Nero

Tom 1 cyklu Made Men

Pierwszy tom jednej z najbardziej wyczekiwanych zagranicznych serii mafijnych!

Nero ma władzę.

Dla Nero, króla Legacy Prep, Elle jest tylko zadaniem do wykonania – jego przepustką do mafijnych szeregów i szansą na zdobycie uznania w oczach własnego ojca. Chłopak nigdy nie znał takiej dziewczyny jak ona. Jedyne panny, które kiedykolwiek zaprzątały jego myśli, to te, które wskakiwały mu do łóżka. I to wtedy, kiedy mówił im, że mają to zrobić.

Elle się boi.

Dla Elle Nero był tylko ciekawym zjawiskiem, które lubiła podziwiać z daleka. Obserwowała go jak film, na którego oglądanie nie miała czasu. Jej codzienna rzeczywistość była walką o przetrwanie na szkolnych korytarzach i zapewnienie ochrony najbliższej przyjaciółce, Chloe.

Zły czas, złe miejsce.

Kiedy Elle przez przypadek staje się świadkiem porachunków mafijnych, drogi jej i Nero w końcu się przecinają. Chłopak musi się dowiedzieć, co dokładnie widziała tamtego wieczoru. I lepiej, żeby dziewczyna powiedziała to, co on chce usłyszeć, bo w przeciwnym razie może nie doczekać swoich kolejnych urodzin.

Informacje dodatkowe o Nero:

Kup książkę Nero

Nero - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 2021, 52 książki 2021, Romans,

"Nero" Sarah Brianne to pierwszy tom z cyklu "Made Men". Powieść należy do literatury obyczajowej i romansu.

Muszę przyznać, że trochę inaczej wyobrażałam sobie tę historię. Jednak nie mam zamiaru narzekać, gdyż ta książka jest moim zdaniem niesamowita.

Dla Nero Elle jest tylko zadaniem do wykonania. Chłopak nigdy wcześniej nie poznał takiej dziewczyny. Jedyne, którymi zawracał sobie głowę wskakiwały mu do łóżka i tylko wtedy kiedy kazał im to zrobić. Jednak Elle jest inna. Nie jest dziewczyną na jedną noc.

Dla Elle Nero był tylko chłopakiem, którego mogła obserwować z daleka. Codziennie musiała walczyć o przetrwanie na szkolnych korytarzach i zapewnienie ochrony swojej przyjaciółce Chloe.

Jedna kirdy Elle przez przypadek staje się świadkiem porachunków mafijnych ich drogi się przecinają. Nero musi dowiedzieć się co widziała.

Powieść napisana jest lekkim piórem i  zdecydowanie przyjemnie jest zahłębić się w ten świat.

Niejedna scena wywołała uśmiech na moich ustach i z przyjemnością kiedyś przeczytam następne tomy.

Zdecydowanie polecam.

Avatar użytkownika - mamawswiecieksia
mamawswiecieksia
Przeczytane:2020-03-08,

"Nero" to moje pierwsze spotkanie z tematyką mafijną w książce. Lekturę czytało mi się bardzo szybko. Nie powiem, że była świetna, ale bardzo dobra, takie 5+. Przede wszystkim podobali mi się bohaterowie (oczywiście nie wszyscy). Chociaż na początku książki główna bohaterka, jak i jej przyjaciółka irytowały mnie swoim niedojrzałym zachowaniem, ale im dalej w las, tym było lepiej. Osobami, które zaintrygowały mnie najbardziej są Lucca i Chloe. I chyba na ich historie będę czekała z niecierpliwością. Autorka poruszyła w książce bardzo ważne i jednocześnie ciężkie tematy m.in. znęcanie się silniejszych i wyższych pozycją społeczną od słabszych, jak i więzi pomiędzy rodzicami i ich dziećmi. Jedynym minusem jaki chyba znalazłam to narracja. Zdecydowanie lepiej mogła by wyglądać ta historia opowiedziana z perspektywy obojga bohaterów.

Podsumowując. Bardzo ciekawa i wciągająca historia. Jak najbardziej polecam.

Książki mafijnie to zdecydowanie coś dla mnie. Lubię czytać o tym świecie. Zagłębiać się w strukturę jaka tam panuje. Poznawać zasady, albo ich brak. Czuć to napięcie, akcję, strach, szczęście generalnie mnóstwo emocji. Bo takie historie zawsze są ich pełne. I tak właśnie było z ,,Nero". Podobała mi się ogromnie ta książka. I choć akcja głownie dzieje się w szkole to absolutnie nie czuć, że bohaterowie są tyle młodsi ode mnie haha. J

Do tego autorka porusza mega ważny temat jakim jest szykanowanie. Gra on tutaj praktycznie pierwsze skrzypce. To co spotyka Elle i Chloe w szkole nie mieści mi się w głowie, a najgorsze jest to, że dosłownie nikt nie reaguje, nikt nie pomaga. Przeraża mnie to, bo niestety takie sytuacje nie dzieją się tylko w książkach... A takie osoby boją się poprosić o pomoc, bo boją się, że będzie jeszcze gorzej... To jest taki temat o którym trzeba mówić głośno. Trzeba stawać naprzeciw i walczyć, pomagać, wspierać.

,,Nero" to powieść, która zapewniła mi masę emocji. To powieść, która wciągnęła mnie od samego początku. To powieść, która sprawia, że chce się więcej i więcej. No i Nero - kto by nie chciał takiego gostka mieć w swoim teamie? Ja bym bardzo chciała. :P Jestem absolutnie na tak i ogromnie polecam. J

Kolejna książka o mafii, ale mnie nie zawiodła ani nie znudziła.  Historia Elle i Nero , którzy razem uczęszczają do prywatnego liceum. Ona jest skromna, biedna,  ubrania kupuje w lumpeksie i sama zarabia w restauracji na opłacenie czesnego, jest gnebiona i poniżania w szkole bo ciągle broni swoją przyjaciółkę Chloe. Nero pochodzi z włoskiej rodziny, mafii. Niczego mu nie brakuje, jest bogaty, przystojny popularny w szkole, każda dziewczyna mu nie odmawia.  W szkole Nero traktuje Elle jak powietrze.  Ich losy połączyła straszna sytuacja, którą widziała Elle wieczorem jak skończyła pracę.  Była świadkiem morderstwa, a egzekucję prowadził ojciec Nero. Chłopak ma za zadanie zdobyć zaufanie Elle i dowiedzieć się czy mówiła komuś o tej sytuacji i czy widziała kto to był.  Nero myślał że będzie to łatwe zadanie. Jednak nie wziął pod uwagę tego,  że zakocha się w niej. I to z wzajemnością.  Muszą wiele przetrwać w szkole i w domu ojca Nero żeby być razem. Pomimo tego,  że kilka razy złamał serce Elli, to walczyl o nią.  Na szczęście wygrał tę walkę,  choć było trudno. Fajna książka,  trochę do pośmiania, troche straszna . Ale warto.

Powieści z wątkiem mafijnym cieszą się ostatnio dużą popularnością wśród fanek literatury kobiecej. Ja również dałam się ponieść fali i z ogromnym zapałem sięgam po tego typu książki. Gdy zobaczyłam opis wydawnictwa, musiałam na własne oczy sprawdzić, czy jego pierwsze zdanie jest prawdziwe, a może to tylko chwyt marketingowy?

Początek powieści absolutnie nie zapowiadał tego, że ta historia wciągnie mnie na tyle, że z przyjemnością dotrwam do ostatniej strony. Myślałam, że trafiła mi się kolejna przewidywalna powieść młodzieżowa z nutką mafijnej przygody. Nie spodziewałam się tego, że absolutnie zakocham się w opowieści Sarah Brianie.

Ellie jest uczennicą prywatnej szkoły, której uczniowie są dziećmi bogatych i wpływowych ludzi. Do niedawna ona również nie musiała martwić się o pieniądze, ale po wypadku swojego taty jej rodzina ledwo wiąże koniec z końcem i aby opłacić czesne dziewczyna musi dorabiać jako kelnerka. To właśnie wychodząc z pracy, jest świadkiem incydentu, który całkowicie odmieni jej życie. Właśnie wtedy wkracza ON, niesamowicie przystojny, uwielbiany przez kobiety i wzbudzający strach, najpopularniejszy chłopak w szkole. Z dnia na dzień jego stosunek do Ellie całkowicie się zmienia. Nagle zaczął zwracać na Ellie uwagę, co niestety może na nią sprowadzić same problemy, gdyż najbardziej na świecie chciałaby pozostać niezauważona.

„Nero” jest opowieścią szokującą i mrożącą krew w żyłach, ale nie jest to historia, do jakich przyzwyczaiły nas autorki powieści kobiecych i młodzieżowych. Wątek romantyczny jest bardzo rozbudowany, czego można było się spodziewać, ale nie jest to powieść, w której sceny łóżkowe przyćmiewają fabułę. Mafijne porachunki są jakby tłem, które stanowi ciekawą podstawę dla wątków, które wzbudzają najwięcej emocji i sprawiają, że szok, żal i trwoga nie opuszczały mnie podczas czytania. Autorka poruszyła w swojej książce bardzo ważny temat, jakim jest przemoc w szkole. W tej historii nękanie fizyczne i psychiczne osiąga taki poziom, że długo po zakończonej lekturze nie można zapomnieć o tym, co zostało tam napisane.

Dzięki bardzo zgrabnemu połączeniu wątków w powieści nie było ani jednego momentu, przy którym się nudziłam. Gdy akcja zwalniała, autorka wplatała wspomnienia bohaterki, które skutecznie naświetlały to, z czym Ellie musiała się stykać na co dzień, pozwoliły również lepiej ją zrozumieć.

"Zanim udało mu się krzyknąć i wezwać pomoc, ten nazywany Szefem wyciągnął broń z wnętrza swojej marynarki. I wtedy Elle odwróciła wzrok. Wiedziała, co się teraz wydarzy."

„Nero” jest pierwszym tomem serii, ale śmiało można czytać tę książkę jako osobną powieść, ponieważ główne wątki, zostały pozamykane. Nie jest jednak tak, że po lekturze nie ma się ochoty sięgać po kolejny tom, wręcz przeciwnie! Autorka nakierowała mnie na, to z kim spotkam się w drugiej części cyklu i powiem szczerze, że już nie mogę się doczekać, żeby poznać tajemnice, które skrywają bohaterowie.

„Nero” jest doskonałym przykładem tego, że z pozoru przewidywalna książka, może stać się powieścią, która wstrząsa, rozczula i sprawia, że zapominamy o całym świecie podczas czytania. Przez idealnie dawkowaną akcję, nie ma mowy o nudzie, a powieść czyta się bardzo szybko, jednak na długo pozostaje w pamięci dzięki zaskakującym zwrotom akcji.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
Przeczytane:2021-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,
Angel
Sarah Brianne0
Okładka ksiązki - Angel

BĘDZIE JĄ OCHRANIAŁ SYN SAMEGO DIABŁA! Kiedy Adalyn po raz pierwszy zobaczyła Angela, wydał jej się wcielonym demonem. Kobieta przypuszczała, że ten...

Chloe
Sarah Brianne0
Okładka ksiązki - Chloe

Twarz Chloe z bliznami przyprawia ją o szaleństwo. Jej odbicie nieustannie przypomina, jak je zdobyła. Mężczyzna, który ją zranił, nawiedza nie...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski