Nowe portrety świętych (2)

To już drugi tom poświęcony żywotom świętych! Kolejny tom, to kolejne postacie, które stają się autentycznymi i widzialnymi świadkami Kościoła. Święta Katarzyna ze Sieny, św. Jan od Krzyża czy św. Teresa z Lisieux to tylko niektóre z postaci, których koleje losu możemy poznać za pośrednictwem kart niniejszej lektury. Świadectwo ich życia to światło dla świata: dla ludzi współczesnych, dla każdego z nas. To apel, wezwanie Boga skierowane do świata, aby się nawrócił i wierzył, bo Bóg przecież naocznie w swej łaskawości zechciał ukazać swoją obecność i swoje oblicze. To przez świętych Pan do nas przemawia i daje nam znaki swojego królestwa. Wskazuje drogę prawdy i zbawienia.

„W głębiach otchłani, w przerażających ciemnościach, które ogarniają go również fizycznie, pośród głębokiej nocy w sercu Jana od Krzyża rodzą się najgorętsze i olśniewające poezje miłosne osnute na materii biblijnej, a jednocześnie utrzymane w stylistyce jego epoki. Układał je w pamięci, tworząc świat niepowtarzalnych obrazów, symboli i uczuć. Świat, w którym piękno staje się wołaniem duszy szukającej Chrystusa – tak jak Oblubienica szuka swego Oblubieńca – i przemożnym przyciąganiem Boga, który w Chrystusie szuka swego stworzenia.

Noc – ta prawdziwa i przerażająca noc więzienia, która pogrąża w mroku także duszę biednego prześladowanego braciszka (przekazano mu fałszywe informacje o tym, że wszystko przepadło i że rozpoczęte przez niego dzieło zostało ostatecznie unicestwione) – staje się etapem, którego nie można ominąć, jeśli chce się zmierzać ku Bożemu Objawieniu, pozostawiwszy przedtem za sobą wszystko, co mogłoby odrywać duszę od tej wzniosłej i wspaniałej przygody”.

To tylko fragment żywej i bardzo ciekawej biografii św. Jana od Krzyża. Gorąco zachęcamy do lektury całej książki!

Św. Katarzyna ze Sieny Św. Joanna d’Arc Św. Teresa z Avila Św. Jan od Krzyża Św. Wincenty a Paulo Św. Bernadeta Soubirous Św. Maria od Ukrzyżowania Św. Teresa z Lisieux Św. Józef Moscati Bł. Piotr Jerzy Frassati

Informacje dodatkowe o Nowe portrety świętych (2):

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7257-297-4

Kup książkę Nowe portrety świętych (2)

Nowe portrety świętych (2) - opinie o książce

Szczerbata śmierć