reklama

Nasze mroczne serca

Wracając nocą z imprezy siedemnastoletnia Ivy i jej wkrótce były chłopak mało nie przejeżdżają nagiej, młodej kobiety stojącej na środku wysadzanej drzewami drogi. To dopiero pierwsze z serii coraz bardziej upiornych wydarzeń i ofiar: martwy królik na podjeździe, dziwaczna mikstura zakopana przez jej matkę w ogrodzie, trzymane w sejfie rodziców pudełko z pamiątkami z dzieciństwa. Najbardziej niepokojące okazuje się jednak to, że z pomocą chłopaka z sąsiedztwa do głosu dochodzą skorodowane wspomnienia o Ivy i przeszłości jej enigmatycznej matki.

A jeśli matka Ivy jest kimś więcej niż się wydaje na pierwszy rzut oka? A jeśli siły nadprzyrodzone, z którymi zadarła, kiedy sama była nastolatką wróciły, aby prześladować je obie? Ivy musi stawić czoła tym pytaniom i nie tylko im, jeśli zamierza uciec przed zamykającym się wokół niej mrokiem.

Przeskakując miedzy współczesnym podmiejskim miasteczkiem i przesiąkniętym magią Chicago z lat dziewięćdziesiątych, ta urzekająca i wciągająca historia prowadzi do zakończenia, które z pewnością długo nie pozwoli czytelnikowi zasnąć.

,,Pulsuje śmiałą, urzekającą magią, która wydaje się jednocześnie klasyczna i kompletnie nowa. Nie byłam w stanie odłożyć tej książki."

Karen McManus, autorka bestselleru "Ktoś z nas kłamie"

,,Każdy wers jest jak zaklęcie, w rezultacie otrzymujemy książkę pulsującą magią, taką, która trzyma mocno czytelnika pod swoim urokiem."

V.E. Schwab, autorka bestselleru "Niewidzialne życie Addie LaRue"

,,Niepodrabialne i charakterne podejście Melissy Albert do magii jest przepięknie wplecione w tę przejmującą i urzekającą historię o matkach i córkach, mocy i równowadze, miłości i zdradzie."

Courtney Summers, autorka bestselleru "Sadie"

,,Tajemnice. Kłamstwa. Kiepskie decyzje. Niebezpieczna magia... Oto Nasze mroczne serca, współczesna powieść fantasy ,,tak dokładna i frapująca, że da się to wyjaśnić jedynie tym, że Albert sama jest czarownicą". (recenzja z Booklist)

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Nasze mroczne serca :

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2023-04-12
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Our Crooked Hearts
Tłumaczenie: Monika Wiśniewska

Kup książkę Nasze mroczne serca

Nasze mroczne serca - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-04-28, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, słyszałam o jej wcześniejszych powieściach jednak żadnej nie udało mi się przeczytać, postanowiłam to zmienić właśnie przy okazji książki "Nasze mroczne serca", do której sięgnięcia zachęcił mnie interesujący opis i ciekawa okładka. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko, ja pochłonęłam ją w jeden wieczór i nie odłożyłam póki nie poznałam zakończenia tej historii. Tak naprawdę nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po tej historii, tym bardziej, że jest z pogranicza rzeczywistości i magii, a po takie książki sięgam raz na jakiś czas, jednak po paru stronach po prostu przepadałam! Fabuła została w ciekawy sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani. Historia ta przedstwiona została w dwóch płaszczyznach czasowych: teraźniejszości - losy Ivy oraz przeszłość - losy Dony matki Ivy. Obie perspektywy zostały w bardzo interesujący i wciągający sposób zaprezentowane, podobało mi się to, że tak naprawdę nie wiedziałam co dostanę na kolejnej stronie tej książki. Autorka w bardzo umiejętny sposób buduje napięcie i naprawdę czuć ten przesiąknięty mrokiem klimat. Wątek związany z magią i to można powiedzieć, że ciemną stroną magii oraz tajemnice, które kartka po kartce odkrywamy razem z Ivy wzbudziły we mnie lawinę emocji oraz wrażeń. Naprawdę świetnie spędziłam czas z tą książką i czekam już na kolejne powieści spod pióra autorki! Lektura idealna dla fanów fantastyki młodzieżowej, chociaż myślę, że wiele osob odnajdzie się i wciągnie w tą historię! Polecam!

Pierwsza linia czasowa - teraz

Siedemnastoletnia Ivy nawet nie przypuszczała, że powrót z imprezy ze wkrótce byłym chłopakiem Natem, okaże się tak brzemienny w skutki. Po środku las spotykają kompletnie nagą dziewczynę i aby uniknąć zderzenia z nią, Nate gwałtownie hamuje, a Ivy rozbija wargę. Po powrocie do domu trudno ukryć rozbitą wargę. Rodzice Ivy nakładają na nią tygodniowy szlaban. I to zaraz pierwszego dnia wakacji! Następnego dnia ktoś podkłada truchło królika na podjeździe domu Ivy. Od tego momentu mama Ivy, Dana wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką Fee zaczyna zachowywać się jeszcze dziwniej niż zwykle. Co powoduje niepokój matki Ivy? Czy Ivy uda odkryć się wszystkie rodzinne tajemnice?

Druga linia czasowa - kiedyś

Nastoletnia Dana i Fee są przyjaciółkami od zawsze. Obie szybko zostały bez matek, wychowywane przez ojców, często zapominających jak wychowuje się dzieci i jak szybko dzieci rosną. Kiedy ojciec Dany prowadzi bar, do pomocy zatrudnia oprócz swojej córki, również jej rówieśniczkę Marion. Dana i Fee szybko zaprzyjaźniają się z lekko dziwną dziewczyną. Pewnego dnia, gdy zostają zaczepione na plaży przez dziwnych typów, wydarza się coś, co zmienia dziewczyn na zawsze. Marion obiecuje nauczyć je ,,jak być dziką, jak mieć władzę, jak sprawić, by skur..le padali na kolana." Od tego czasu życie Ivy i Fee nigdy nie będzie takie jak było. Jaką tajemnicę skrywa Marion? Która jak się szybko okaże, jest całkiem inna niż Ivy i Fee.

,,Nasze mroczne serca" to powieść z kategorii young adult, wciągająca nas w historię matki i córki, matki, która, aby chronić córkę, praktycznie się od niej alienuje, pozwalając sobie na śmiech i szczęście tylko w kontaktach z przyjaciółką. Historia opowiedziana w dwóch liniach czasowych teraz i kiedyś, z perspektywy Ivy - teraz i jej matki Dany - kiedyś. Dzięki temu zabiegowi poznajemy wydarzenia z przeszłości, które mają swój wpływ na teraźniejszość. Początkowo jest to lekka historia nastolatki, która ma pecha i wsiada z podpitym kolesiem do auta, jest to całkowicie złudny obraz. Z każdą kolejną stroną robi się coraz mroczniej i pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi. Narracja części Ivy jest poprowadzona w taki sposób, że wraz z nią stajemy przed kolejnymi zagadkami, wraz z nią powoli odkrywamy tajemnice przeszłości.

Powieść czyta się niezwykle szybko, akcja wciąga i intryguje. Przez większą część lektury kołacze się nam w głowie pytanie ,,co będzie dalej"? Jak skończy się ta historia? Warto również wspomnieć, że praktycznie co chwile mamy do czynienia z dziwnymi wydarzeniami, które trudno racjonalnie wytłumaczyć, chyba że użyjemy słowa ,,magia".

Jeśli macie ochotę na świetnie napisaną powieść, z której magia wylewa się strumieniami, a bohaterowie przyciągają tajemniczą aurą, to koniecznie musicie sięgnąć po ,,Nasze mroczne serca".

Serdecznie polecam!

Lubicie czytać magiczne książki?

Czarownice, czary, fantastyka?

Ja bardzo i kiedy tylko ta książka trafiła w moje ręce, wiedziałam, że muszę szybko ją przeczytać.

Akcja wciąga już od pierwszej strony. Zostajemy wrzuceni w wir wydarzeń. Mamy mnóstwo niewiadomych, a autorka powoli odkrywa przed nami karty.

Akcja rozgrywa się z dwóch perspektyw. Teraz - oczami Ivi oraz od razu - oczyma jej matki.

Podoba mi się to, że mamy szerokie spojrzenie na całą sytuację. Możemy poznać punkt widzenia mamy Ivy, który bez wątpienia jest tutaj bardzo ważny. Pozwala nam to zobaczyć, dlaczego kobieta podjęła taką, a nie inną decyzję, która ma teraz swoje skutki.

Jedynym minusem, jakim tu zauważyłam, jest postać Billego, który wydaje się być dosyć istotną postacią, jednak jest go tu tyle co nic i do tego jest jakiś taki bezbarwny, bez polotu.

Świetnie bawiłam się podczas czytania tej pozycji, jeśli jesteście gotowi na szczyptę magii, zachęcam do lektury!

Avatar użytkownika - silwana
silwana