reklama

Olive powraca

Kontynuacja kultowej książki Olive Kitteridge

Olive Kitteridge, która stała się ikoniczną postacią dla milionów czytelników i widzów serialu HBO na całym świecie, nie pozwoliła o sobie zapomnieć. Jak przyznaje autorka, Elizabeth Strout, przez dziesięć lat ,,przypominała o sobie, dźgała mnie w bok, aż jej uległam".

I znów wracamy do nadmorskiego miasteczka Crosby, podglądamy życie Olive i jej drugiego męża, widzimy, jak komplikuje i rozwija się jej relacja z synem, ale przede wszystkim wtapiamy w małomiasteczkową, gęstą, sąsiedzką atmosferę. Olive stara się zrozumieć nie tylko siebie i swoje życie, ale także życie ludzi wokół niej - nastolatki, która musi pogodzić się ze stratą ojca, młodej dziewczyny, która musi urodzić dziecko w najmniej odpowiednim momencie, szkolnej pielęgniarki, której sekret wstrząśnie całym miasteczkiem czy prawnika, który zmierzy się z niechcianym spadkiem.

Niezapomniana Olive będzie nas znów zaskakiwać, poruszać i chwytać bezcenne chwile codzienności.

Informacje dodatkowe o Olive powraca:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2019-10-16
Tytuł oryginału: Olive again

Kup książkę Olive powraca

Olive powraca - opinie o książce

Z przyjemnością stwierdziłam, że "OLive powraca" jest tak samo świetną powieścią, jak "Olive Kitteridge" Kontynuacje nie zawsze są dobre, ale Strout nie zawiodła. Jej Olive się postarzała, złagodniała, i dożywa swojego życia jako podwójna wdowa powracając myślami do przeszłości, zastanawiając się co z nią było nie tak, że jej życie rodzinne nie było szczęśliwe, że nie ma dobrych relacji z synem a także z jego rodziną. I znów spotykamy bohaterów pierwszej książki, których drogi w jakimś momencie przecięły się z drogami Olive i wchodzimy w ich obecne życie razem z Olive.

To się naprawdę dobrze czyta, a Olive daje się lubić.

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2022-02-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 2022,

W drugiej odsłonie Olive stała mi się zdecydowanie bliższa - może dlatego, że lepiej ją poznałam, że przyzwyczaiłam się do jej niezbyt lekkiego charakteru, a może dlatego, że ona sama stała się bardziej refleksyjna i nieco złagodniała. Strout z dużą dawką czułości, wnikliwości i szacunku opisała zwykłe życia, zwykłych ludzi w miasteczku, których tysiące. Każdy z nas może odnaleźć się w którejś postaci.

Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2020-06-29, Przeczytałam, Mam, 52 książki - 2020,
Trwaj przy mnie
Elizabeth Strout0
Okładka ksiązki - Trwaj przy mnie

Jakże kuszące jest życie cudzym życiem, gdy własne jest banalne i porażająco nudne. Subtelna powieść o ojcowskim poświęceniu, cichej utracie wiary...

Olive Kitteridge
Elizabeth Strout0
Okładka ksiązki - Olive Kitteridge

Najsłynniejsza, nagrodzona Pulitzerem powieść Elizabeth Strout , na podstawie której powstał znakomity serial HBO Już nigdy nie zapomnicie Olive...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski