reklama

Co nam w duszy gra? I dlaczego zwykle gra fałszywie?

Autor bestsellera Wszyscy kłamią powraca, by pomóc nam żyć lepiej, bardziej efektywnie i szczęśliwie w świecie rządzonym przez Big Data.

Decyzje są trudne, zwłaszcza te ważne, dotyczące przyszłości, osobistego szczęścia, związków i kariery. Zanim je podejmiemy, konsultujemy się z przyjaciółmi i rodziną, szukamy odpowiedzi na forach internetowych, czytamy poradniki. Ostatecznie jednak zwykle robimy to, co wydaje nam się słuszne, opierając się na swoich przeczuciach. Ale co, jeśli nasz instynkt się myli? Dzięki analizie danych Seth Stevens-Davidowitz pokazuje, jak stronnicza i nieprzewidywalna bywa intuicja. Zagląda za kulisy portali randkowych oraz do rejestrów podatkowych, przytacza szereg przykładów z różnych aspektów rzeczywistości, by zastanowić się, jak to możliwe, że jedni osiągają sukces w danej dziedzinie, robią oszałamiające kariery, inni zaś ponoszą porażkę.

Analiza danych daje nam nowe, zaskakujące odpowiedzi na wiele pytań, na przykład:

. Jak być dobrym rodzicem?

. W jaki sposób zostaje się gwiazdą?

. Dlaczego niektórym ludziom dopisuje szczęście?

. Jak zwiększyć szansę na udane małżeństwo?

. Co sprawia, że ludzie czują się szczęśliwi?

Dzięki mrówczej pracy i odkrywczym wnioskom Davidowitza, dowiemy się, jak uczynić życie bardziej przewidywalnym, przyjemnym, zgodnym z naszymi potrzebami i oczekiwaniami.

Informacje dodatkowe o Nie ufaj swojej intuicji. Jak korzystać z danych, by osiągnąć sukces i cieszyć się życiem:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2023-06-14
Kategoria: Socjologia, filozofia
Tytuł oryginału: Don't Trust Your Gut: Using Data to Get What You Really Want in Life

Tagi: Filozofia w ujęciu popularnym

Kup książkę Nie ufaj swojej intuicji. Jak korzystać z danych, by osiągnąć sukces i cieszyć się życiem

Seth Stephens-Davidowitz0
Okładka ksiązki - Wszyscy kłamią. Big data, nowe dane i wszystko, co Internet może nam powiedzieć o tym, kim naprawdę jesteśmy

Oto człowiek! Wszystko, czego wolelibyście nie wiedzieć o sobie i innych Serum prawdy - niepotrzebne, konfesjonały - do lamusa, wykrywacze kłamstw - na...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung