Objawienia Chrystusa i Maryi w Polsce, a także interwencje aniołów i świętych

Wszystkie wizje i objawienia, które miały miejsce po ukształtowaniu się Nowego
Testamentu, nazywamy objawieniami prywatnymi. To objawienia Jezusa Chrystusa, Maryi,
świętych lub aniołów, którzy poprzez wizje zmysłowe lub duchowe, przekazują wizjonerowi
albo grupie wizjonerów orędzia. Pomagają im lepiej zrozumieć Ewangelię, poprzez jej
pryzmat odczytywać „znaki czasu”.

W książce zostało opisanych 100 objawień prywatnych, które zapisały się w historii Polski i
Kościoła. Zaowocowały m.in. nowymi formami pobożności, budową kościołów lub
utworzeniem sanktuariów, a także powstaniem dzieł mistycznych (Dzienniczek św. siostry
Faustyny, pisma s. Roberty Babiak, s. Leonii Nastał czy Fulli Horak).
Autorski wybór Henryka Bejdy uwzględnia przede wszystkim objawienia Pana Jezusa, Maryi,
aniołów i świętych, w dostrzegalnej przez wizjonerów postaci.
Druga część poświęcona jest wybranym pomniejszym objawieniom, które miały bardziej
ograniczony publiczny wydźwięk, oraz innym cudownym zjawiskom związanym z samymi
wizerunkami Pana Jezusa, Maryi i świętych.

Górka Klasztorna, Licheń Stary, Okulice, Supraśl, Bardo Śląskie, św. Lipka Ludźmierz, Leżajsk,
Radecznica, Pińczów, Matemblewo, Siekierki, Studzianna

Św. Jacek, św. Anna, św. Jadwiga Andegaweńska, św. Stanisław, św. Kazimierz Kaźmierczyk,
św. Stanisław Kostka, św. Antoni Padewski

Informacje dodatkowe o Objawienia Chrystusa i Maryi w Polsce, a także interwencje aniołów i świętych :

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2024-04-10
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Objawienia Chrystusa i Maryi w Polsce, a także interwencje aniołów i świętych

Proroctwa, Wizje, Charyzmaty świętej Faustyny
Henryk Bejda0
Okładka ksiązki - Proroctwa, Wizje, Charyzmaty świętej Faustyny

Wizja końca świata. Wizja kary wiszącej nad ludźmi, jeśli się nie nawrócą. Wizje dotyczące przyszłości Polski, której proroczej mocy już doświadczyliśmy...

Księga Obietnic
Henryk Bejda0
Okładka ksiązki - Księga Obietnic

Na kartach Starego Testamentu znaleźć możemy obietnice, które Pan Bóg składał narodowi wybranemu. W Nowym Testamencie znajdziemy szereg obietnic danych...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski