reklama

Nie pozwól jej zostać

Gdy bezpieczny dom staje się śmiertelną pułapką…
Joanne jest szczęśliwą żoną i matką. Razem z Richardem i malutką Evie mieszkają w pięknym domu, prowadząc dobre, spokojne życie.
Tę idyllę przerywa pojawienie się dwudziestoletniej córki Richarda. Chloe nie kontaktowała się z ojcem od dwóch lat, dając mu w ten sposób do zrozumienia, że nie akceptuje jego nowego związku. Teraz jednak wyciąga rękę na zgodę. Wprowadza się i proponuje pomoc w opiece nad przyrodnią siostrą.
Urocza Chloe pokazuje zupełnie inne oblicze, gdy tylko Richarda nie ma w pobliżu. Joanne żyje w coraz większym strachu, ale nikt inny nie zauważa zagrożenia. Czyżby Jo traciła zmysły? A może popełniła straszliwy błąd, pozwalając pasierbicy z nią zamieszkać?

Informacje dodatkowe o Nie pozwól jej zostać:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2024-07-17
Tytuł oryginału: Don't let her stay
Tłumaczenie: Wiesław Marcysiak

Tagi: kryminał thriller domestic noir Emocje rodzina pasierbica Tajemnice Dom zwrotyakcji

Kup książkę Nie pozwól jej zostać

Nie pozwól jej zostać - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2024-09-01,

Gdy bezpieczny dom staje się śmiertelną pulapką...

Joanne jest szczęśliwą żoną Richarda i matką malutkiej Evie.
Prowadzi spokojne życie do chwili, kiedy próg ich domu przekracza dwudziestoletnia córka Richarda, Chloe.
Od dwóch lat nie utrzymywała z nim kontaktu dając do zrozumienia, że nie akceptuje jego nowego związku. Teraz wyciąga do nich rękę i proponuję pomoc w opiece nad przyrodnią siostrą.
Dziewczyna podczas nieobecności ojca pokazuje zupełnie inne oblicze. Joanne z dnia na dzień żyje w coraz większym strachu.
Czy zrobiła błąd pozwalając jej zamieszkać z nimi?
A może to jej zmysły szaleją?
"Nie pozwól jej zostać" to bardzo wciągający thriller, który pomimo pewnej przewidywalności wciąga i trzyma w napięciu po ostatnie strony.
Przyjemny styl autorki i pomysł na fabułę tworzą duet idealny.
Historia którą serwuje nam autorka skrywa wiele tajemnic, momentami jesteśmy tak skołowani, że w sumie nie wiemy co jest prawdą, a co jawą.
Jeśli chodzi o portrety psychologiczne bohaterów to są one wykreowane w taki sposób, by wzbudzać ogrom emocji, niekoniecznie tych pozytywnych. Przyznam, że bohaterki momentami były bardzo wkurzające.
"Nie pozwól jej zostać" to warty polecenia thriller, który namiesza w głowach

Avatar użytkownika - kulturowa_anihil
kulturowa_anihil
Przeczytane:2024-07-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

Zacznę od oprawy graficznej i tego, jak bardzo podoba mi się okładka, a zarazem jak niepokojąca jest, wstawienie w tło zabawek z dziecięcej kołyski i to jeszcze w takim anturażu wywołuje emocje.

W powieści dość szybko zawiązuje się akcja, co wprowadza czytelnika w wir zdarzeń czasem dziwnych, a czasem budzących jakiś wewnętrzny dyskomfort. Niestety niecała powieść utrzymuje tępo, są dłużyzny, a momentami byłam już znużona.?
W moim odczuciu nie jest to zwyczajny thriller, bardziej thriller psychologiczny, bo sporo tu psychologii i tematów wokoło psychologicznych, psychicznych, psychofizycznych ogólnie dużo PSYCHO jest. Mimo tego, że nie uświadczycie tutaj klasycznego śledztwa, to doświadczycie swoistej gry, gry na wzór partii szachów, ale takiej tylko z białymi pionkami, ponieważ niektórym graczom brakuje pewnych klepek.
?Historia jest o tyle ciekawa, że dotyczy tematów i problemów, które mogą dziać się w najbliższym otoczeniu jednak przez emocjonalny kamuflaż często jest to zjawisko niezauważalne.

Cała opowieść i więzi rodzinne to w tej książce to gra, gra pozorów, która wydaje się oczywista, ale czy jednak tak jest?

,,Nie pozwól jej zostać" to dość szybki thriller, który wzbudza sporo emocji, jednak nie jest równy co zdecydowanie obniża ocena odbioru jako całość. Nie sposób jednak nie docenić twista (czy tam twistów, bo autorka kręci czytelnikiem jak pomarańczą w sokowirówce) na końcu, bo tego typu zabiegi są jak lifting twarzy, nie każdy chce, ale jak już jest to wszyscy mówią lał, oh, ah.

Recenzja powstała w ramach współpracy barterowej z wydawnictwem Czwarta Strona Kryminału

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski