O kurza twarz!

Tom 2 cyklu Kury z grubej rury

Drugi tom ciepłej, mądrej i arcyzabawnej nowej serii Justyny Bednarek, uwielbianej i wielokrotnie nagradzanej autorki książek dla dzieci. O czterech temperamentnych kurach, które wprowadzają sporo pozytywnego zamieszania w pięcioosobowej i tylko z pozoru zwyczajnej rodzinie Ogórków.

Gdzie kury mogą jechać na wakacje? Oczywiście – do kurortu! I to nie jakiegoś tam dużego, znanego, gdzie jeżdżą wszyscy, tylko zupełnie wyjątkowego Kurortu Kameralnego w Ulęgałce Górnej, gdzie zwierzęta - a już zwłaszcza kury! – mają szczególne prawa. Rodzina Ogórków (mama, tata i trójka dzieci) pakuje się więc wraz z Augustą, Hildegardą, Belką i Żanetą do ogórkobusa i rusza na zasłużony urlop! Oj, będzie się działo!

Informacje dodatkowe o O kurza twarz!:

Wydawnictwo: Słowne młode
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Język oryginału: Polski
Ilustracje:Nika Jaworowska-Duchlińska

Kup książkę O kurza twarz!

O kurza twarz! - opinie o książce

Avatar użytkownika - asiaczytasia
asiaczytasia
Przeczytane:2024-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kurom też należy się urlop. Rodzina Ogórków postanawia wyjechać w komplecie i zabrać swoje wszystkie zwierzaki. Jadą do Kurortu Kameralnego w miejscowości Ulęgałka Górna. Państwo Letniewscy najlepiej jak potrafią ugoszczą tę osobliwą gromadę. Poza rodziną Ogórków do kurortu zmierza również śpiewaczka autostopowiczka, Pani Alicja, i jej kot Czarna Mamba. Czy będzie to udany wyjazd?

„O kurza twarz!” czyli kontynuacja perypetii czterech kur rasy brahma, które zamieszały z rodziną Ogórków i namieszały w ich życiu. Tom pierwszy, „Kury z grubej rury” zakończył się, kiedy rodzina planowała urlop. Justyna Bednarek postanowiła pociągnąć ten wątek i czytelnicy mają okazje popatrzeć, jak ten urlop bohaterowie będą spędzać. Potowarzyszymy im podczas kąpieli w jeziorze, zobaczymy koncert wybitnej śpiewaczki, popatrzymy w gwiazdy. A w międzyczasie będą jaja, że hej – w sensie dosłownym i w przenośni. To co dobre szybko się kończy. Trzeba wracać do domu i codziennych spraw – znowu chodzić do szkoły i do przedszkola, szykować urodziny mamy, a potem święta. W tym wszystkim towarzyszą Ogórkom kury służąc dobrą radą i pomagają im spełniać marzenia.

Jeżeli miałabym ocenić Justynę Bednarek przez pryzmat jej książek, to widzę inteligentną, pozytywną wariatkę. Nie dziwię się, że postanowiła napisać bajki o kurach, bo tworzy z jajem. Być może znacie cykl o Skarpetkach. Jeżeli tak, to w „Kury z grubej rury” i „O kurza twarz!” mamy podobny rodzaj humoru. Autorka kreuje szalone sytuacje i problemy, a bohaterowie podchodzą w oryginalny sposób do ich rozwiązania. Akurat w tym przypadku mamy kurze patrzenie na świat. Umiecie to sobie wyobrazić? Justyna Bednarek śmiało bawi się językiem, aby książka była jak najbardziej kurza, pierzasta i jajcarska.

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-11-15, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Sympatyczne, choć niewątpliwie mniej świeże niż część pierwsza.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2022-11-11, Ocena: 5, Przeczytałem,
Książka pt. "O kurza twarz" Justyny Bednarek to druga część przygód czterech iście zwariowanych pierzastych przyjaciółek. Po przeczytaniu pierwszej części czekałam, razem z Żabcią, na kontynuację i ponowną, solidną dawkę humoru. Mogę ogłosić, że jesteśmy absolutnie usatysfakcjonowane W nowej części dzieje się naprawdę sporo. Nasze bohaterki wyejżdżają wraz z rodziną Ogórków na wakacje do kurortu. Nim docierają na miejsce poznają Alicję i jej kotkę - Czarną Mambę. Pobyt w kurorcie do nudnych nie należy. Kury przeprowadzają m.in. akcję ratunkową, wybawiając z opresji pana Ogórka i biorą udział w koncercie, który kończy się niesieniem jaj. Wszystko, co dobre, szybko się kończy, więc i urlop rodziny Ogórków minął w mgnieniu oka. Także w życiu Wojtka coś się zmieniło i z żalem wyjeżdża on z Ulęgałki Górnej. Po wakacjach przychodzi jesień, a wraz z nią początek roku szkolnego. Swoją przygodę w szeregach przedszkolaków rozpoczyna najmłodsza Ogórkowa pociecha. Hildegarda, Belka, Żaneta i Augusta któregoś dnia ze zdumieniem odkrywają, że zrobiło się naprawdę zimno... Jak minął grudzień w Cudnych Manowcach? Czy szalone kurze przyjaciółki doczekały się Mikołaja? Zajrzyjcie w karty tej wyjątkowej książki, wypełnionej do ostatniej strony zabawnymi dialogami i fantastycznymi ilustracjami, które stworzyła Nika Jaworowska-Duchlińska. Solidna porcja dobrego humoru gwarantowana! A przecież w czytaniu książek nie chodzi wyłącznie o czerpanie z nich mądrości i lekcji na przyszłość, ale także o to, by się przy tym dobrze bawić
E jak eklerki. Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole
Justyna Bednarek0
Okładka ksiązki - E jak eklerki. Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole

Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole to wspaniała seria, dzięki której najmłodsi poznają litery i nowe słowa. Zabawne historie z życia...

Koty i kotki. Czytam sobie. Poziom 1
Justyna Bednarek0
Okładka ksiązki - Koty i kotki. Czytam sobie. Poziom 1

Pewnego słonecznego wiosennego dnia Bazyli i Cyryl wybrali się na spacer. Pogoda była piękna, więc kotki postanowiły wybrać się nad staw. Czy jest coś...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;