Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić

Otwórz drzwi nieznanemu. Poznaj prawdziwe, przerażające historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić. Choć nauka pozostaje wobec nich bezradna, czy mogą nam powiedzieć coś więcej o świecie i nas samych?

Pewnego poranka w 2014 roku w stanie Wisconsin przerażony rowerzysta zauważa wyczołgującą się z leśnej gęstwiny zakrwawioną dziewczynkę. Na jej ciele jest dziewiętnaście ran zadanych kuchennym nożem. Wkrótce okazuje się, że do lasu zabrały ją i zaatakowały dwie dwunastoletnie przyjaciółki. Pytane przez policję, dlaczego to zrobiły, odpowiedziały, że tego chciał od nich Slender Man.

Richard MacLean Smith najstraszniejszego podcastu świata opowiada prawdziwe historie, które nigdy nie doczekały się racjonalnego wyjaśnienia. Fascynuje, przeraża i stawia odważne pytania o nasze postrzeganie świata i granice wiedzy.

Czy krwawe wydarzenia w hotelu Cecil nie są wystarczającym dowodem, że nawiedzone domy istnieją? Czy Anneliese Michel naprawdę była opętana przez demona? Czy sześćdziesięcioro dzieci rzeczywiście mogło kłamać, że na szkolnym podwórku wylądowało UFO? Czy wraz z rozwojem internetu nasz umysł cofa się do wypełnionego upiorami i przesądami średniowiecza, a może to sieć daje schronienie nadnaturalnym groźnym istotom jak Slender Man?

Oto przyprawiająca o dreszcze podróż do granic ludzkiego poznania. Czy odważycie się w nią wyruszyć?

Informacje dodatkowe o Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Unexplained. Supernatural Stories for Uncertain Times
Tłumaczenie: Aleksandra Żak

Tagi: zjawiska paranormalne niewyjasnione

Kup książkę Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić

Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić - opinie o książce

Niestety książka nieco mnie rozczarowała. Sugerując się opisem z okładki liczyłam na więcej grozy i dreszczyków emocji. Owszem historie opisane przez autora były naprawdę ciekawe i różnorodne. Mamy tutaj m.in. UFO, opętanie, nawiedzone miejsca, a także Slender Mana. I generalnie ta część rozdziałów,w której opowiedziane są te historie, jest tą pozytywną częścią książki, którą czyta się z zainteresowaniem i rosnącą ciekawością. Przeplata się to z mniej interesującymi momentami, w których autor próbuje rozwikłać zagadkę opisanych wydarzeń. Dla mnie te dywagacje autora były zbyt obszerne, nużące, momentami jakby nieco oderwane od tematu, zbyt pełne naukowych szczegółów. Niemiłosiernie ciągnące się filozofowanie sprawia, że część książki jest ciężka do przebrnięcia. Gdyby tylko autor trochę ograniczył swoje rozbudowane przemyślenia, książka byłaby łatwejsza w odbiorze i bardziej przystępna. A tak, no cóż, wyszło średnio.

Niewyjaśnione” to kolejny booktour w jakim miałam okazję wziąć udział. Tym razem u @meissobobrish 🙂
Ja wcześniej nie znałam tego podcastu i dlatego był dla mnie bardzo interesujący. Co się w nim znajdzie. Przede wszystkim książka składa się z 2 części. Wprowadzenie, analiza zjawisk oraz prawdziwe historie, które miały się wydarzyć. Szczerze mówiąc ja skupiłam się na tych historiach. To one mnie przyciągały i chciałam wiedzieć z jakimi zjawiskami zmagali się ludzie. Niektóre były straszne, przerażające. Cieszyłam się, że to tylko kartki książki. Dziwię się, że ludzie pasjonują się i sami wchodzą w głąb paranormalnych wydarzeń. Lub mieszkają w domach, gdzie takie zjawiska to normalne. Nawiedzona sypialnia, do której nikt nie wchodzi... A obok w pokoju śpią dzieci. Kto normalny chciałby zostać w takim domu? Ja na pewno nie! Książkę polecam. Choć wiem, że warto czytać ją na spokojnie od deski do deski 😁

Avatar użytkownika - RenKa76
RenKa76