Nirvana bez tajemnic

Odszedł i dołączył do tego idiotycznego klubu. Prosiłam go, żeby do niego nie wstępował.

Wendy O'Connor, matka Kurta Cobaina

Książka, którą trzymacie w rękach, jest doskonałym podsumowaniem ponad dwudziestu lat historii Nirvany. Do lektury koniecznie włączcie ich muzykę!

JACK ENDINO

Producent/inżynier dźwięku

Odkryj magię i dramat ikony muzyki grunge - od koncertów w małych miasteczkach po ostatnie dni Kurta Cobaina. Poznaj prawdziwą historię i artystyczną spuściznę wyjątkowego zespołu, który istniał tylko kilka lat, a zdążył zapisać się trwale w historii muzyki rockowej. To pierwsza książka, w której znalazła się kompletna historia Nirvany oraz szczegółowy przegląd wszystkich albumów, singli, EP-ek i składanek, w tym białych kruków oraz projektów solowych. Znajdziesz tu również omówienie innych książek i filmów poświęconych Nirvanie. To najdokładniejszy i najobszerniejszy przewodnik po historii zespołu, od pierwszych kroków Nirvany na scenie w Seattle, przez narodziny grunge'u, globalny sukces Smells Like Teen Spirit i albumu Nevermind, po przedwczesną śmierć Kurta Cobaina.

Śmierć lidera Nirvany była dla branży muzycznej głębokim szokiem - po raz pierwszy artysta popełnił samobójstwo, będąc u szczytu kariery. Pozostała jednak muzyka, która wciąż fascynuje i zachwyca.  Dowiedz się, co sprawia, że o Nirvanie nie można zapomnieć.

Historia: od pierwszych muzycznych inspiracji Krista Novoselica po ostatnie dni Kurta Cobaina i wzlot Foo Fighters Dave'a Grohla.

Muzyka: opis wszystkich albumów, singli, EP-ek i kompilacji, a także niepublikowanych i mało znanych utworów oraz solowych projektów.

Epoka: narodziny ruchu grunge, dzieje wytwórni Sub Pop, słynne sesje w audycji Johna Peela i zespoły, które tworzyły w tym samym czasie, co Nirvana - od Melvins po Sonic Youth.

Tło: Książki, filmy i strony internetowe poświęcone Nirvanie, covery oraz miejsca, w których rozegrały

Informacje dodatkowe o Nirvana bez tajemnic:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-09-25
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Nirvana bez tajemnic

Nirvana bez tajemnic - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski