Niezapominajka. Tom II. Co zostało utracone

Drugi tom trylogii ,,Niezapominajka" - jeszcze bardziej magiczny i tajemniczy, niebezpiecznie zabawny i szalenie wciągający!

Przestawanie z Wróżkami i Wróżami, przechodzenie przez portale do równoległego świata i posiadanie supermocy - Quinn zdążył się już do tego przyzwyczaić. Szkoda tylko, że każda tajemnica, którą odsłania, stawia przed nim nowe zagadki. Gdyby nie Matilda i jej wyjątkowa umiejętność dociekania prawdy, byłby kompletnie zagubiony. Chociaż Quinn próbuje chronić ją przed niebezpieczeństwami Kręgu, nie powstrzymuje jej to przed rzuceniem się w wir przygody. Oboje bowiem muszą pilnie odpowiedzieć na kilka pytań: czy za śmiercią ojca Quinna kryje się tajne stowarzyszenie? Jak okiełznać sfinksa, a najpierw intrygującą nową koleżankę z klasy? I czy ktoś, kto nieustannie naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo, może być w ogóle zakochany?

Informacje dodatkowe o Niezapominajka. Tom II. Co zostało utracone:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2024-08-28
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Vergissmeinnicht. Was bisher verloren war

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 14 lat

Kup książkę Niezapominajka. Tom II. Co zostało utracone

Niezapominajka. Tom II. Co zostało utracone - opinie o książce

Avatar użytkownika - Pozytywny_wolumi
Pozytywny_wolumi
Przeczytane:2024-09-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane,

Seria „ Niezapominajka” to trylogia. Niestety nie znając podstaw nie ma sensu zabierać się za następne części. Spowoduje to brak zrozumienia fabuły.

Tom 1:
Quinn to inteligentny, popularny chłopak, który ma wszystko pod kontrolą. Matilda, z kolei, jest cichą i niepozorną dziewczyną, córką religijnych i surowych sąsiadów. Choć uwielbia powieści fantasy, zdecydowanie nie wpisuje się w świat Quinna. Jednak pewnego dnia, chłopak wpada w kłopoty, gdy ucieka przed tajemniczymi stworzeniami i doznaje wypadku, po którym zaczyna widzieć rzeczy rodem z koszmaru. Zdezorientowany i przerażony, szuka wsparcia u Matildy – sąsiadki, która była mu dotąd zupełnie obojętna. Niespodziewanie dla niego oboje zostają wciągnięci w magiczną przygodę, pełną niebezpieczeństw. A najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że Quinn, choć tego nie planował, zaczyna zakochiwać się w Matildzie.

Tom 2:
Drugi tom trylogii „Niezapominajka” to jeszcze więcej magii, zagadek i przygód! Quinn powoli przyzwyczaja się do życia pełnego wróżek, równoległych światów i nowych mocy, ale każde odkrycie przynosi więcej pytań. Matilda, dzięki swojej dociekliwości, nieustannie pomaga mu w rozwiązywaniu przeciwności które stawia im los. Chociaż Quinn chce ją chronić przed niebezpieczeństwami, Matilda nie boi się ryzyka i razem muszą stawić czoła wielu wyzwaniom. A co najważniejsze – czy można kochać, żyjąc w ciągłym niebezpieczeństwie? Porywająca przygoda którą przenosi nas między portalami i magicznymi istotami.

Moje uwagi:
Przyznam szczerze, że nie od razu między nami zaskoczyło. Styl autorki nie do końca do mnie przemawia, pomimo ciekawej i wartkiej akcji, bywało że naprawdę męczyłam się nad książką o ile nie mam jej nic do zarzucenia. Jak to klasyka książek dla młodzieży, pierwsza miłość, szczypta naiwności, świat do uratowania i pełno przygód ❤️

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2024-08-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

Historia opowiada o dalszych losach Quinna i Matildy. Tym razem trochę się jednak pozmieniało. Chłopak niechce narażać dziewczyny na niebezpieczeństwo, ta jednak, jakby sama się onie prosi. Oboje ciekawi Kręgu i szukający odpowiedzi na coraz to nowe pytania, gotowi są zapuszczać się co raz dalej w wir przygody. Niestety ta przygoda nie jest tak bezpieczna jak by się wydawało, tajne stowarzyszenia, portale, sfinksy i niechciana nowa koleżanka to tylko jedne z wielu nowości na ich drodze.

Oj drugi tom mnie pochłoną. Już pierwszy polubiłam, ale zdecydowanie odczułam w nim niedobór magii, dwójka już mi to zrekompensowała. Jeszcze lepiej poznałam świat Kręgu, tak samo jak masę nowych postaci. Mam wrażenie też, że bohaterowie zyskali w moich oczach. Stali się mi bliźsi, zresztą tak samo jak studenci, którzy odrazu przypadli mi do gustu. Bardzo podobała mi się, że historia, była opowiadana z dwóch perspektyw, wiem że nie jest to nowy zabieg, ale jakoś w tej książce bardziej dał mi o sobie znać i mega mi się to podobało. Świetna książka, którą pochłonęłam w mig. Polecam i czekam na trzeci tom.

Kerstin Gier po raz kolejny udowadnia, iż nie brakuje jej wyobraźni, talentu czy rozmachu i zabiera swoich czytelników w niezwykłą podróż do bajecznego, misternie skonstruowanego i przemyślanego fantastycznego świata, z którego nie chce się wracać. Przenikające się rzeczywistości, realna i magiczna, połączone cudownymi, choć niebezpiecznymi dla zwykłych ludzi portalami, to przecież scena, na której chciałby pojawić się niemal każdy z nas. Ulokowane gdzieś na dnie czytelniczej duszy dziecko, nie tylko odnajdzie tu ogromne pokłady fascynacji, ale także kroplę zazdrości, że to właśnie los Quinna i Matildy z dnia na dzień ruszył w tak niezwykłym, wymarzonym kierunku. To wszystko czyni z tej opowieści lekturę nieodkładalną, angażującą do granic możliwości, którą pochłania się z wypiekami na twarzy i niestudzącym entuzjazmem. Bezsprzecznie, drugi tom odurza jeszcze mocniej niż pierwszy, a to przecież jeszcze nie koniec tej pasjonującej historii!

Wykreowana przez Autorkę rzeczywistość jest nieszablonowa, hipnotyzująca i zapadająca w pamięć. Nakreślone postacie są interesujące, prawdziwe, wielowymiarowe, zatem wywołują całą lawinę skrajnych emocji. Zaintrygowany czytelnik obserwuje, jak radzą sobie z nowym życiem, skomplikowanymi relacjami międzyludzkimi, a także kolejnymi niebezpiecznymi tajemnicami, które utworzyły razem spójną sieć, umiejętnie chroniącą dostępu do tak istotnej przeszłości, jak i wizji nadciągającej przyszłości. Tajemniczy klimat, dopieszczony doskonale zbudowanym napięciem, całkowicie odurza, w skutek czego zahipnotyzowany czytelnik nie jest w stanie z własnej woli przerwać tak wyjątkowej lektury.

Wartka akcja, pełna zagadek, tajemnic i niedomówień, intrygujący bohaterowie, ciekawie skonstruowana rzeczywistość, stworzenia nie z tego świata, tajemnicze portale, nadzwyczajne zdolności, a wszystko dopieszczone błyskotliwym dowcipem. ,,Niezapominajka. Co zostało utracone" to fenomenalna kontynuacja, która całkowicie odrywa od rzeczywistości, sprawia, iż momentalnie zapominamy o wszelkich kłopotach i po prostu oddajemy się magicznej, zarazem trzymającej w napięciu, jak i relaksującej przygodzie. Polecam!?

Lubicie historie z magicznymi stworzeniami?

? Niezapominajka. Co zostało utracone

? Kerstin Gier

? Must Read

[współpraca reklamowa] z @kerstingier @mustread.wydawnictwo

Co sądzicie o gargulcach? ?

? W drugim tomie poznajemy dalszy ciąg przygód Quinna i Matildy. Otrzymujemy dalszy ciąg tajemniczy i często niebezpiecznych zdarzeń. Przechodzenie przez portale i rozmowy z Wróżkami i Wróżami stają się dla tej dwójki bohaterów codziennością?

? Co teraz ich czeka? Czy wszystkie tajemnice zostaną odkryte?

? Drugi tom bardziej przypadł mi do gustu. Więcej się tutaj dzieje. Dla mnie jak najbardziej na plus. Mamy też więcej przesympatycznego gargulca o imieniu Bax. No po prostu uwielbiam tę postać, jego wstawki są genialne i to poczucie humoru. Nie do podrobienia. Jeśli czytaliście inne książki tej autorki to wiecie jaki cięty dowcip mają gargulce.

? Polecam książkę, która idealna jest na leniwe popołudnie lub też wakacyjny jeszcze wyjazd!

Moja ocena: 4/5 ?

Powtórka z miłości
Kerstin Gier0
Okładka ksiązki - Powtórka z miłości

Co zmieniłbyś w swoim życiu, gdybyś mógł przeżyć jeszcze raz ostatnie 5 lat?  Kati jest szczęśliwa z Felixem, choć proza życia codziennego...

Silver: Trzecia księga snów
Kerstin Gier0
Okładka ksiązki - Silver: Trzecia księga snów

Są na świecie ludzie, którzy mają dostęp do snów. Z marzeń sennych można się bardzo wiele dowiedzieć  - pogrzebać w świadomości i podświadomości. Można...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung