Nasze cztery kąty, czyli jak dawniej mieszkano

Przepięknie zilustrowana podróż po pałacach, dworach i domach. Od wykutych w skale miast Jordanii i willi starożytnych Rzymian, przez średniowieczne domy mieszczan, Wersal Ludwika XIV czy delikatne konstrukcje japońskich domów, aż po nowoczesne wnętrza pełne designerskich przedmiotów albo mebli z Ikei.

,,Wiele lat pracowałam w czasopismach wnętrzarskich, więc nieraz miałam okazję oglądać mieszkania inspirowane dawnymi epokami. Były to zarówno pełne przepychu luksusowe wnętrza, jak i nowoczesne domy z betonu. Przez wieki ludzie różnie pojmowali dobry gust. Raz woleli wnętrza skromniejsze, raz bogatsze, ale nigdy nie było im obojętne to, czym się otaczali. Nawet na ścianach jaskiń zostawili malowidła - niezaprzeczalny ślad pierwszych zdobień. Dlatego przeprowadzę was przez różne epoki, żeby pokazać, jak dawniej mieszkano - nasze cztery kąty miały bowiem różne oblicza".

Monika Utnik - absolwentka polonistyki i italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarka, wieloletnia redaktorka magazynów wnętrzarskich. Zadebiutowała książką dla dzieci ,,Mamma mia. Włochy dla dociekliwych". Lubi włoski design i malarstwo trecenta. W mieszkańcach Italii najbardziej docenia ich miłość do życia. Wolne chwile spędza w ukochanym domu na wsi.

Joanna Czaplewska - projektantka graficzna i ilustratorka, asystentka na Wydziale Grafiki gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Za ilustracje do książki Elżbiety Pałasz ,,Trzy, dwa, raz, Günter Grass" otrzymała (wraz z Katją Widelską) wyróżnienie graficzne w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Matka czterech skrzydłokwiatów i trzydziestu pięciu innych roślin doniczkowych, a także niestrudzona zbieraczka książek, głównie tych z obrazkami.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Nasze cztery kąty, czyli jak dawniej mieszkano:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2024-04-10
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Nasze cztery kąty, czyli jak dawniej mieszkano

Nasze cztery kąty, czyli jak dawniej mieszkano - opinie o książce

,,Nasze cztery kąty" to przepiękna książka dla dzieci i ich rodziców, która przybliża nam jak kiedyś i dzisiaj ludzie mieszkają.

Ok 300 000 lat temu na Ziemi powstał nowy gatunek: Homo Sapiens. Umiał polować, posługiwać się prymitywnymi narzędziami i mieszkał w jaskiniach, które z czasem przyozdabiał różnymi malowidłami.

Z czasem ludzie wyszli z jaskiń i zaczęli budować domy. Początkowo były to chaty z trzcin, a później domy z suszonej cegły.

Dzięki tej bogato ilustrowanej książce zajrzymy do:

?        Piramid w Egipcie,

?        Średniowiecznych Zamków,

?        Rzymskich inuli,

?        Domów mieszczańskich

?        Dworów szlacheckich.

Przeniesiemy się do Wenecji i Francji. Do czasów kiedy żył Ludwik XIV. Dowiemy się również jak wyglądały domy Indian i Inków. Porównamy ze sobą również budownictwo w Polsce. Malowane domy na Warmii oraz domy w Tatrach.

Książka przeprowadzi nas przez tysiące lat. Od jaskiń po dzisiejsze bloki, pensjonaty i nowoczesne, inteligentne domy, które urządza się w Ikei.

Książka jest prawdziwą skarbnicą o tym jak człowiek mieszkał w poszczególnych epokach w różnych częściach świata. Jest bogato ilustrowana, a opisy poszczególnych domów i ich wyposażenia w pełni przybliżają dzieciom to jak kiedyś wyglądały cztery kąty. Opisy te są krótki i nie nudzą najmłodszych czytelnikom. Wszystko tutaj zostało przedstawione w bardzo przejrzysty i interesujący sposób.

Jeśli macie w domu ciekawskich życia dzieci to bardzo polecam ,,Nasze cztery kąty. Czyli jak dawniej mieszkano".

Pod ziemią, czyli co się kryje wewnątrz naszej planety
Monika Utnik0
Okładka ksiązki - Pod ziemią, czyli co się kryje wewnątrz naszej planety

Czy zastanawialiście się kiedyś, co macie pod stopami? Rury dostarczają wodę do domów, szkół, sklepów i biurowców. Pod chodnikami miast ciągną się przewody...

Czas, czyli wszystko płynie
Monika Utnik0
Okładka ksiązki - Czas, czyli wszystko płynie

Co to jest czas? Dlaczego raz płynie szybciej, a raz wolniej? Kim są złodzieje czasu? Czy dzień i rok na innych planetach trwa tyle samo, ile na Ziemi...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska