reklama

Obligacje korporacyjne w finansowaniu rozwoju przedsiębiorstw

Emisja obligacji jest często stosowaną formą pozyskania dofinansowania przez spółki kapitałowe.

Dotyczy to zwłaszcza emisji obligacji w tzw. trybie zamkniętym, w którym propozycja nabycia obligacji skierowana jest do z góry określonej grupy inwestorów.

Od 1 lipca 2019 r. emisja obligacji w tym trybie podlega jednak dodatkowym warunkom.

Kluczową zmianą jest wprowadzenie obowiązku dematerializacji wszystkich obligacji, udziału wyspecjalizowanego doradcy w postaci agenta emisji oraz wprowadzenie obowiązków raportowych w zakresie wykonywania zobowiązań wynikających z wyemitowanych obligacji.

Książka ma na celu przedstawienie podstawowych informacji o rynku finansowym, rynku kapitałowym i jednym z jego segmentów rynku Catalyst. Pokazuje specyfikę emisji obligacji jako źródła finansowania rozwoju przedsiębiorstw oraz wymagania i etapy postępowania w toku wprowadzania obligacji na rynek długu.

Publikacja jest niezbędnym źródłem wiedzy dla studentów kierunków takich jak finanse przedsiębiorstw, do przedmiotów takich jak: źródła finansowania działalności przedsiębiorstw, podstawy finansowania przedsiębiorstwa, zarządzanie portfelem akcji i obligacji.

Informacje dodatkowe o Obligacje korporacyjne w finansowaniu rozwoju przedsiębiorstw:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2020-03-15
Kategoria: Ekonomia

Tagi: bóg Inwestycje i papiery wartościowe

Kup książkę Obligacje korporacyjne w finansowaniu rozwoju przedsiębiorstw

Obligacje korporacyjne w finansowaniu rozwoju przedsiębiorstw - opinie o książce

Kredyt kupiecki. Ryzyko i sposoby jego ograniczania
Michał Zubek0
Okładka ksiązki - Kredyt kupiecki. Ryzyko i sposoby jego ograniczania

W warunkach kryzysu gospodarczego kondycja finansowa wielu przedsiębiorstw znacznie pogorszy się w związku ze wzrostem ryzyka w obrocie gospodarczym...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski