reklama

OdNowa

Czy będziesz umiał rozpoznać ten moment w życiu, kiedy można zacząć wszystko od nowa?

Dorastający w patologicznej rodzinie Jaś zarabia na utrzymanie siebie i swojego młodszego brata, Skierki, jako uliczny grajek. Jednocześnie stara się przykładać do nauki, aby w przyszłości wyrwać się z biedy i zacząć normalne, szczęśliwe życie. Mimo że jest zdolny i pracowity, z trudem odnajduje się wśród rówieśników. Kiedy zakochuje się w Kasandrze, klasowej piękności, a ona odwzajemnia jego uczucie, Jaś ma wrażenie, że los w końcu zaczyna mu sprzyjać. Dzięki temu, że rodzice Kasandry obracają się w środowisku kultury i sztuki, chłopak ma szansę na rozwijanie swojego talentu. Zakłada zespół, z którym gra coraz więcej koncertów, a jego marzenia zdają się nabierać realnych kształtów. Żadne z nich nie podejrzewa, że za chwilę czeka ich prawdziwe trzęsienie ziemi: rodzice dziewczyny z dnia na dzień wyjeżdżają z Polski, zabierając ze sobą Skierkę i przekazując informacje o prawdziwym pochodzeniu Kasandry. Zdruzgotani młodzi ludzie postanawiają zrobić wszystko, by poukładać sobie życie na nowo. Czy ich miłość przetrwa w dorosłym świecie pełnym pokus, kłamstw i intryg, które wkrótce odkryją?

Informacje dodatkowe o OdNowa:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-05-15

Kup książkę OdNowa

OdNowa - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2023-06-18,

OdNowa" to książka, która bardzo miło mnie zaskoczyła. Jest to bardzo udany debiut - Mags Von Elf.
Wydawnictwo @wydawnictwo_novaeres

Na okładce książki brakuje mi informacji o autorce. Warto byłoby wiedzieć co ją skłoniło do napisania książki. Nawet na stronie wydawnictwa nie ma żadnej informacji. Trochę szkoda. Lubię wiedzieć, czyje książki czytam.

Myślałam, że będzie to lekka powieść młodzieżowa. Okazało się, że jest to emocjonująca opowieść o zmaganiach bohatera o lepszy byt. Mamy tu również (a może przede wszystkim) walkę o marzenia.

Dorastający w patologicznej rodzinie osiemnastoletni Jaś zarabia na utrzymanie siebie i swojego młodszego brata, Skierki, jako uliczny grajek. Jednocześnie stara się przykładać do nauki, aby w przyszłości wyrwać się z biedy i zacząć normalne, szczęśliwe życie. Mimo że jest zdolny i pracowity, z trudem odnajduje się wśród rówieśników. Takie typowe we współczesnym świecie.

Kiedy Jaś zakochuje się w Kasandrze, klasowej piękności, a ona odwzajemnia jego uczucie, chłopak ma wrażenie, że los w końcu zaczyna mu sprzyjać. Dzięki temu, że rodzice Kasandry obracają się w środowisku kultury i sztuki, zdolny chłopak ma szansę na rozwijanie swojego talentu. Zakłada zespół, z którym gra coraz więcej koncertów, a jego marzenia zdają się nabierać realnych kształtów. Żadne z nich nie podejrzewa, że za chwilę czeka ich prawdziwe trzęsienie ziemi: rodzice dziewczyny z dnia na dzień wyjeżdżają z Polski, zabierając ze sobą Skierkę i przekazując informacje o prawdziwym pochodzeniu Kasandry. Zdruzgotani młodzi ludzie postanawiają zrobić wszystko, by poukładać sobie życie na nowo. Czy ich miłość przetrwa w dorosłym świecie pełnym pokus, kłamstw i intryg, które wkrótce odkryją?

Niesamowicie wciągająca. Czytałam i byłam ciekawa, co się wydarzy, jak potoczą się losy Jasia i Kasandry. Jedyne co mi przeszkadzało to mała czcionka i brak rozdziałów.

"OdNowa" Mags Von Elf, to jej debiutancka książka, a już tak dobra! Wierzę, że będą kolejne i sięgnę po kie z równie wielkim zapałem! Jest to tytuł, który niezwykle mnie zaskoczył i bardzo poruszył!
Jaś to młody chłopak, który miał nieszczęście dorastać w patologicznej rodzinie. Z pewnością jego start w życiu z tego powodu był znacznie utrudniony. Niemniej jednak chłopak miał w sobie niezwykłą siłę i determinację, aby realizować założone sobie cele. Pragnął on bowiem lepszego bytu dla siebie, jak również dla Skierki, czyli swojego młodszego brata. Właśnie w tym celu zarabiał pieniądze jako uliczny grajek. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy Kasandra, młoda dziewczyna, pochodzącą z dobrego domu, gdzie rodzice mieli wpływy i znajomości, z wzajemnością obdarzyła uczuciem Jaśka. Nabrał on nieco "wiatru w żagle", założył zespół i rozwijał swój talent, umiejętności i karierę. Wszystko zaczęło zmierzać w dobrym kierunku. Tak było do momentu, gdy życie postanowiło z nich zadrwić, zrzucają skrywaną przez lata tajemnicę na tych dwoje.
Czy młody chłopak, który wyrwał się z biedy, udźwignie rozwijającą się w zastraszającym tempie karierę, gdy dodatkowo u jego boku jest Kasandra, której świat właśnie runął!
Książka to genialny, bardzo poruszający i emocjonalny debiut. Myślę, że został w niej poruszony niezwykle ważny temat, że dzięki ciężkiej pracy i determinacji jesteśmy w stanie poradzić sobie zawsze i w każdej sytuacji. Tylko największy problem pojawia się, gdy osiągniemy zamierzony cel, abyśmy potrafili się z tego cieszyć, nie niwecząc całego włożonego do tej pory wysiłku.
To wspaniała historia, którą mimu wielu stron czyta się bardzo szybko I z zapartym tchem. Nie jesteśmy jej w stanie odłożyć i nawet nie wiemy kiedy, a już zmierzamy ku końcowi. Książka wywołuje wiele emocji, u mnie oczywiście nie obeszło się również bez łez wzruszenia.
Jest to naprawdę bardzo dobrze napisany debiut, który serdecznie polecam wszystkim czytelnikom.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Nie kryłam dla mnie osobiście mocnego zaskoczenia, kiedy to po bardzo określiłabym to wnikliwym oglądnięciu książki pt.'' OdNowa'' autorstwa Mags von Elf zwróciłam szczególną w niej uwagę na brak dodanych informacji o autorze, została w tekście tym zamieszczona zbyt mała czcionka, która utrudniała czytanie oraz wystąpiło rzadko spotykane dla mnie niewstawianie rozdziałów. Tworzy się wówczas taki lekki nieporządek pod względem całościowej estetyki umieszczonych poszczególnych wątków, które uważam, że były, dobrym pomysłem na ich opis opierając się na trafnie przy tym dobraną kreatywnością odpowiednią do zaobserwowanych problemów występujących u społeczności związanych z biedą, wstydem, brakiem pieniędzy, alkoholem, rezygnacji z marzeń na rzecz zwykłej codzienności, aby mieć za co przeżyć kolejny dzień.

Podjęłam się przeczytania tej książki ze względu na to, że lubię poznawać twórczość autorów debiutujących, ale co najważniejsze odkrywać tajemnice nadanego jej interesująco brzmiącego tytułu i czy poradził sobie z występującymi u tychże młodych bohaterów, jak i u ich rodziców problemami, czy będą umieli sobie z nimi poradzić i stawią im czoła pomimo braku doświadczenia?

Należy podkreślić to, że dla mnie jako czytelniczki wykreowanie przez autora występującego w książce głównego bohatera Jasia, który mi imponował pod każdym możliwym względem. Nie przeszkadzało mi w nim sposób pojmowania świata szczególnie tego szkolnego, ale ogromna w nim siła determinacji, ostrożności, wrażliwości, opiekuńczości, talentu, okazywanie miłości braterskiej to było to, za co polubiłam go właściwie od samego początku.

Podczas czytania zastanawiałam się, jak będzie się toczyła akcja, czy zmieni się obecna sytuacja głównego bohatera, z którą na obecną chwilę nie do końca sobie radzi, ale nie poddaje się, czy będzie miał na tyle sam w sobie odwagi, aby powalczyć o lepszy byt przy udziale osoby ukochanej, z którą tworzy zgrany duet przyjaźni, czy to wszystko wystarczy, aby w ich życiu znalazło się miejsce dla Józia brata Jasia, który to potrafi skraść serce dzięki temu, że nie ukrywa, swoich emocji dzieląc, się z nimi obracając to dziecięcy humor prezentujący ciekawy chwilami przekaz.

Czy na chwilę obecną upływające życie młodych bohaterów ulegnie natychmiastowym zmianom, czy jednak historia będzie, zataczała, kręgi powracając do stale do przeszłości, która może dać o sobie znać bądź też życie inaczej będzie przebiegało o tym warto się przekonać czytając tę książkę.

''Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu na kanapie.pl''.

Warto przeczytać tę książkę.

Sięgając po książkę ,,OdNowa" byłam pewna, że będzie to lekka młodzieżówka. Dostałam emocjonującą opowieść o zmaganiach bohatera o lepszy byt, ale przede wszystkim mamy tu walka o marzenia. Chodź droga do nich, nie była, ani prosta, ani łatwa, bo życie zawsze gdzieś tam szykuje nam niespodziankę. Która nie zawsze jest miła i nie zawsze spójna z naszymi planami.

Ta powieść to sześćset dwadzieścia stron, na pierwszy rzut pomyślimy, dużo, ale determinacja bohatera i walka o swoje marzenia, jest tak wciągająca, że nie zauważyłam, jak przewróciłam ostatnią stronę.

"Od pucybuta do milionera" ileż razy słyszeliśmy to popularne wyrażenie. Które oznacza ogromną zmianę sytuacji społecznej i materialnej danej osoby. Tak właśnie o tym jest ta opowieść, z tym że osiągnięcie celu, spełnienie marzeń to nie zawsze takie szczęście, o jakim marzyliśmy.

Mags Von Elf w swojej intrygującej powieści, porusza wiele ważnych kwestii życiowych. Pasji, która nas uskrzydla i daję siłę, zbawienna muzyka, która zaciera granice i daje uczucie spełnienia. Wreszcie o łapaniu szansy, jakie daje nam los, a przede wszystkim o niepoddawaniu się, bo kto się poddaje, ten przegrywa.

"OdNowa" to lektura, bardzo mocno emocjonalna, wciągająca w wir wydążeń z życia bohaterów. W pewnym momencie nie zdając sobie z tego sprawy, przenosimy się do ich świata i zaczynamy uczestniczyć w ich życiu. Debiut, godny polecenia.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung