Nasze ciała

Opowieść o niszczącej sile pożądania w pełnym erotycznego napięcia thrillerze!
W oczach otoczenia Nicolas uchodzi za ideał - czuły, opiekuńczy, przystojny mężczyzna. Marzenie każdej dziewczyny. Prawie każdej, bo akurat Tamara, jedyna, która interesuje Nicolasa... cóż, delikatnie mówiąc, nie podziela jego uczuć. Więcej - boi się go. Boi się do tego stopnia, że ucieka na studia do innego miasta. Jednak i tam nie znajduje spokoju. Dziewczyna podejrzewa, że Nicolas to stalker i najprawdopodobniej jest niebezpieczny. Wkrótce przekona się, jak bardzo.

Tamara znajduje chwilowy spokój w towarzystwie Tobiasa i Leonarda, przyjaciół poznanych na uczelni. Nicolas, który bacznie obserwuje dziewczynę, nie zamierza dzielić się swoją wyśnioną miłością z innym mężczyzną. Tymczasem obok Tamary od razu pojawia się dwóch kandydatów do jej serca... Wściekłość Nicolasa rośnie. Hamulce, które dotąd trzymały go w ryzach, coraz bardziej słabną.

Piorunująca mieszanka literatury new adult i thrillera w debiutanckiej powieści Aleksandry Pilch

Informacje dodatkowe o Nasze ciała:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2021-03-23
Język oryginału: Polski

Tagi: stalking new adult

Kup książkę Nasze ciała

Nasze ciała - opinie o książce

Niewłaściwie odczytane sygnały dotyczące relacji damsko-męskich w normalnych sytuacjach mogą skończyć się zakłopotaniem, rozczarowaniem albo i śmiechem. Natomiast, gdy jedna z osób wyrazi jasno, że to pomyłka, to ta druga powinna to uszanować. Problem zaczyna się wtedy, gdy taka osoba na to nie reaguję, a dalej snuje wspólne plany na przyszłość i stara się ze wszystkich sił je wdrożyć w życie.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Tamarę, która do pewnego momentu wiedzie w miarę spokojne życie. Pewnego razu pojawia się Nicolas, którego początkowo traktuje, jak kolegę, bądź przyjaciela. Natomiast nigdy przez myśl jej nie przeszło, by miało być z tego coś więcej. Pomimo różnych prób uświadomienia Nicka ten nie rezygnuje z niej i planuje z nią wspólną przyszłość. Dziewczyna w obawie przed stalkerem, który świetnie kamufluje się przed otoczeniem, ucieka na uczelnię, gdzie chce zacząć wszystko od nowa. Niestety Nicolas podąża za nią i staje się coraz bardziej niebezpieczny. Szczęśliwie Tams poznaje dwóch wysportowanych pływaków (Leonarda i Tobiasa), którzy stają w jej obronie. Do czego posunie się Nicolas? Czy Tamara zdoła pokonać stalkera? Jakie relacje połączą dziewczynę ze sportowcami? O tym w książce „Nasze ciała” autorstwa Aleksandry Pilch.

Przeciwności

Autorka wpadła na ciekawy pomysł, by połączyć wątki o zabarwieniu erotycznym, bądź uczuciowym ze stalkingiem. Początkowo podchodziłem do tego sceptycznie, jednakże z biegiem czasu stwierdziłem, że to był doskonały pomysł, ale tylko dlatego, że autorka przeprowadziła to w perfekcyjny sposób, który daje naturalny obraz przeżyć bohaterów bez szczególnego udawania, bądź odczuwalnej sztuczności, które w innych powieściach możemy zauważyć. Jak na debiut to bardzo dobrze wyszło bez żadnych większych mankamentów. Obraz ukazany w książce jest swego rodzaju przestrogą dla wszystkich ludzi, którzy zbyt pochopnie zaprzyjaźniają się z nieznanymi im ludźmi, dając niekiedy przypadkiem mylne sygnały. Zdarza się, że to prowadzi potem do rozczarowań, zemst i szeregu rodzaju nieszczęść. Dlatego powinniśmy dość rozważnie wybierać sobie potencjalnych przyjaciół.

Reakcja otoczenia

Kolejnym ciekawym wątkiem jest ukazanie popularnej znieczulicy społecznej, szczęśliwie skontrastowanej przez coraz większą ilość ludzi zaufanych z Leonardem i Tobiasem na czele. Niestety, nie każdy ma szczęście żeby chociaż kogokolwiek spotkać i dlatego zdarzają się tragedie z samobójstwem na czele. Dzieje się tak dlatego, że oprawca udaje niewiniątko tłamsząc przy okazji i zastraszając ofiarę. Książka daje przykład temu, by reagować, gdy widzimy kogoś zagrożonego, oczywiście w odpowiedni sposób, tak aby zachować własne bezpieczeństwo.

Podsumowanie

Książka nie należy do lekkich lektur przez swoje nacechowanie ciężkimi emocjami oraz tragicznymi przeżyciami. Bywają też momenty pikantniejsze, co zapewne rozładuje u nas trochę tego wzburzenia osiągniętego dzięki zachowaniu Nicolasa. Książka pisana jest w dwojaki sposób tzn. z punktu widzenia ofiary, jaki i oprawcy. Jak dla mnie czasem, może bywała zbyt szczegółowa, ale to już kwestia własnego gustu. Okładka przedstawiająca twarz smutnej kobiety, jak najbardziej pasuje do treści i przykuwa wzrok czytelnika. Gorąco polecam książkę wszystkim fanom pozycji łączących w sobie kilka gatunków, a w tym przypadku głównie erotyku i dramatu, co niewątpliwie wyróżnia się na tle innych lektur.

Avatar użytkownika - kamilabieganska
kamilabieganska
Przeczytane:2021-10-09, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Czy można walczyć z miłością? Kiedy miłość zamienia się w obsesję? Tamara przekonała się na własnej skórze, że obsesja może zniszczyć życie. Gdy miała 15 lat była zafascynowana ,że podoba się starszemu od siebie chłopakowi.
Był miły i szarmancki. Dostosowywał się do każdej osoby i wszyscy go uwielbiali. Jednak stawał się w stosunku do niej
natarczywy. Był zawsze w jej pobliżu. Nawet gdy o tym nie wiedziała.
Dla niego nie istniało słowo NIE. Nawet gdy mu powiedziała ,że nic z tego nie będzie. Myślała, że w końcu się
od niego uwolni gdy wyjedzie i zamieszka w akademiku. Jednak to dopiero przelało szale goryczy.

Miała nadzieję ,że wyjazd dobrze jej zrobi. Nic bardziej mylnego bo on pojechał za nią i zaczął ją nachodzić oraz
wysyłać nieprzyjemne smsy. Chciał by wróciła z nim do domu. Gdy poznała dwóch przyjaciół to wtedy dotarło do niej, że to nie jest
jej wina. Bardzo ją wspierali i pomagali uporać się z natarczywością Nicolasa. Nie wiedzieli jednak ,że to dopiero
początek i wszyscy są w niebezpieczeństwie bo obsesyjnie zakochany mężczyzna zrobi wszystko by wyeliminować
przeszkody stojące mu na drodze do ukochanej. Czy uda się jej przed nim uciec?

Autorka wymyśliła całkiem fajną i mroczną historię. Bardzo mi się podobało to, że wplątała tam nutkę erotyzmu co akurat w tej
fabule fajnie współgrało. Choć chyba jeszcze nie spotkałam w książce takiego trójkąta miłosnego.
Książka ta ukazuje to co tak naprawdę może przydarzyć się każdemu z nas. Nie raz słyszało się o tym, że np. były
partner zabił swoją partnerkę. Tak samo jak kobieta stalkowała swojego byłego faceta.
Takie rzeczy się dzieją i nie mamy niestety na to wpływu ale warto też dowiedzieć się jak można sobie z tym radzić.
Tutaj Nicolas uchodził za porządnego i bardzo miłego mężczyznę i nikt nie chciał wierzyć, że mógł dopuścić się takich
rzeczy. Pamiętajcie jedno - pozory mylą.

Nie dotykaj
Aleksandra Pilch0
Okładka ksiązki - Nie dotykaj

Czas ucieka, żołnierzu. Na szali postawiono niejedno życie. Blake Parrish po latach spędzonych w wojsku wraca do rodzinnego miasteczka. To, co widział...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska