Namiętna wojna

Tom 2 cyklu Dirty wild

Ryzykowna miłość, tajemnice z przeszłości i zemsta, która najlepiej smakuje na zimno!

Jolie przywykła do tego, że jej życie to nieustanna wojna. Kiedy zraniła jedyną osobę, na której mogła polegać, sądziła, że nie ma już dla niej ratunku. Tak było do chwili, gdy po siedemnastu latach odważyła się poprosić Cade'a o pomoc w zemście, która w przeszłości była poza ich zasięgiem.

Mimo złamanego serca dawny ukochany zgadza się wrócić z Jolie do domu, w którym kiedyś mieszkali, aby zdobyć dowody przeciwko ojcu kobiety. Właśnie to miejsce tak mocno ich naznaczyło. Tutaj rozpoczęła się ich miłość i walka o przetrwanie w konfrontacji z przerażającym ojcem Jolie. Powrót zmusza ich do zmierzenia się ze wspomnieniami, od których próbowali dotąd uciekać.

Tym razem Jolie i Cade nie zamierzają być ofiarami. Pragną wspólnie dokonać zemsty, na którą czekali całe życie. Czy im się uda? I czy wciąż mogą zaufać sobie nawzajem?

,,Namiętna wojna. Dirty Wild. Tom 2" to kolejna część pełnej zaskakujących zwrotów akcji serii Laurelin Paige, w której poznajemy dalsze losy Jolie i Cade'a.

Informacje dodatkowe o Namiętna wojna:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-08-10
Tytuł oryginału: Wild War. Dirty Wild

Kup książkę Namiętna wojna

Namiętna wojna - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-08-26, Ocena: 5, Przeczytałem,

Dla Jolie jej życie to nieustanna wojna, a lata latami zraniła osobę, na której mogła polegać. Jednak po siedemnastu latach postanowiła poprosić Cade'a, by pomógł dokonać zemsty. Mężczyzna znagafsw się pomóc Jolie po latach wrócić z nią do domu, w którym mieszkali jako nastolatkowie i zdobyć dowody przeciwko ojcu kobiety. To tutaj wszystko się zaczęło, a teraz Jolie i Cade będą musieli zmierzyć się ze wspomnieniami. Czy bohaterom uda się dokonać zemsty? Jakie tajemnice wyjadą na światło dzienne?

Książka "Namiętna wojna" jest drugim tomem serii #dirtywild i zarazem kontynuacją "Namiętnego buntownika", książki te należy czytać w kolejności chronologicznej. Dla mnie było to oczywiście kolejne spotkanie z autorką, a wyżej wspomniany pierwszy tom cyklu bardzo mi się podobał i przyznaje, że po tym jak autorka go zakończyła bardzo wyczekiwałam dalszych losów Jolie i Cade'a. Styl w jakim napisana jest książka jest bardzo lekki i przyjemny, co sprawia, że przez tą historię się wręcz płynie, a poruszane tutaj wątki tylko potęgują chęć dalszego czytania. Poraz kolejny historia przedstawiona jest z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi dowiedzieć się co czują i myślą, jakie emocje nimi targają, a dodatkowy podział na przeszłości i teraźniejszość dał mi zdecydowanie lepszy wgląd w początki ich znajomości, które z każdą przeczytaną stroną utwierdziły mnie w przekonaniu, że dla nich obojga życie było jedna wielką walką o przetrwanie. Z przerażeniem na twarzy czytałam o "metodach" wychowania stosowanych przez ojca Jolie i naprawdę ciężko mi było to wszystko pojąć... Całe szczęście, że w tym okrucieństwie, bo inaczej nie da się tego nazwać, Jolie i Cade trafili na siebie i starali się wspierać i troszczyć o siebie nawzajem, zbliżając się do siebie coraz bardziej.. Ich historia jest naprawdę pełna skrajnych emocji, które udzielały mi się podczas czytania. W trakcie czytania zastanawiałam się co może jeszcze skrywać Jolie, co zmusiło ją do pozostania w domu, mimo obietnicy złożonej Cade'owi, a im bliżej końca tym bardziej moje przypuszczenia się potwierdzały... Poraz kolejny autorka zakończyła książkę w kluczowym momencie i nie pozostaje nic innego jak czekać na kontynuację! Mam nadzieję, że ta ukaże się jeszcze w tym roku! Polecam! Moja ocena 8/10.

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-08-22, Ocena: 4, Przeczytałem,

"Namiętna wojna" to druga część serii "Dirty Wild" autorstwa Laurelin Paige. Myśląc o losach Jolie i Cadena z pewnością powiedziałabym, że jest to historia dwójki osób, które zostały okrutnie skrzywdzone przez najbliższych. Dwoje kochanków, którzy brutalnie zostali rozdzieleni. Połączyła ich prawdziwa miłość, jednak życie nie było dla nich łaskawe. Wiele lat później ponowne spotkanie łączy ich losy ponownie. Tym razem w innym znaczeniu. Dziś liczy się tylko zemsta.

W drugiej części ponownie spotykamy się z Jolie i Cadem, którzy tym razem przenoszą nas w zakamarki ich wspólnej przeszłości. Poznajemy nieznane nam wcześniej fakty z przeszłości, między innymi to jak wyglądało ich pierwsze spotkanie, jak wyglądało życie w domu Starka oraz poznajemy prawdę, dlaczego ta dwójka tak bardzo go nienawidzi.

I znów pojawiło się u mnie to przeświadczenie, że to jeszcze nie to, czego oczekuje. Mam bardzo mieszane odczucia jeśli chodzi o tą serię. Ponownie dostajemy bardzo spokojną i prostą historię. Powrót do przeszłości przyniósł nam rozwiązanie niektórych tajemnic, jednak mnie osobiście ta przeszłość z każdym kolejnym rozdziałem przytłaczała. Było jej za dużo, gdyż dziewięćdziesiąt procent tej historii to właśnie wspomnienia, a reszta to obecna sytuacja. Szczerze wolałabym, aby te dwie części były ze sobą wymieszane, w pierwszej zabrakło mi właśnie tych wspomnień, zaś w drugiej było ich za dużo.

A to wszystko spowodowało, że ta historia była bardzo monotonna. Nie wywołała we mnie wielkich emocji. Wręcz przeciwnie, bardzo mi się ciągła. Brakowało mi w niej akcji i momentów zaskoczenia. Wielkim plusem jednak jest zakończenie, które faktycznie mi się podobało. Będąc szczera już podczas pierwszej części podejrzewałam, że taki wątek się pojawi, i proszę nie myliłam się. Oczywiście nie zdradzę Wam o co chodzi, musicie sami się przekonać co mam na myśli, jednak czuję, że ta "mała bomba" wywoła rozróbę na którą czekam.

Więc tak, jeśli zapytacie czy będę oczekiwać kolejnej części moja odpowiedź będzie twierdząca. Mimo wszystko, ja bardzo lubię tą historię i tych bohaterów. Autorka ma lekkie pióro, którym przyciąga czytelnika. I tak, nie jest to bardzo skomplikowana historia, która wymaga od czytelnika wielkiego skupienia. Co z jednej strony jest jej atutem a z drugiej przekleństwem. Ja mimo to zachęcam Was do przeczytania i sprawdzenia czy ta historia przypadnie Wam do gustu. ?

Rywalizacja
Laurelin Paige0
Okładka ksiązki - Rywalizacja

Bogaci mężczyźni, eleganckie kobiety i namiętności, które burzą krew w żyłach. Ten facet to diabeł wcielony. Bierze, co chce, i nie ogląda się...

Namiętny buntownik
Laurelin Paige0
Okładka ksiązki - Namiętny buntownik

Cade Warren odniósł w życiu niebywały sukces. Ten trzydziestoletni biznesmen jest współwłaścicielem jednej z największych firm marketingowych na świecie...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz