Noe. Za niegodziwość ludzi

Świat bez nadziei, świat bez deszczu i upraw, rządzony przez okrutnych władców i ich barbarzyńskie hordy. W tej przerażającej rzeczywistości przyszło żyć Noemu – żołnierzowi, lecz również magowi i uzdrowicielowi, którego jedynym pragnieniem jest spokój własnej rodziny. Każdej nocy Noego niepokoją senne wizje niekończącej się powodzi. Powoli dociera do niego znaczenie wiadomości zesłanej mu przez Stwórcę, który zdecydował się straszliwie ukarać ludzkość. Dał jednak Noemu ostatnią szansę na ocalenie życia na Ziemi.

Informacje dodatkowe o Noe. Za niegodziwość ludzi:

Noe. Za niegodziwość ludzi - opinie o książce

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-10-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Biblijną postać Noego zna każdy. Jego pochodzenie oraz jego misję w budowaniu arki także. Ale ja to widzą twórcy komiksu "Noe. Za niegodziwość ludzi"?
Autorem nowego spojrzenia na los Noego jest  wybitny reżyser i scenarzysta- Darren Aronofsky. Reżyser jest twórcą takich kultowych filmów jak:  Pi (1998), Requien dla snu (2000), ale najbardziej znany jest Czarny Łabędź (2010) w , którym grała m.in. Natalia Portman ( za tę rolę otrzymała Oskara).. Na podstawie komiksu NOE powstał film, którego obsada jest  gwiazdorska. W głównych rolach widz może zobaczyć m.in. Russell Crowe, Emma Watson, Anthony Hopkins oraz Jennifer Connelly. "Noe. Za niegodziwość ludzi" jest pierwszą z czterech części .  Sam tytuł nakreśla przebieg fabuły. Ale czy na pewno? Darren Aronofsky pokusił się o kreacje Noego nie do końca zgodnie z prawdą biblijną. Noe jest żołnierzem, magiem oraz uzdrowicielem . Miłuje on spokój i harmonijne życie swojej rodziny. Jego sąsiadami są barbarzyńcy, którzy grabią i mordują. Ze szczególnym okrucieństwem obchodzą się ze zwierzętami. Noego to bardzo boli. Noe doświadcza tajemniczych snów i po głębszym zastanowieniu dochodzi do wniosku, że powtarzające wizje pochodzą od stwórcy. Zbiera dorobek całego życia i wraz z rodziną wyrusza  ku górze Ararat. Na jego drodze staną barbarzyńcy, ale i giganci, którzy podejrzewają go o szpiegostwo.... Scenarzysta połączył historię Noego z elementami fantastyki. Już wyjaśniam jakimi. W Biblii jest napisane o aniołach, którzy opuścili niebo i dopuszczali się kontaktów seksualnych z ziemiankami. Te z kolei wydawały na świat zniekształcone dzieci, które odznaczały się niebywałą siłą i niebezpiecznym usposobieniem. Natomiast w komiksie  Ogowie przybyli na ziemi, gdyż leżał im na sercu los wygnańców z raju, czyli Adama i Ewy. Nauczyli ludzi wszystkiego, a ci nabyte umiejętności wykorzystali przeciwko swym nauczycielom..... Lecz fabuła nie jest tak istotna jak formuła opowieści. Wiadomo jest to komiks. "Kreskę" poprowadził rysownik Niko Henrichon.  To dziwne , ale , gdy "czytałam" Noego , to jakbym słyszała w  męski baryton , a w głowie wizualizowały się wszystkie wydarzenia. Działo się to dzięki ilustracjom, które zachowane są w mrocznym klimacie. Schematem dominującym jest sepia. Na wszelkich rysunkach widać złość, niebezpieczeństwo, barbarzyństwo i okrucieństwo człowieka. Bohaterowie "operują" taką mimiką, że uczucia są widoczne , jak na dłoni. Dominuje gniew, buntownicze nastęwienie Noego, ale i innych bohaterów , z którymi przyjdzie mu się zetknąć.  Sama oprawa jest idealnie dopracowana . Twarda okładka, intrygująca motyw przewodni. Ale dla czytelników ważna jest także jakość papieru. Jest on gładki, śliski i pachnie typowo, jak przystało na komiks. Jest mi to trudno wytłumaczyć, ale mam inne komiksy i papier pachnie identycznie. Zdaję sobie sprawę, że komiks ma swoich fanów, ale także antyfanów. Tych, którzy lubią tę formę wyrazu zachęcać nie muszę, a sceptyków tylko i wyłącznie zachęcam. Może wam się spodoba i odkryjecie coś nowego.Polecam.
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2013-10-26, Ocena: 2, Przeczytałam, z_52 książki 2013,
Powieść graficzna o czasach tuż przed potopem. Noe, którego nawiedzają dziwne sny, źli ludzie, którzy nie chcą czynić dobra, wieloręcy giganci, nie ufający ludziom. Wszystko to namalowane ostrą, mocną kolorystycznie kreską. Nie podobało mi się. Mam na zbyciu.
Avatar użytkownika - McAgnes
McAgnes