Obsesja. Wyprawa autora Mindhuntera w świat drapieżców seksualnych

Na co dzień wydają się zwykłymi ludźmi, którzy prowadzą normalne życie.

Choć są potworami, wcale nie zachowują się jak potwory. Nie dostrzegamy trawiącej ich obsesji polowania na bezbronnych.

Dlatego są tacy groźni.

Jeśli chcemy z nimi wygrać, musimy zagrać w ich grę.

WYPRAWA AUTORA ,,MINDHUNTERA" W MROCZNY ŚWIAT DRAPIEŻCÓW SEKSUALNYCH

Legendarny profiler FBI John Douglas opowiada o śledztwach, których celem było powstrzymanie drapieżców seksualnych: stalkerów, gwałcicieli i morderców. Trzy kluczowe słowa dotyczące każdego z nich to manipulacja, dominacja i kontrola. To na tych aspektach skupiają się profilerzy, którzy próbują zajrzeć do umysłów zwyrodnialców i przewidzieć ich następny ruch. Bo przecież każda próba schwytania drapieżcy seksualnego staje się grą - najważniejszą rzeczą w jego życiu.

A żeby wygrać z kimś owładniętym obsesją, samemu trzeba jej ulec.

Dobrze wiedzą to też ofiary, które przeżyły, i ich najbliżsi, obsesyjnie walczący o sprawiedliwość i odzyskanie spokoju.

To książka o prawdziwej obsesji - obsesji drapieżców polujących na swoje ofiary i obsesji tych, którzy poświęcili swoje życie, aby ich powstrzymać.

John Douglas - legendarny profiler FBI. Na podstawie jego książek powstał serial Netflixa ,,Mindhunter".

Informacje dodatkowe o Obsesja. Wyprawa autora Mindhuntera w świat drapieżców seksualnych:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze bóg

Kup książkę Obsesja. Wyprawa autora Mindhuntera w świat drapieżców seksualnych

Obsesja. Wyprawa autora Mindhuntera w świat drapieżców seksualnych - opinie o książce

"Obsesja. Wyprawa autora Mindhuntera w świat drapieżców seksualnych" John Douglas, Mark Olshaker
,, Zachowanie jest odzwierciedleniem osobowości,,.
Czy ciekawi Was jak to jest wniknąć w umysł przestepcy, odkryć motywy które nim kierowały? Takimi sprawami zajmują się właśnie profilerzy ; próbują odkryć motywy, którymi kierował się przestępca, odkryć skąd mniej więcej pochodzi,z jakiej rodziny, ile ma lat,czym się zajmuje. Fascynujący zawód, ale i bardzo odpowiedzialny i wymagający. Autorzy John Douglas i Mark Olshaker przedstawiają nam sprawy i zwyrodnialców, którzy je popełnili.
Dowiadujemy się o gwałcicielach, kiedy to sprawca wchodzi do domu kiedy ofiary spały, gwałcił je, groził że wróci i zrobi im krzywdę jeśli komuś o tym powiedzą. Są też opisy psychopaty, który więził i znęcał się nad swoimi ofiarami, bezbronnymi kobietami. Są też sprawy poświęcone stalkerom,w dzisiejszych czasach jest to dość często spotykany rodzaj nękania.
Książka która się czyta z ,, ciarkam na plecach,, i ,, gęsią skórką,, na rękach. Przeraża i mrozi krew w żyłach. Wiemy że niektóre fakty zostały zmienione dla dobra ofiar lub śledztwa, ale nadal są to realne sprawy. Ci którzy interesują się kryminalistyką i lubią kryminały wiedzą, że bardzo często te,,potwory,, wydają się zwykłymi ludźmi, prowadzą na co dzień normalne życie. Niczym się nie wyróżniają z tłumu. Nie widać na ich twarzach tego, że są psychopatami,nie widać ,,obsesji,, która zmusza i pcha ich do polowania na bezbronne, niczego nie przeczuwające ofiary. To właśnie z tego powodu są tak bardzo groźni i tak trudno ich rozszyfrować i odkryć.
Jeden z autorów- John Douglas- to już legenda: profiler FBI, opowiada nam o najtrudniejszych sprawach gdzie kluczowe są manipulacja, dominacja i kontrola nad ofiarą. Mówi, że każda próba schwytania takiego przestępcy, drapieżcy staje się swoistą grą, wyścigiem z czasem aby go wytropić i powstrzymać.
Czy warto przeczytać tą książkę? Zdecydowanie tak, ponieważ autorzy podpowiadają jak można się spróbować obronić przed atakiem,jak postarać się zapobiec stania się ofiarą drapieżcy.
Polecam

Avatar użytkownika - aaniaa1912
aaniaa1912
Przeczytane:2021-08-17, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Jakiś czas temu „Mindhunter” to był serial, o którym wszyscy słyszeli i dużo osób oglądało. Zyskał on naprawdę dobre opinie. Ja należę do grupy osób, którego go jeszcze nie oglądały, ale mają w planach. Od początku jego popularności wiedziałam, że został oparty na książce Johna Douglasa, która trafiła na moją listę do przeczytana. Wiadomo, jak to bywa z planami. Niektóre wychodzą, a niektóre nie. Moje nie wyszły, ale niedawno miałam okazję zapoznać się z inną książką pana Douglasa, która nosi tytuł „Obsesja. Wyprawa autora „Mindhuntera” w świat drapieżców seksualnych”.

Pełen tytuł najnowszej książki Johna Douglasa na polskim rynku mówi już dużo o jej zawartości. Tym razem autor skupił się na przestępcach seksualnych. Byłam bardzo ciekawa spraw o jakich opowie autor i się nie zawiodłam. Dostałam opisy przerażających historii, o których szybko nie zapomnę, a do tego zapoznałam się z punktem widzenia profilera, który w naukowy sposób opisuje działanie sprawców. Jestem laikiem w tej dziedzinie, więc wszystko, co dostałam w tej książce było dla mnie nowe i fascynujące.

Książka „Obsesja” pierwotnie została wydana ponad dwadzieścia lat temu. Mimo tego nadal potrafi szokować, a jej temat nigdy nie stanie się, niestety, nieaktualny. Na świecie żyło już dużo okrutnych przestępców seksualnych i nadal będą się rodzić. Warto poznać podstawy działania umysłów takich ludzi. „Obsesja” to wciągająca lektura, która potrafi wywołać dreszcze.

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski