reklama

Oderwani światem

Tomik poetycki Monika Pietkiewicz Jest absolwentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Urodzona w Karkonoszach. Od jedenastu lat mieszka w Szkocji, gdzie spełnia się jako artystka oraz mama ośmioletniej córeczki. Uczestniczka wielu warsztatów pisarskich, autorka poetyckiego bloga. Mawia, że w jej sercu pną się góry, a w żyłach rwą rzeki. Maluje, pisze, fotografuje i śpiewa w zespole w Glasgow. Jej burzliwa kompozycja zmysłów wyłania się na kartach pod temperamentną stalówką. Kocha zieleń i podróże. Tom "Oderwani światem" jest debiutem literackim poetki.

Informacje dodatkowe o Oderwani światem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-10-19
Kategoria: Poezja

Kup książkę Oderwani światem

Oderwani światem - opinie o książce

Zacznę od tego, że nie słyszałam dotąd o Autorce. Miałam przyjemność bliżej poznać Ją i Jej twórczość podczas spotkania autorskiego organizowanego w facebookowej grupie o nazwie Czytelnicy. Tak się szczęśliwie złożyło, że pod koniec tego spotkania udało mi się wygrać książkę Pisarki, o której pragnę Wam dziś troszkę opowiedzieć.

"Oderwani światem" jest to tomik poezji, który zawiera 38 wierszy. Znajdziemy tutaj tak naprawdę poezję z każdej tematyki po trochu. Są wiersze krótkie, ale i zdecydowanie dłuższe. Podczas czytania, niektóre tytuły mogą nam się wydawać na pierwszy rzut oka błahe, a jednak tak naprawdę są bardzo istotne. Razem zaś tworzą ze sobą wspólną całość. Mam wrażenie, że tytuł tego tomiku jest idealnie dobrany do tego, co znajdziemy w środku. Nie jest to poezja wesoła i radosna. Mam wrażenie, że z tych wierszy płynie taki smutek, tęsknota i refleksja. Po każdym wierszu, nachodzi nas taki moment zastanowienia, czy tak faktycznie jest... .

Za każdym razem, gdy mam okazję recenzować poezję, jestem rozdarta. Bardzo trudno jest opisywać cudze emocje. Ja mogę się tylko domyślać, co Autor / Autorka miał / miała na myśli. Jednak po każdym przeczytaniu tomiku z wierszami jestem absolutnie poruszona. Natomiast zawsze zachwyca mnie bowiem fakt, jak Autor w prostych słowach potrafi przekazać to "coś". Bo choć nie są to wiersze rymowane, to jednak bardzo mocno zapadają w pamięć. Myślę, że napisać wiersz to jedno, ale przekazać za jego pomocą paletę uczuć, to już jest sztuka. Dlatego tak bardzo lubię czytać poezję i się w niej zatracać. Podziwiam i jestem wdzięczna wszystkim poetom za to, że postanowili się swoimi wierszami podzielić z nami, czytelnikami. Niekiedy te wiersze są bardzo intymne, a jednak trafiają do nas. Ten tomik zapadnie mi na długo w pamięci i w trudniejszych momentach myślę, że pomoże mi odnaleźć to, co naprawdę jest w życiu ważne.

Jeśli lubicie poezję nieoczywistą, chcecie na chwilę zatrzymać się i pokontemplować, to sięgnijcie proszę po ten tomik. A jeśli lubicie wiersze i jesteście ciekawi nowych Autorów, to również zachęcam Was gorąco do przeczytania. Myślę że warto. Ze swojej strony, bardzo Wam polecam i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ / 10 punktów! 😀

[Tomik pochodzi z mojej prywatnej biblioteczki.]

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski