Niesamowici Egipcjanie

Tom 3 cyklu Strrraszna historia

Który egipski bóg miał głowę krokodyla? Jakimi słodyczami zajadały się egipskie dzieci? Ile osób padło ofiarą klątwy Tutanchamona? Na czym polegała gra w kozę? Tego i wielu innych mrocznych sekretów starożytnego Egiptu dowiesz się z książki „Niesamowici Egipcjanie. Strrraszna historia”!

„Niesamowici Egipcjanie. Strrraszna historia” to wyjątkowa książka do nauki historii w przyjemny sposób przeznaczona dla dociekliwych dzieci już od ósmego roku życia. Komiksowe ilustracje, fascynujące, zaskakujące ciekawostki i lekki język sprawią, że nauka historii stanie się wspaniałą przygodą!

W książce „Niesamowici Egipcjanie. Strrraszna historia” młody czytelnik znajdzie:
? doskonałe ilustracje Martina Browna utrzymane w komiksowym, lekkim stylu;
? prosty język i zrozumiałe wyjaśnienia nawet trudnych zagadnień;
? fascynujące opisy i ciekawostki, dzięki którym wiedza sama będzie wchodzić do głowy.

Bestsellerowa seria „Strrraszna historia” to nowe spojrzenie na historię dostosowane do potrzeb dzieci. Mroczne sekrety władców, ciekawostki z życia codziennego i pełen humoru język gwarantują mnóstwo dobrej zabawy, a także nabywanie wiedzy w lekki i przyjemny sposób.

Informacje dodatkowe o Niesamowici Egipcjanie:

Niesamowici Egipcjanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2021-12-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Książka trzyma poziom całej serii. Mam wrażenie, że ta pozycja jest mniej strrrraszna od pozostałych, niemniej jest również ciekawa i napisana na wesoło.

Również jak pozostałe pozycje z serii, skierowana jest raczej do młodszego czytelnika, lecz i starsi mogą spokojnie sięgnąć po nią jako przerywnik między poważniejszymi książkami.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-04-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

MUMIE, KLĄTWY I PIRAMIDY

Chociaż jako dziecko lubiłem wiele ciekawostek historycznych i czytać o naszych przodkach także lubiłem, historia była jednym z najbardziej znienawidzonych przeze mnie szkolnych przedmiotów. Cóż, nad zdolnościami oratorskimi nauczycieli nie będę się rozwodził, ale jedno mogę powiedzieć: gdyby o swoim przedmiocie opowiadali tak, jak robi to w swoich książkach Terry Deary, pewnie należałby do moich ulubionych. Za to niniejszy tom „Strrrasznej historii” zdecydowanie nalży do moich ulubieńców, bo nie dość, że trzyma poziom, do jakiego przyzwyczaiła nas seria, to jeszcze akurat Egipcjanie byli kiedyś jednym z moich ulubionych tematów historycznych.

Egipcjanie, któż z nas ich nie zna. Budowali piramidy, wierzyli w dziwne bóstwa, zmagali się z plagami, grzebali swoich zmarłych, wyciągnąwszy im uprzednio organy wewnętrzne, a potem mumifikując ich, pisali hieroglify… Sami wiecie. A czego nie wiecie? Cóż, są rzeczy, których nawet naukowcy zajmujący się ich badaniem nie wiedzą do dziś, jednak są też rzeczy, które mogą nam przekazać. I tak oto z tej książki dowiecie się, jak piramidy zabezpieczano przed złodziejami, kogo zabiła klątwa Tutenchamona, poznacie życie faraonów, dowiecie się jak grać w kozę, przeczytacie ciekawostki o bóstwach i wiele, wiele więcej.

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/04/strrraszna-historia-niesamowici.html

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp