Niegodziwcy

Tom 1 cyklu Konrad Simonsen

Pierwszego dnia po wakacjach dwójka dzieci przychodzi wcześniej do szkoły. W sali gimnastycznej dokonują makabrycznego odkrycia - na linach pod sufitem zwisa pięć zmasakrowanych ciał. Brutalność morderstwa i podejrzenie, że stoi za nim jakiś poważniejszy zamysł, stawiają duńską policję na nogi. Dochodzenie jednak posuwa się naprzód wolno, a gdy znika jedyny człowiek, do którego prowadzą wszystkie poszlaki, trafia w ślepy zaułek. Znakomicie poprowadzona fabuła i doskonałe wyczucie współczesnych lęków - kryminał rodzeństwa Hammerów to połączenie wciągającej intrygi z opowieścią o manipulacji, sile demagogii i braniu sprawiedliwości we własne ręce.

"Tak dobre powieści można policzyć na palcach jednej ręki. (...) Lotte i Soeren Hammer napisali thriller, któremu przeznaczone jest międzynarodowe uznanie. Mistrzowsko wciągają czytelnika w mroczną akcję, odkrywają brudne tajemnice, piszą o grozie wymykającego się spod kontroli gniewu. Rzucają wyzwanie społeczeństwu. To powieść kryminalna największego kalibru"

"Vejle Amts Folkeblad"

"Fabuła Niegodziwców wciąga, a napięcie ani na moment nie spada. Galeria pełnokrwistych postaci i żywy, mocny język przykuwają uwagę czytelnika do ostatniej strony".

"Jyllands-Posten"

Informacje dodatkowe o Niegodziwcy:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: SVINEHUNDE
Język oryginału: Duński
Tłumaczenie: Sylwia Schab
Ilustracje:Łukasz Mieszkowski

Kup książkę Niegodziwcy

Niegodziwcy - opinie o książce

Książkę kupiłem w ciemno kupując inne z serii ze strachem i nie wiedziałem o czym jest, spodziewałem się czegoś w stylu gry” Art of Murder: Klątwa Lalkarza” a okazało się, że książka jest inna. Całość wypada mocno średnio, postacie nie mają nadanego odpowiednio wyrazistych charakterów, niestety są też błędy w tłumaczeniu, w sensie zgodności z zasadami języka polskiego

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun