O jedenastej - powiada aktor - sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka

Polityka zagraniczna jest wielką szachownicą, na której zamiast figur z kości słoniowej stoją w polach żywe narody. (…) Naród może być tak przez swego ministra pchnięty, że śmierć i pożar przebiegną nad jego miastami i wsią, że niewola na długo stanie się jego udziałem. Na szachownicy polityki zagranicznej gra się bogactwem i nędzą, życiem i śmiercią milionów ludzi. Biada narodom, które się oddają w niezręczne lub nieumiejętne ręce. Stanisław Cat-Mackiewicz

Spory wokół tamtych polskich decyzji mogą być dobrą szkołą politycznego myślenia zarówno o podstawowych elementach polskiej racji stanu, jak też o sensie uwzględniania w politycznym myśleniu imponderabiliów czy choćby tylko o sztuce poprawnego kalkulowania. Tym większego znaczenia nabiera możliwość zapoznania się z praktycznie współczesnemu czytelnikowi nieznanym tekstem, jakim jest O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. prof. Stanisław Żerko

Informacje dodatkowe o O jedenastej - powiada aktor - sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka:

Wydawnictwo: universitas
Data wydania: 2012-08-02
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 97883-242-1711-3

Kup książkę O jedenastej - powiada aktor - sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka

O jedenastej - powiada aktor - sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka - opinie o książce

Może i tendencyjne, ale bardzo inteligentne, lekko napisane, łatwo zauroczyć się Catem
Avatar użytkownika - madziap
madziap
Przeczytane:2016-01-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Londyniszcze
Stanisław Cat-Mackiewicz0
Okładka ksiązki - Londyniszcze

Polacy piszą noty dyplomatyczne i zajmujemy stanowiska w polityce międzynarodowej z tomikiem Mickiewicza lub Słowackiego jako podręcznikiem orientacyjnym...

Myśl w obcęgach. Studia nad psychologią społeczeństwa Sowietów
Stanisław Cat-Mackiewicz0
Okładka ksiązki - Myśl w obcęgach. Studia nad psychologią społeczeństwa Sowietów

Każde przeinaczenie prawdy zwiększa niebezpieczeństwa, które nam grożą ze strony bolszewizmu. Ale właśnie dlatego, że pisałem prawdę, przedstawiłem całą...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski