Nie tylko mózg. Opowieść psychiatry o ludzkim umyśle

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu - nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy lekarza psychiatry, opowiadając o zdumiewających historiach z życia swoich pacjentów. Korzysta z najnowszych odkryć w dziedzinie psychiatrii i przedstawia fakty, które pomagają zrozumieć najbardziej skomplikowaną istotę we wszechświecie - człowieka. O mózgu i umyśle mówi w sposób prosty i pasjonujący.

My, czytelnicy, zrozumiemy, że lęk i niechęć do osób chorych psychicznie ma swoje korzenie w bezzasadnych uprzedzeniach. Zdobędziemy informacje o związkach między biologią a psychologią, ale przede wszystkim o ludziach, którzy nas otaczają, i... o nas samych.

Dominika Dudek - utytułowana psychiatra, została wybrana na prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kieruje Katedrą Psychiatrii CM UJ.

Maria Mazurek - dziennikarka ,,Gazety Krakowskiej", współautorka (z prof. Jerzym Vetulanim) książek: Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg czy Sen Alicji, czyli jak działa mózg.

Pogadaj ze swoim mózgiem, a poznasz samego siebie. Fascynujące rozmowy o naszych emocjach, uczuciach, depresjach, o przemijaniu i miłości.

Ewa Lipska

Psychiatria jest dziedziną fascynującą dla tych, którzy chcą zrozumieć tajemnicę związku między mózgiem a umysłem, tajemnicę życia, tajemnicę zła w człowieku. Ta książka jest niezwykle cennym zaproszeniem do namysłu nad tymi pytaniami.

prof. Bogdan de Barbaro

Informacje dodatkowe o Nie tylko mózg. Opowieść psychiatry o ludzkim umyśle:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2020-01-13
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Nie tylko mózg. Opowieść psychiatry o ludzkim umyśle

Psychiatria. Kompendium
Dominika Dudek0
Okładka ksiązki - Psychiatria. Kompendium

Współczesna psychiatria opiera się na dwóch filarach: biologicznym i psychologiczno-społecznym. Neuronauka i farmakoterapia wraz z całym tłem kulturowym...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung