reklama

Narwani Normanowie. Strrraszna historia

HISTORYCZNY PASZTET DLA SMAKOSZY

Na pewno nie wiesz:

Dlaczego normańscy rycerze spali z lalkami?

Który święty oddał swoje imię psu?

Dlaczego okręty krzyżowców wiozły mocz w beczkach?

Ta książka jest wprost naszpikowana fascynującymi faktami o wielkim wrednym Wilhelmie Zdobywcy i jego walecznych łobuzach, którzy bili się pod Hastings, stratowali Europę kopytami swoich koni i ochoczo przyłączyli się do lukratywnych krucjat. Przeczytaj opowieści o krwawych rycerskich rozróbach i torturach dla świętych. Naucz się, jak wykrywać spiski i dowiedz, co naprawdę działo się w 1066 roku! Historia jeszcze nigdy nie była tak strrraszna!

,,STRRRASZNA HISTORIA" TO SERIA DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH I SPORYM POCZUCIU HUMORU!

Informacje dodatkowe o Narwani Normanowie. Strrraszna historia:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-03-13, Ocena: 4, Przeczytałem,

NORMANOWIE CZY WIKINGOWIE

Po chwili przerwy HarperCollins Kids wraca do wznawiania „Strrrasznej Historii”. Jednym z tomów, na który wybór padł tym razem to pozycja o Normanach. Pozycja dobrze uzupełniająca inny tom, poświęcony wikingom, ale jednocześnie – jak zawsze zresztą – doskonale sprawdzająca się jako samodzielne dzieło.

Tym razem nasza przygoda zaczyna się w dziesiątym wieku, a dokładniej w roku 911, kiedy to król Karol III Prosty podarowuje wikingom ziemię na północy Francji, w nadziei, że lud ten nie będzie atakował jego kraju. Kończy się zaś w roku 1204, gdy kolejny król, Filip II, zagrania Normandię, zostawiając Normanom wybór – zostać Anglikami albo wrócić do Francji, by spróbować odzyskać swoje ziemię. Cała reszta wydarzeń, które rozegrały się na przestrzeni tych czasów, to kolejny pretekst do zanurzenia się w świat ciekawostek i faktów.
Normańscy rycerze śpiący z lalkami? Mocz w beczkach? Przepis na normańskie kluchy? Gry z tamtych czasów? To tylko niektóre z nich, jakie czekają na Was w niniejszej publikacji. Gotowi poznać je wszystkie?

Straszna historia świata
Terry Deary0
Okładka ksiązki - Straszna historia świata

Straszna historia świata to koszmarne kompendium, w którym znajdziecie szaloną, lecz fascynującą historię ludzkości opowiedzianą poprzez okropności...

Strrraszna historia. Piraci - przewodnik
Terry Deary0
Okładka ksiązki - Strrraszna historia. Piraci - przewodnik

Zapomnij o odważnych i przystojnych bohaterach, którzy skaczą z masztów i żeglują po siedmiu morzach. Przygotuj się na poznanie prawdy, kryjącej się za...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski