Niewyjaśnione tajemnice przeszłości

Czym był grzech Sodomy? Jaki cud poprzedził upadek Jerycha? Czym była gwiazda betlejemska, za którą podążali Trzej Mędrcy? Dlaczego upadła cywilizacja Majów? Przez wieki filozofowie, uczeni i szarlatani usiłowali odszyfrować zagadki przeszłości ? od Stonehenge po zaginioną Atlantydę. Dziś testy DNA, datowanie metodą radiowęglową i inne nowoczesne techniki w połączeniu z dociekliwością i logiką badacza zbliżają nas do prawdy.Peter James i Nick Thorpe ? historyk i archeolog ? w tej książce i w jej kontynuacji Największe zagadki przeszłości odsłaniają największe zagadki dziejów, przedstawiając dowody za i przeciw uznanym teoriom. Wyniki najnowszych badań nad zaginionymi lądami, kontynentami, starożytną wiedzą astronomiczną, niezwykłymi budowlami i dawnymi odkryciami geograficznymi rzucają wyzwanie tradycyjnym poglądom. Demaskatorska książka obala najbardziej fantastyczne hipotezy i dowodzi, że prawdziwy obraz przeszłości, nie odwołujący się do nieznanych cywilizacji sprzed dziesiątków tysięcy lat czy interwencji kosmitów, jest równie pasjonujący.

Informacje dodatkowe o Niewyjaśnione tajemnice przeszłości:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Niewyjaśnione tajemnice przeszłości

Niewyjaśnione tajemnice przeszłości - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski