Niech będzie nam wybaczone

Laureatka Women's Prize for Fiction 2013

Tragikomiczny obraz życia rodzinnego w XXI wieku - pełen mrocznego humoru, szalonych zwrotów akcji i zapadających w pamięć postaci.

Harold Silver przez całe życie obserwował odnoszącego sukcesy młodszego brata George'a, który ma atrakcyjną żonę, dwoje dzieci i piękny dom na przedmieściach Nowego Jorku. Gdy morderczy instynkt popycha George'a do szokującego aktu przemocy, życie całej rodziny przewraca się do góry nogami.

A.M. Homes - autorka pięciu powieści, autobiograficznej książki Córka kochanki i dwóch zbiorów opowiadań. Na podstawie jednego z nich - The Safety of Objects - powstał film z Glenn Close w roli głównej. Homes jest redaktorką ,,Vanity Fair" i wykładowczynią na Princeton University. Opowiadania i eseje publikuje m.in. w ,,New Yorkerze" i ,,New York Timesie" . Jej książki przełożono na dwadzieścia dwa języki. Za swoją najnowszą powieść Niech będzie nam wybaczone, która wkrótce ukaże się nakładem Wydawnictwa Świat Książki, otrzymała w 2013 r. Women's Prize for Fiction, pokonując m.in. Hilary Mantel, Barbarę Kingsolver, Kate Atkinson i Zadie Smith.

Informacje dodatkowe o Niech będzie nam wybaczone:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2015-04-22

Kup książkę Niech będzie nam wybaczone

Niech będzie nam wybaczone - opinie o książce

Ta książka uratuje Ci życie
A.M. Homes0
Okładka ksiązki - Ta książka uratuje Ci życie

Krzepiąca i przewrotna powieść obyczajowa o odnajdowaniu szczęścia. Richard, egoistyczny biznesmen, mieszka samotnie w luksusowym domu. Gdy, powalony nagłym...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;