Noc w Orient Expressie. Jedna podróż może odmienić czyjeś życie

Orient Express. Luksus. Tajemnica. Miłość Dla niektórych pasażerów Orient Expressu podróż na trasie Londyn – Wenecja będzie czymś więcej niż tylko przejażdżką legendarnym pociągiem. Wielka miłość z przeszłości. Tajemnicza misja w Wenecji. Obietnica dana umierającemu przyjacielowi… Poznaj historie ludzi złączonych tą zjawiskową podróżą. Stojąca u progu życiowych decyzji Imogen. Sylvie i Riley – wieloletni kochankowie i ich coroczne spotkanie. Emmie i Archie, którzy wygrali podróż w konkursie, o którym nie wiedzieli. Stephanie i Simon, który pragnie przełamać lody między narzeczoną a dorastającymi dziećmi. Wreszcie Adele i Jack oraz ich wielkie, niszczące pożądanie sprzed lat. Dla nikogo ta podróż nie będzie łatwa. A kiedy wszyscy znajdą się w bajkowej scenerii weneckiej laguny, nic nie będzie już takie jak przedtem.

Informacje dodatkowe o Noc w Orient Expressie. Jedna podróż może odmienić czyjeś życie :

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2013-10-10
ISBN: 978-83-7642-220-6

Kup książkę Noc w Orient Expressie. Jedna podróż może odmienić czyjeś życie

Noc w Orient Expressie. Jedna podróż może odmienić czyjeś życie - opinie o książce

Podróż luksusowym, pełnym przepychu pociągiem jadącym z Londynu do Wenecji o sławnej nazwie Orient Express niejako łączy bohaterów książki Veronicy Henry. Mamy parę, która poznaje się tutaj na randce w ciemno, zgłoszona do agencji matrymonialnej przez osoby trzecie. Pewna rodzina z problemami nastoletnich dzieci wybiera się także w podróż. Sławny fotograf chce w pociągu celebrować pewne wydarzenie, ponieważ w końcu podjął pewną decyzję. Imogen, za sprawą swojej babki Adele, ma pewną misję do spełnienia. Przywołuje tym samym wielką miłość, romans sprzed wielu lat, kiedy to Adele jako samotna mężatka wdaje się w romans z również żonatym mężczyzną. Czytelnik poznaje poprzez retrospekcje rozterki Adele, tą nutkę niebezpieczeństwa w jej życiu, którą wniósł sekretny romans. Moim zdaniem pisarka miała ciekawy pomysł na powieść, ale niepotrzebnie zostało wprowadzonych aż tylu bohaterów i osobnych historii. Przez to w sumie autorka na niczym się znacząco nie skupiła i w pewnym momencie pogubiła (np. pomyłka w imieniu nieżyjącego bohatera z istniejącym, z innej pary). Potencjał ukazania problemów bohaterów np. odnośnie związków, tajemnic z przeszłości nie został do końca wykorzystany, o każdej parze jest po trochu na przemian. Wprawdzie lekki, prosty styl sprawia, że pozycję czyta się dosyć szybko, ale mimo to lektura mnie nie zachwyciła. Brakuje jakiegoś pazura, głębszej myśli, która sprawiłaby, że będzie się myślało o bohaterach. Komu mogę wskazać ,,Noc w Orient Expressie" jako lekturę do przeczytania? Na pewno tym czytelnikom, którzy lubią wielowątkowe historie o miłości, z nutką tajemnicy.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789