Obyś skutecznie mi błogosławił

,,Obyś skutecznie mi błogosławił i rozszerzył granice moje, a ręka Twoja była ze mną, i obyś zachował mnie od złego, a utrapienie moje się skończy!". I sprawił Bóg to, o co on prosił. (1 Krn 4, 9-10).

Jabes jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci Starego Testamentu - jego imię pojawia się niespodziewanie pośród genealogicznych zapisów w 1 Księdze Kronik. O Jabesie wiemy tylko tyle, że cierpiał, a gdy poprosił Boga o łaskę, On go wysłuchał.

Ojciec Witko, zainspirowany prostą i skuteczną modlitwą Jabesa, uczynił jego właśnie najważniejszą postacią w swojej najnowszej książce.

Rozważając problem ludzkiego cierpienia oraz łaskę uwolnienia od bólu, jaką może obdarzyć nas dobry Bóg, autor przedstawia niezwykłą, a jednocześnie prostą prawdę: Bóg uzdrawia nas poprzez swoje słowo. To Dobra Nowina przynosi nam zbawienie i ulgę w cierpieniu.

,,Tam, gdzie jest głoszone słowo, tam przybywa Jezus i mocą Ducha Świętego, uzdrawia i uwalnia wszystkich, którzy tego oczekują i pragną".

Informacje dodatkowe o Obyś skutecznie mi błogosławił:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2024-02-16
Kategoria: Duchowość, religia

Tagi: Chrześcijaństwo

Kup książkę Obyś skutecznie mi błogosławił

Dotyk Boga
o. Józef Witko0
Okładka ksiązki - Dotyk Boga

Pozwól, aby Jego dotyk Cię uzdrowił Dlaczego kochający nas Bóg pozwala na cierpienie? Czy ono ma w ogóle jakiś sens? Jak sobie z nim poradzić? Opierając...

Dotyk Boga
o. Józef Witko0