Nie chcę spać

Hania i Staś każdego dnia dowiadują się czegoś nowego, zdobywają nowe umiejętności, podejmują wyzwania i uczą się radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Dołącz do nich, aby krok po kroku poznawać otaczający cię świat!

Tym razem mali bohaterowie dowiedzą się, dlaczego sen jest bardzo ważny, i przekonają się, że warto odpoczywać. Na końcu książki znajduje się krótki poradnik dla dorosłych, który pomoże w rozmowie z maluchami na ten temat.

Informacje dodatkowe o Nie chcę spać:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria wiekowa: 0-3 lat
Ilustracje:Agnieszka Matz

Kup książkę Nie chcę spać

Nie chcę spać - opinie o książce

Przyznam szczerze, że byłam zdziwiona wielkością książeczki. Antek dostał kiedyś książeczki z tej serii, ale są dużo mniejsze. "Nie chcę spać" to zbiór czterech opowiadań wiec to dlatego format jest inny.

Najważniejsze jest dla mnie to, że strony są kartonowe, czyli bardziej wytrzymałe. A przy charakterze Antka to dużo Wiem, że książka będzie u nas dłużej.

"Nie chcę spać" przybliża nam jak ważny jest odpoczynek i sen. Nawet dla kogoś kto uważa, że go nie potrzebuje i jest niepotrzebny. Myślę, że ta książeczka pomoże rodzicom przeprowadzać rozmowy na temat snu i wytłumaczyć czemu każą dzieciakom iść spać, chociaż one wcale tego nie chcą. Zwłaszcza gdy dziecko staje się ciekawskie i często padają pytania: A dlaczego? A czemu? A po co?

Nam najbardziej spodobało się pierwsze opowiadanie, które jest o nowych łóżkach. Hania nie jest pewna czy chce nowe, dokładnie tak samo jest z moim Antkiem. Myślę, że będziemy wracać do tej historii wiele razy. Mam nadzieje, że poradzi sobie tak świetnie jak mała Hania.

No i ważną sprawą w książeczkach dla dzieci, obok tekstu, są ilustracje. Im bardziej kolorowe tym lepiej. Ja jestem zauroczona całym wydaniem. Zresztą Antek też, chodzi i pokazuje, że ma nową książeczkę. A mi się serce raduje za każdym razem, gdy widzę go z książką, gdy przychodzi i chce, aby mu poczytać, lub sam opowiada co jest na ilustracjach.

Bardzo Wam polecam "Nie chcę spać", zresztą bardzo lubię serię "Krok po kroku", te małe książeczki również. A jutro premierę ma kolejna część opowiadań, tym razem "Nie chcę jeść!". Też jestem jej bardzo ciekawa.

Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica
Paulina Chmurska0
Okładka ksiązki - Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica

Wielka Mała Niedźwiedzica to poruszająca opowieść o Małej Niedźwiedzicy, która podróżuje po Drodze Mlecznej ze swoją mamą - Wielką Niedźwiedzicą. Ma...

Otulone nocą. Mała kaszalotka i tajemnica nocy
Paulina Chmurska0
Okładka ksiązki - Otulone nocą. Mała kaszalotka i tajemnica nocy

Co właściwie dzieje się w nocy? Jak wygląda wtedy świat? Te pytania zadaje wciąż swojej rodzinie młoda, ciekawska samiczka kaszalota. Niestety nikt ze...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka