Najlepsze przyjaciółki

Tom 2 cyklu Prawdziwe przyjaciółki

Drugi tom cyklu "Prawdziwe przyjaciółki".

Kiedy jest się w szkole podstawowej, trudno znaleźć tę jedyną prawdziwą przyjaciółkę. Bo nagle się okazuje, że jedna wyjeżdża, druga zaczęła się przyjaźnić z kimś innym, a trzecia jest zbyt nieśmiała, by należeć do szkolnej paczki… A na dodatek starsza siostra interesuje się głównie chłopakami! Trudne rozterki, które każda dziewczynka zna z własnego doświadczenia!

Informacje dodatkowe o Najlepsze przyjaciółki:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2020-01-15
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-7686-827-1

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Najlepsze przyjaciółki

Najlepsze przyjaciółki - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-02-04, Ocena: 4, Przeczytałem,

PRZYJACIÓŁKĄ BYĆ

Pamiętam, kiedy sięgałem po pierwszy tom „Przyjaciółek”. Okładka nie wyglądała szczególnie zachęcająco (a w komiksach to przecież pierwsze wrażenie, czyli ona właśnie, decyduje o tym, czy rzecz trafi w ręce czytelnika czy nie, szczególnie gdy na okładce nie widnieją szczególnie znane nazwiska), więc miałem mieszane uczucia. Dałem jednak całości szansę i muszę przyznać, że bawiłem się naprawdę dobrze. Po drugi tom sięgnąłem więc z ochotą i nie żałuję, bo zabawa nadal jest udana i dobrze było wrócić do bohaterek i ich świata.

Sara marzyła o posiadaniu przyjaciół i teraz jej marzenie się spełniło. W szóstej klasie sytuacja jest dla niej na tyle dobra, że należy do popularnej grupy, a jej przyjaciółką jest najpopularniejsza dziewczyna w szkole. Problem w tym, że Sara nie do końca się w tym wszystkim odnajduje, nie nadąża za trendami i zasadami. Pytanie czy rzeczywiście powinna to robić?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/02/najlepsze-przyjacioki-shannon-hale.html

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka