Odliczanie: ostatnia nadzieja na przyszłość naszej planety?

Co cztery i pół dnia na Ziemi przybywa milion ludzi, a powierzchnia naszej planety nie może się przecież rozciągnąć. Ile osób jest jeszcze w stanie przyjąć, zanim ,,pęknie w szwach"? Jak silny powinien być jej ekosystem i które z gatunków roślin oraz zwierząt są niezbędne dla naszego przetrwania?

Poszukując odpowiedzi na te pytania, Alan Weisman odwiedził ponad 20 krajów. Analizował ich kultury, religie i systemy polityczne, by przekonać się, co w ich wierzeniach, historii czy też bieżącej sytuacji może przekonać je, że czasami dla własnego dobra powinny ograniczyć wzrost swojej liczebności.

Efektem tej podróży jest przerażający, ale i pełen nadziei raport przedstawiający bodaj najszybszy, najbardziej akceptowany, a zarazem najpraktyczniejszy i najprzystępniejszy sposób przywrócenia równowagi pomiędzy naszą planetą i nami.

Fascynujący dokument traktujący o kwestiach, nad którymi jeszcze niedawno nikt nie chciał się zastanawiać. Dziś stają się tak palące, że nawet światowej sławy powieściopisarze tacy jak Dan Brown  konstruują wokół nich mrożące krew w żyłach thrillery!

Informacje dodatkowe o Odliczanie: ostatnia nadzieja na przyszłość naszej planety?:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-01-29
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Odliczanie: ostatnia nadzieja na przyszłość naszej planety?

Odliczanie: ostatnia nadzieja na przyszłość naszej planety? - opinie o książce

Świat bez nas
Alan Weisman0
Okładka ksiązki - Świat bez nas

Co wydarzyłoby się na naszej planecie, gdybyśmy nagle z niej zniknęli?Czy wiesz, że większość domów nie przetrwałaby 10-15 lat? Wciągająca i zmuszająca...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;