reklama

Antologia opowiadań “(Nie)realna magia” zawiera dwanaście erotycznych historii osadzonych w fantastycznych światach. Od steampunka przez fantasy z motywami słowiańskimi po space romance i urban fantasy. Powstała jako wynik współpracy między autorami wydającymi już na polskim rynku, jak i zdolnymi debiutantami, którzy w ramach naboru napisali oryginalne teksty. To doskonała lektura dla wszystkich fanów erotyki w historiach fantasy. W antologii spotkasz bogów, demony, zmiennokształtnych, czarownice... a nawet androida, półmechanicznego lorda, modliszkę, kupidyna, sukkuba i nieumarłą!

Informacje dodatkowe o (nie) Realna magia :

(nie) Realna magia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2023-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zapraszam do antologii pt. "(nie) REALNA MAGIA”.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @wydawnictwohm

"Niech żyje król" - autorem jest Grzegorz Wielgus. To historia Fais, mścicielki, która powraca zza grobu po 4 latach, by na królu Jehanie dokonać zemsty. Król lubi przepych, pochlebstwa, podnieca go torturowanie kobiet. Na balu nosi maskę lwa. Czy może być ujmujący, a jednocześnie sadystą i mordercą? To on kazał hrabiemu Klovisowi wyrzucić jej okrutnie zmasakrowane ciało po "zabawie" do rzeki. Teraz jest Tesą z Ferres i markizą, wszyscy są nią zauroczeni nawet książę Carel, następca tronu. To z nim chodziła na wspólne schadzki, a potem zniknęła. Jakiej najpotężniejszej trucizny użyje Fais? Czy pragnienie zemsty dało jej nowe, inne życie?

Elfie serce - Katarzyny Muszyńskiej. To świat pełen uprzedzeń i nienawiści, niesprawiedliwości i konfliktów między rasami. Liranna, córka samego władcy długouchych szuka uprowadzonej elfki, Aurayi. Widząc ją we Wściekłym Psie Kyle ofiaruje swoją pomoc. Kyle 15 lat tropił takie istoty jak ona, był zmiennokształtny. Jaką tajemnicę skrywał łowca? Liranna zawierzyła życie swoje i Aurayi zmiennokształtnemu udają się do Zahiru, miasta niewolników. Czy uda się uwolnić Aurayę? Jest cenna, to córka Króla Puszczy. Jak zakończy się kilkumiesięczna wędrówka Liry, Czystokrwistej? Kim był Nevan, ratujący jej życie?

Czarne ptaszydło - Sandry Rozbickiej debiut. W opowiadaniu mamy klimat słowiański, wierzenia, obyczaje, a w nim historie demona i odważnej córki grododzierżcy. Jutrowoj, syn Budziwoja chce wydać za mąż swoją córkę Dąbrówkę za starego Dziwigora. Od tego zależy istnienie całego grodu. Ślub miał zapewnić dobry byt Jutrowej córce, a także połączyć rody. Rudowłosa Dąbrówka nie chciała swaćby z obleśnym Dziwigorem, marzyła o prawdziwej miłości, silnym przystojnym mężczyźnie, który będzie ją chronił przed całym światem. Na polanie z mroku przed dziewczyną wyłania się młodzieniec, zwie się Miłodar , ma skrytą naturę. Gdy pojawiają się tropiciele jej ojca, Miłodar przechodzi transformację i znika. Dąbrówka zwróciła się o pomoc do opiekuńczego bóstwa, Łady, dopełniając obrzędu. Na palisadzie pojawił się Miłodar. Czy Miłodar przemieni Dąbrówkę w czarne ptaszydło i będzie wolna? Co wybierze Dąbrówka dobrobyt czy wolność?

Android - E. Raj. Opowiadanie przedstawia historie renegatki i androida. Renegatka, pilotka myśliwców katapultuje się i staje się więzieniem androida, łowcy. Android jest eksperymentalnym modelem produkcji Belush - Nano, Van, z którym nie da się negocjować. Jego poduszkowiec nie odleci, są komplikacje, a to za sprawą renegatki. Unieruchamiając jego pojazd pozbawiła ich szybkiego dotarcia do bazy. Nie wiedziała, że w atmosferze tej planety są lotne substancje halucynogenne, a z każdej strony czyhają śmiertelne zagrożenia. Czy renegatka Ariella i android zyskają wolność? Czy renegatka zobaczy jeszcze cuda jakie skrywa kosmos, który odbierany jest ludziom przez chciwe syndyki?

Świt bogów - Ludki Skrzydlewskiej. To historia złodziejki i celtyckiego boga, nieśmiertelnika. Aisling marzy o normalnym życiu, nie chce już kraść i oszukiwać, jednak przyjmuje zlecenie od Catriny, bo marzy o Szetlandach. Prawdziwy zleceniodawca pochodzi z Grecji. Ma wydostać kostur lorga móra, okraść celtyckiego boga. Udaje się na przyjęcie bogów, to sex-impreza, odbywa się w edynburskim zamku. Co oznacza lorg mór? Kim tak naprawdę jest Aisling? Dowiaduje się, że jest związana ze światem bogów, urodziła się 20 lat temu w Edynburgu. Kim jest Bóg Hermes? Czy jest inkarnacją celtyckiej bogini Morrigan? Czy bóg Dagda i śmiertelniczka będą razem?

Książka jest dla osób pełnoletnich, zainteresowanych tematyką fantasy połączonego z erotyką. Zawiera mocne elementy erotyczne. Antologię czyta się z dużym zaciekawieniem. To antologia 12 opowiadań, autorów wydających już na polskim rynku i debiutantów. Czytelnik odnajdzie w opowiadaniach bogów, demonów, zmiennokształtnych, czarownice, androida, kupidyna, modliszkę, nieumarłą i półmechanicznego lorda. Mamy różnorodne klimaty mystery, grozę, epokę wiktoriańską, przedchrześcijańską, epokę celtyckich bogów, epokę apokalipsy, słowiańskich wierzeń... Polecam wszystkim fanom erotyki historiach fantasy.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski