Noc zła

Tom 2 cyklu Czarne Słońce

Drugi tom bestsellerowej sagi Czarne słońce, na kartach której spotykają się najważniejsze postaci drugiej wojny światowej, a także całą plejada niezwykle barwnych fikcyjnych postaci.

Listopad 1941 roku. Niemcy wygrywają na wszystkich frontach. Wojska III Rzeszy stoją u bram Moskwy. Dla Himmlera, szefa SS, zwycięstwo będzie ostateczne, jeżeli uda mu się zdobyć świętą swastykę, która zniknęła gdzieś w Europie. Churchill pragnie za wszelką cenę odnaleźć ten artefakt przed nazistami. Każdy liczy na Tristana Marcasa, podwójnego agenta o niejasnej przeszłości. W samym sercu okultystycznych zmagań między siłami Dobra i Zła jest Laure, francuska bojowniczka, i Erika, niemiecka archeolożka - obydwie stoczą ze sobą bezpardonową walkę.

Kto okaże się silniejszy w tym pojedynku światła i ciemności, który rozgrywa się od Berlina do Londynu, od tajemniczej Krety do Włoch pod rządami Mussoliniego? A może prawda kryje się w owianej tajemnicą młodości Adolfa Hitlera?

,,Pasjonująca, erudycyjna. Tę powieść dosłownie się pożera" Le littéraire.com

,,Intryga jak zwykle wycyzelowana, temat ambitny. Kolejny sukces autorów". Livres for fun

Informacje dodatkowe o Noc zła:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2020-06-10
Tytuł oryginału: Le Solei Noir. La nuit du mal
Tłumaczenie: Bożena Sęk

Tagi: bóg Thrillery ezoteryczne

Kup książkę Noc zła

Noc zła - opinie o książce

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2022-05-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 2022,

Zdecydowanie bardziej wciągająca niż pierwszy tom. A może już przyzwyczaiłam się do stylu pisarzy i samych bohaterów. Sięgam po tom trzeci.

Relikwia chaosu
Éric Giacometti0
Okładka ksiązki -  Relikwia chaosu

Lipiec 1942 roku. Jeszcze nigdy wynik konfliktu nie wydawał się równie niepewny. Anglia odsunęła od siebie ryzyko inwazji, lecz stalinowska Rosja ugina...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung