reklama

Niezwykła nauka. Ukryty świat

Fizyka? Nuda. Nauka? Nuda.

Serio? Naprawdę tak myślisz? Przecież wszystko, co dzieje się wokół ciebie - od samego rana, kiedy wstajesz, do późnego wieczora, kiedy kładziesz się spać (a także nocą, kiedy smacznie śpisz) - to nauka! Codzienność jest naprawdę fascynująca!

Czy wiesz, jak działa twój mózg? To naprawdę ciekawa sprawa. Podobnie jak samoloty - wielkie maszyny, które wzbijają się w powietrze. Jest też elektryczność - bo skąd właściwie jest ten prąd w gniazdku? A GPS? Parę osób mogłoby bez niego zabłądzić.

No i oczywiście wirtualna rzeczywistość, bez której współcześnie świat właściwie nie funkcjonuje. Przeczytaj tę książkę, a zaczniesz dostrzegać o wiele, wiele więcej.

Informacje dodatkowe o Niezwykła nauka. Ukryty świat:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-04-14

Kup książkę Niezwykła nauka. Ukryty świat

Niezwykła nauka. Ukryty świat - opinie o książce

Autor za pomocą tej książki, chce pokazać nam, że otaczający nas świat jest zdumiewający oraz jak wspaniałe rzeczy cały czas się w nim dzieją, a my ich nawet nie zauważamy. W tej książce zostaje poruszonych wiele tematów, które związane są z chemią, z fizyką czy z biologią.

Czytając książkę dowiesz się, że sen dzieli się na cztery różne strefy. Poznasz etapy trawienia. Dowiesz się, dlaczego mydło jest sprytne oraz co było pierwsze: kura czy jajko.
Uzyskasz odpowiedzi na wiele pytań, m.in.:
Czym jest sen REM?
Czym jest „efekt zlepiania się”?
Czy podczas jedzenia lodów mózg „się zamraża”?
Jaki obszar mózgu pobudza czytanie na głos, a jaki czytanie w myślach?

Mnie najbardziej zdziwiło odkrycie badaczy, że osoby grające do 15 godzin tygodniowo w gry wideo miały wyraźnie lepszy wzrok od osób, które w ogóle nie grały w takie gry.

Książka jest napisana w bardzo prosty sposób tak, aby młodszy czytelnik zrozumiał, ciekawostki o swoim ciele i o świecie. Czcionka, którą jest napisana jest różna, a niektóre strony zaskakują swoją zawartością. Nic dziwnego autor jest prezenterem programów naukowych i zarazem sławnym komikiem.

Fajnym pomysłem jest miejsce na notatki. To rzadkość w książkach.

Książkę polecam wszystkim, którzy są ciekawi otaczającego nas świata i swojego ciała.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung