Nocowanka w Egipcie. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć

A gdyby tak przenieść się w czasie w dowolne miejsce na Ziemi i do dowolnej epoki? Mali bohaterowie tej niezwykłej książki (i ich kotka!), a wraz z nimi czytelnicy ruszają na najlepszą nocowankę w życiu - do starożytnego Egiptu. Będą gośćmi rodziny, która pracuje dla faraona. Na własnej skórze przekonają się, jak mieszkali, co jedli, w co wierzyli i jak spędzali czas ówcześni mieszkańcy doliny Nilu. Dowiedzą się m.in., dlaczego dzieci piły wówczas piwo, wszyscy golili głowy i malowali oczy, a w chlebie był żwir. Nocowanka w Egipcie to fascynująca podróż w czasie, która pomoże dziecku poznać tę antyczną cywilizację. Wydarzenia z czasów faraonów staną się jasne jak słońce, hieroglify odsłonią swoje tajemnice, a czytelnicy odkryją, że wiedza wciąga jak pułapki w piramidach. Nocowanka w Egipcie to kolejna pozycja w lubianej i nagradzanej serii Chcę wiedzieć. Akademia Mądrego Dziecka. Nowoczesna, humorystyczna publikacja, która uczy przez zabawę i bawi ucząc. Bogato ilustrowane, wciągające, napisane z niecodziennej perspektywy książki rozwijają dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To też wartościowe pomysły na prezent. W serii ukazały się także: ,,Świętuj z nami", ,,Jak smakuje czekolada na Evereście", ,,Jak dawniej żyły dzieci", ,,Pięknie się różnimy", ,,Wielka miska małej sondy", ,,Dlaczego jemy rośliny", ,,Możemy uratować naszą ziemię", ,,Tu jest nasz dom", ,,Kosmiczne urodziny. Lecimy na Księżyc", ,,Ja i moje mikroby".

Informacje dodatkowe o Nocowanka w Egipcie. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć:

Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 2024-04-24
Tytuł oryginału: Timetravel sleepover: Ancient Egypt

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży Publikacje z wiedzy o świecie dla dzieci i młodzieży Publikacje o bibliotekach muzeach i szkołach dla dzieci i młodzieży Publikacje na temat historii i przeszłości dla dzieci i młodzieży Publikacje o życiu dzieci w przeszłości dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 4 lat

Kup książkę Nocowanka w Egipcie. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć

Nocowanka w Egipcie. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć - opinie o książce

,,Nocowanie w Egipcie" to kolejna książka z serii ,,Akademia Mądrego dziecka". Seria ta skradła nasze serca ze względu na informacje o otaczającym nas świecie. Informacje te za każdym razem przedstawione są w łatwy a czasami zabawny sposób.

Wraz z Kubą i Lulką oraz kotem łapcią przeniesiemy się do starożytnego Egiptu. Cofniemy się w czasie aż o 3,5 tysiąca lat.

Bohaterowie książki są bardzo ciekawi jak wyglądało życie Egipcjan nad brzegiem jednej z najdłuższych rzek na Ziemi.

Na miejscu poznali Senbi i Tuję, którzy będą ich oprowadzać po swoim kraju.

?        Zwiedzą dom podanych faraona

?        Poznają dziecięce zabawki,

?        Przyjrzą się bliżej garderobie i biżuterii,

?        Zobaczą jak się kiedyś pracowało i jak zawody układały się w piramidzie,

?        Udadzą się do medyka,

?        Poezją dużo bogów oraz Faraona i jego dwór,

?        Dowiedzą się co to są mumie i jak powstawały.

Książka posiada duży format, wiele kolorowych ilustracji, które przybliżają życie w dawnym Egipcie. Jest na pewno świetnym narzędziem na to by rozwinąć swoją wiedzę. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku, ale myślę, że młodsze dzieci też coś niecoś zapamiętają z tej książki. Bardzo ciekawym pomysłem jest tutaj pokazanie dobrych i złych wieści. Np. fajnie mieć piękny pierścień, zła wiadomość jest taka, z czego on został wykonany.

Książka napisana jest łatwym językiem. Posiada wartościowe treści. Historia w niej opisana nie tylko uczy i poszerza horyzonty, ale również bawi.

Książka będzie na pewno idealnym prezentem dla ciekawskich świata dzieci. Bardzo polecam!

Święty Mikołaj bombowy gość
Timothy Knapman0
Okładka ksiązki - Święty Mikołaj bombowy gość

Mikołaj niespodziewanie traci dach nad głową i szuka nowego lokum. Przygarnia go pewna spokojna rodzina. Lecz święty okazuje się bardzo niesfornym gościem...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka