reklama

Norweski - Gramatyka z ćwiczeniami wyd. III

Norweski Gramatyka z ćwiczeniamito napisany przystępnym językiem podręcznik z ćwiczeniami i tabelami. Wyczerpująco omawia wszystkie zagadnienia gramatyki języka norweskiego na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym (A1-B1) oraz uczy posługiwania się nimi w praktyce.

Repetytorium objaśnianajważniejsze zagadnienia gramatyczne, m.in. zastosowanie czasów, związki frazeologiczne, odmianę czasowników, tonemy, homonimy, użycie rodzajników, przyimków oraz zaimków. Część teoretyczna uzupełniona jest licznymi przykładami zastosowania reguł w praktyce.

Kilkadziesiąt różnorodnych ćwiczeńwraz z kluczem odpowiedzi pozwala na samodzielne sprawdzanie stopnia opanowania materiału. W książce znajdują się również tabele koniugacyjne prezentujące odmianę czasowników regularnych i nieregularnych oraz tabelaryczne zestawienia odmian innych części mowy.

Norweski Gramatyka z ćwiczeniami to wyjątkowa książka, z którą:

- opanujesz budowę podstawowych części mowy oraz użycie rodzajników, przyimków i zaimków

- poznasz norweskie związki frazeologiczne i homonimy

- dzięki licznym ćwiczeniom nabędziesz umiejętność poprawnego posługiwania się językiem w praktyce

Michał Jan Filipek-tłumacz języka norweskiego i niemieckiego, absolwent Wydziału Prawa oraz IPSKT ILS. Na podstawie własnych badań i rozwiniętej przez siebie metody leksykograficzno-translacyjnej opracował pierwszy słownik prawniczy polsko-norweski i norwesko-polski. Słownik został wydany zarówno w Polsce, jak i w Norwegii i jest pierwszym dziełem tego typu w obu krajach. Autor opublikował wiele artykułów naukowych dotyczących m.in. norweskiego systemu prawnego.

Informacje dodatkowe o Norweski - Gramatyka z ćwiczeniami wyd. III:

Norweski - Gramatyka z ćwiczeniami wyd. III - opinie o książce

Norweski Gramatyka z ćwiczeniami
Michał Jan Filipek0
Okładka ksiązki - Norweski Gramatyka z ćwiczeniami

Norweski Gramatyka z ćwiczeniami to napisany przystępnym językiem podręcznik z ćwiczeniami i tabelami. Wyczerpująco omawia wszystkie zagadnienia gramatyki...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung