Odrobina nadziei

Ojciec Brian D`Arcy przedstawia historie zwykłych ludzi, którzy zmagają się z codziennymi problemami, wierząc, że gdzieś istnieje lepszy świat; historie ludzi, którzy wierzą, że ich plany się spełnią pomimo przeciwności losu.

Informacje dodatkowe o Odrobina nadziei:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 1999 (data przybliżona)
Kategoria: Inne
ISBN: 83-7150-688-0
Tytuł oryginału: A little bit of hope
Tłumaczenie: Justyna Grzegorczyk, Jan Grzegorczyk

Kup książkę Odrobina nadziei

Odrobina nadziei - opinie o książce

Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2017-01-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 2017, Wyzwanie 2017, Mam,
Ta niewielka objętościowo książeczka jest zbiorem tekstów autorstwa ojca Briana D'Arcy, który w swojej publikacji opisał kilkanaście historii ludzi, którzy zmagają bądź też zmagali się w przeszłości z różnego rodzaju życiowymi kłopotami i przeciwnościami losu. Bohaterowie ukazani przez autora niezłomnie wierzą jednak zarówno w istnienie lepszego świata, jak też w to, że ostatecznie ich plany, pragnienia i nadzieje na korzystniejszą przyszłość będą miały swój szczęśliwy finał. Opisane przez ojca Briana historie są bardzo różne, dotyczą m.in. osób cierpiących na ciężkie choroby, czy walczących o to, aby wydostać się ze szponów różnego rodzaju nałogów. W książce odzwierciedlone zostały różne oblicza ludzkiej egzystencji z ich blaskami i cieniami, wzlotami i upadkami. Niemniej jednak, jak wskazuje na to chociażby sam tytuł książki, felietony w niej zebrane mogą okazać się dla potencjalnych czytelników swoistymi perełkami nadziei, których w gruncie rzeczy każdy z nas bardzo potrzebuje, aby dzięki nim móc przetrwać całe mnóstwo życiowych zawirowań, z jakimi stykamy się właściwie każdego dnia. Dodatkową iskierką optymizmu w ,,Odrobinie nadziei" jest także to, iż możemy znaleźć w niej odzew ze strony ludzi, którzy w taki czy inny sposób uporali się z trudnościami w swoim życiu i są za to ogromnie wdzięczni. Piszą oni o tym, co (lub kto) pomogło im wyjść na prostą oraz jak ostatecznie tego dokonali i jakie zmiany w związku z powyższym zaszły w nich samych, jak też dookoła nich. Jeśli macie ochotę przeczytać coś budującego, a zarazem mało znanego, gdyż na rynku literackim książka ta ukazała się już w roku 1999, zajrzyjcie na karty ,,Odrobiny nadziei". * https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta * http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2017/02/nadzieja-jest-najcenniejsza-towarzyszka.html
Nowe życie Kariny
Marta Nowik