reklama

Niezwykłe podróże Natalki

Natalka, 10 letnia dziewczynka, dzięki niezwykłemu kryształowi, znalezionemu podczas jednej z podróży, może przenosić się w różne zakątki świata. W każdym kraju poznaje swojego rówieśnika, który wprowadza ją w tajniki swojej kultury. Młody czytelnik dowiaduje się się wielu ciekawostek związanych z odwiedzanymi miejscami. Bohaterka trafia między innymi do Meksyku, Turcji i nad Bajkał, dokąd dociera Koleją Transsyberyjską, a nawet ląduje w Himalajach, gdzie spotka prawdziwego yeti! Niezwykłe podróże Natalki to opowieść o potężnej mocy młodzieńczych marzeń, o łamaniu stereotypów, a także – jakże ważnych – powrotach do domu i bliskich.

Informacje dodatkowe o Niezwykłe podróże Natalki:

Wydawnictwo: Sorus
Data wydania: 2022-07-01

Kup książkę Niezwykłe podróże Natalki

Niezwykłe podróże Natalki - opinie o książce

Dziś przychodzę do Was z recenzją według mnie rewelacyjnej książki dla dzieci. Jestem absolutnie na tak, jeżeli chodzi o tego typu lektury. O czym jest ta książeczka i jakie są moje wrażenia po jej przeczytaniu? Zapraszam Was do przeczytania mojej opinii.

Natalka jest 10 - letnią dziewczynką, kochającą wszelkie podróże. Podczas jednego z takich wojaży, znajduje magiczny kryształ. Za jego sprawą może się poruszać po różnych zakątkach świata i tym samym uzupełniać swoją wiedzę o nieznane jej dotąd informacje. W każdym miejscu, które odwiedzi znajduje przyjazną duszę, która opowiada jej o danym kraju, kulturze, potrawach i zwyczajach. Za sprawą magicznego kryształu, Natalka odwiedza między innymi jezioro Bajkał, może przejechać się koleją TransSyberyjską, podziwia mongolskie jurty czy piramidy Majów. Dziewczynka jest absolutnie zachwycona i podekscytowana, bo może spełnić swoje marzenia i podróżować do miejsc, o których wcześniej czytała jedynie w książkach. Jakie przygody spotkają Natalkę? Jakie miejsca jeszcze odwiedzi? Czy warto mieć marzenia i wierzyć w ich spełnienie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie właśnie podczas czytania, udając się wspólnie z bohaterką w niezapomnianą podróż.

Jestem absolutnie zachwycona tą książką ! Sama uwielbiam podróże, a dzięki tej pozycji mogłam się przenieść w wiele odległych i póki co nieosiągalnych dla mnie miejsc. Dowiedziałam się wielu ciekawych informacji o niektórych krajach i ich zabytkach. Poznałam regionalne potrawy i przebyłam niemal połowę kuli ziemskiej nie ruszając się z domu! Takie podróże, zarówno te prawdziwe jak i te literackie, dostarczają nam ogrom wiedzy a przy tym niesamowitą frajdę. Bardzo podoba mi się układ tej książki, bo autorka oprócz historii, umiejętnie wplotła ciekawostki o każdym z odwiedzanych przez dziewczynkę miejsc. Sama znacząco poszerzyłam swoją wiedzę o wielu krajach, dlatego tym bardziej ta książka przypadła mi do gustu.

Uważam, że jest to świetna lektura zarówno dla młodszych jak i dla starszych czytelników. Każdy bowiem wyniesie z niej dla siebie coś wartościowego. Publikacja ta nadaje się też wspaniale do wspólnego czytania i doskonale rozwija dziecięcą wyobraźnię. Ponadto wzbudza ciekawość i w przyjemny sposób uczy. Może też służyć nam jako forma dziennika zapisków z podróży, gdyż na końcu znajduje się miejsce na nasze notatki z wyjazdów. ;)

Przeczytałam, że jest to debiut Autorki, która ma za sobą pobyt już w wielu krajach Europy ale nie tylko. Doskonale podzieliła się z nami swoją wiedzą i potrafiła zaciekawić swoją książka nie tylko małego ale i również dorosłego czytelnika. Myślę, że takie lektury są jak najbardziej potrzebne, bo ubogacają nas już od najmłodszych lat i pozwalają wierzyć, że kiedyś i nam uda się zobaczyć to, co przeczytaliśmy i zobaczyliśmy w książce. Z chęcią przeczytałabym więcej publikacji Autorki w podobnym tonie, bo uważam, że takie literackie podróże są po prostu niesamowite. I z wielką przyjemnością się o nich czyta. A na koniec powiem, że bardzo podobało mi się też to, że główną bohaterką jest moja imienniczka ;)

Polecam Wam tę książkę z całego serca. Uważam, że jest to świetna lektura zarówno dla małych jak i dla dużych czytelników. Jestem absolutnie zachwycona, dlatego z czystym sumieniem przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów !!! 😀😀😀

[Współpraca barterowa z Wydawnictwem S O R U S ]

Avatar użytkownika - Czytadlo
Czytadlo
Przeczytane:2023-05-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

Tajemniczy kryształ i dreszczyk emocji.

Natalka, dziesięcioletnia dziewczynka lubiąca zaczytywać się w książkach i marzyć bez końca, dzięki temu w zanadrzu ma mnóstwo pomysłów. Uwielbia podróżować, by lepiej poznać świat i jego kulturę. Z rodziną wybiera się w podróż na półwysep Jukatan zwiedzać piramidy Majów. Podczas wyprawy znajduje tajemniczy kryształ, dzięki któremu przenosi się w różne części świata i nie tylko. Krótkie wojaże pozwalają jej bliżej poznać rówieśników minionych epok i dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat zwiedzanego miejsca. Gdzie podróżuje? I kogo dokładnie spotka, dowiecie się, czytając „Niezwykłe podróże Natalki”, do których bardzo serdecznie Was zachęcam.

„Krajobraz zmieniał się kilkakrotnie. Mimo długiej jazdy, nie
było ani chwili nudy. Teraz zrobiło się zielono. Ogromne przestrzenie
porastała trawa, kwiaty, a w powietrzu czuć było zapach różnych ziół.”

Izabela Rutkowska napisała przepiękną historię o podróżowaniu i łamaniu stereotypów. Pokazała, że warto marzyć i że te marzenia mogą się spełnić w ten czy w inny sposób oraz że podróże w pojedynkę mimo wszystko powodują tęsknotę za najbliższymi osobami. Książeczkę polecam dzieciom 5+, ciekawym świata i małym podróżnikom chcącym poznać historię niezwykłych i ciekawych podróży Natalki. Książeczka może również zachęcić do lekcji geografii oraz historii. Znajdziemy w niej piękne ilustracje wykonane przez Ilustratorkę Agnieszkę Wajdę oraz podróżne ciekawostki z mapkami, z których dowiemy się między innymi, co to jest Ceiba i gdzie leży Jukatan. Poznamy lodowych wojowników oraz samego yeti. Sporo dowiemy się o jeziorze Bajkał oraz co można znaleźć na tureckim bazarze jak smakują niektóre potrawy. Liźniemy trochę kultury i tradycji. Natomiast na końcu książeczki znajdziemy miejsce na swoje podróże i oraz rysunki wykonane przez młodych artystów, które pozwolą przeżyć historię na nowo i odkryć coś nowego. Serdecznie zachęcam do lektury.

„Nie mogła uwierzyć, że znajduje się w kolejnym miejscu, o którym słyszała na lekcjach i w wielu programach telewizyjnych. Była szczęśliwa, że znów jest w podróży.”

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski