkania stał się głównym podejrzanym. Facet twardo upiera się przy swoim, że nic nie pamięta i nie zna tej kobiety. Poszlaki i fałszywe tropy to trochę za mało, żeby skazać człowieka. Ale innego zdania jest prokurator, któremu zależy na szybkim zamknięciu sprawy. Muzyk to idealny kozioł ofiarny -narkoman, alkoholik i kobieciarz. Doskonała ofiara. A co jeżeli faktycznie jest niewinny? Wbrew temu co sądzi prokurator Bartosz i Maksymilian chcą doprowadzić tę sprawę do końca. Tymczasem pojawia się kolejny trup i wtedy do akcji wkracza ONA. Zbieranie informacji o ludziach sprawia JEJ ogromną frajdę. Skromna, niepozorna szara myszka, która lubi wymierzać sprawiedliwość na własną rękę. Co łączy tych wszystkich ludzi? Kto z nich jest tym dobrym, a kto tym złym?

Z każdą kolejną wydaną książką Pani Agnieszka Peszek podnosi coraz wyżej poprzeczkę. Poprzednia część cyklu:ONA 40.Raków mnie zachwyciła. Tym razem było podobnie. Fabuła przyciąga niczym magnes do tego nieprzewidywalne zwroty akcji. Intrygujący tytuł. Pani Agnieszka nie stroni w swoich książkach od trudnych tematów. Największym atutem tej powieści są precyzyjnie nakreślone portrety psychologiczne bohaterów.Mnie nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na ciąg dalszy.

" [...] Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, aż po życia kres. [...]"

Co jakiś czas lubię sięgać po twórczość Agnieszki Peszek. Tym razem sięgnęłam po jej najnowszy audiobook pod tytułem "3KĄT". Czytają: Paulina Holtz i Filip Kosior. Idealnie dobrani lektorzy.

Dlaczego zdecydowałam się na tę powieść? Muszę wam się przyznać, że do tego, że do wysłuchania tej powieści skusiła mnie jej okładka. Jest idealna, przyciągająca i hipnotyzująca. Brawa dla jej twórcy.

Treść jest również niczego sobie. Nie wiedziałam, że "3KĄT" jest drugim tomem z serii "Ona". Muszę się przyznać bez bicia, że nie znam pierwszej części. W niczym mi to nie przeszkadzało. Odnalazłam się w tej historii.

"3KĄT" jest bardzo dobrym i wciągającym kryminałem. Zakończenie mi się nie podobało, ale dało nadzieję na kolejną część. Zżyłam się z bohaterami tej historii i chętnie poznam ich dalsze losy.

Agnieszka Peszek chyba lubi powieść pod tytułem "Trzej Muszkieterowie". Jej bohaterowie mają sekretne imiona: Atos, Portos i Aramis. Kim tak naprawdę są? To niestety musicie odkryć sami.

Poznałam pewnego człowieka, który po mocno zakrapianej nocy obudził się z ogromnym kacem. W jego hotelowej wannie znalazł zwłoki kobiety. Czy to on ją zabił? Czy zawsze tak się dzieje, gdy pomiesza się narkotyki z alkoholem? Byłam bardzo ciekawa, czy ten mężczyzna zabił tę kobietę. Dodam jeszcze, że w domu czeka na niego żona i dwójka rozpieszczonych dzieci.

Poznałam jeszcze komisarza policji Maksymiliana Obrębskiego i młodszego stażem policjanta Bartka Boguckiego. To oni poprowadzą sprawę morderstwa z hotelu. Nie mogło zapragnąć również jeszcze jednej bohaterki. Jest nią silna i odważna kobieta, która chwilowo nie jest w najlepszej formie. Coś niedobrego dzieje się z jej ciałem. Czy z tego wyjdzie? Kim tak naprawdę jest ta tajemnicza postać? Na te pytania odpowiedzi szukajcie w książce pod tytułem "3KĄT". Dodam, że ta osoba jest moją ulubioną postacią z tej książki. Cieszę się, że autorka bardzo dobrze ją opisała.

Ciekawy kryminał godny polecenia. Koniecznie muszę nadrobić pierwszą część i z niecierpliwością czekam na trzecią.

Jeżeli znacie twórczość Agnieszki Peszek, to wiecie, że warto czytać jej powieści. Znajdziecie tutaj dobrą fabułę, ciekawą akcję i bohaterów godnych poznania. Nie brakuje tutaj zwłok i wspaniałego śledztwa.

Miłośnicy kryminałów przybywajcie i szybciutko po tę historię sięgajcie.

I co dalej? Część 2
Agnieszka Peszek0
Okładka ksiązki - I co dalej? Część 2

Tajemnice z przeszłości potrafią zniszczyć człowieka. A gdy dorzuci się do tego nienawiść, katastrofa gwarantowana.Czy Annie uda się ukryć prawdę przed...

I co dalej?
Agnieszka Peszek0
Okładka ksiązki - I co dalej?

Gdy Anna zakochała się w koledze z pracy Grzegorzu, wiedziała że nie będzie to łatwy związek. Jednak gdy mężczyzna włożył na jej palec pierścionek zaręczynowy...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung