reklama

O czym myślimy w różnych sytuacjach społecznych?ypowiedzi

O czym myślimy w różnych sytuacjach społecznych to publikacja edukacyjna i terapeutyczna adresowana do dzieci, które mają trudność z przyjmowaniem perspektywy innych osób i budowaniem wypowiedzi. Pomaga ona zrozumieć, że w zależności od sytuacji społecznej, w której się znajdujemy, nasze myśli się zmieniają.

W publikacji przedstawiono 45 ilustracji. Na stronach parzystych znaj­dują się ilustracje dla dziecka. Na stronach nieparzystych umieszczono mały obrazek dla dorosłego (terapeuty, nauczyciela, rodzica), a także zestaw pytań, które pomogą dorosłemu porozmawiać z dzieckiem o analizowanej sytuacji, w której znajduje się bohater rysunku.

Zadania pomagają dziecku przyjąć perspektywę innej osoby, wczuć się w jej emocje, plany, potrzeby. Zachęcają także do dogłębnego przyjrzenia się wydarzeniom, których uczestnikiem jest bohater ilu­stracji. Analiza poszczególnych motywów w odniesieniu do różnych sytuacji społecznych pozwoli dziecku zrozumieć, jak złożone mogą być doświadczenia tej samej osoby.

Informacje dodatkowe o O czym myślimy w różnych sytuacjach społecznych?ypowiedzi:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-02-15
Kategoria: Edukacyjne

Tagi: bóg Materiały edukacyjne

Kup książkę O czym myślimy w różnych sytuacjach społecznych?ypowiedzi

O czym myślimy w różnych sytuacjach społecznych?ypowiedzi - opinie o książce

Kto jest kim w najbliższej rodzinie? Ćwiczenia w nazywaniu osób sobie bliskich
Anna Kuziel-Kalina0
Okładka ksiązki - Kto jest kim w najbliższej rodzinie? Ćwiczenia w nazywaniu osób sobie bliskich

Publikacja jest zbiorem kilkudziesięciu zdjęć przedstawiających spokrewnione osoby. Do fotografii dołączone są pytania, które sprawdzą wiedzę dziecka...

Wskaż i opowiedz. Ćwiczenia ogólnorozwojowe dla najmłodszych
Anna Kuziel-Kalina0
Okładka ksiązki - Wskaż i opowiedz. Ćwiczenia ogólnorozwojowe dla najmłodszych

Publikacja to zbiór zadań dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Jej celem jest nie tylko poszerzać wiedzę o poszczególne...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung