Najlepsze państwo świata

Norwegia to kolejny przystanek na mapie polskiej emigracji, gdzie setki polaków szuka lepszego życia, dobrego zarobku, życiowego sukcesu. Czy rzeczywiście jest to kraj mlekiem i miodem płynący?

Autorka książki „Najlepsze państwo świata" brutalnie rozprawia się ze wszystkimi mitami jakie krążą na temat Norwegii. Po kolei odkrywa przed czytelnikiem przerażające fakty, o których tak naprawdę większość z nas nie chce wiedzieć.

To, nad czym większość z nas wzdycha z zachwytem i być może tęsknotą okazuje się sprytnie skonstruowaną reklamą, tworzoną na użytek międzynarodowy. Prawdziwa rzeczywistość jest daleka od ideału, a problemy norwegów często okazują się równie dotkliwe, co w innych krajach, jeśli nie gorsze.

„Najlepsze państwo świata" to idealna propozycja dla czytelników ceniących przede wszystkim prawdę i szczerość przekazu, których można tam znaleźć pod dostatkiem.

Informacje dodatkowe o Najlepsze państwo świata:

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Data wydania: 2013-03-26
ISBN: 978-83-63818-07-4

Kup książkę Najlepsze państwo świata

Najlepsze państwo świata - opinie o książce

Avatar użytkownika - piotrrodos57
piotrrodos57
Przeczytane:2014-08-08, Ocena: 5, Przeczytałem,
Mieszkając i pracując 15 lat na północy Norwegii w pełni zgadzam się z Agnieszką Polkowską. Wystarczy wykupić wycieczkę w norweskim biurze podróży i udać się w nią razem z norwegami. Niewiernym proponuje obejrzeć uwalnianie polskich dzieci przez detektywa K. Rutkowskiego. BRAWO wreszcie ktoś odważył się pokazać nagą prawde.
Avatar użytkownika - angnieszka
angnieszka
Przeczytane:2014-05-25, Przeczytałam,
Tragedia! Szkoda kasy. Pomijam już, że książka jest bardzo słaba stylistycznie, językowo i literacko. Brak wstępu, zakończenia, zero rozdziałów. Jeden wielki ponad 300-stronny słowotok. Dodatkowo część zdań powtarza się nawet kilkukrotnie w książce. A tematy co kilkadziesiąt stron się powtarzają itd. Nie będę wymieniać reszty błędów. Najgorsze jest to, że sytuacje które zostały opisane zdarzają się we wszystkich krajach w Europie (a pewnie i pozanią). A akurat w Norwegii zdarzają się najrzadziej. Najlepsze jest to, że wyszło na to że WSZYSCY polacy w Norwegii pracują na czarno, są szykanowanii i żle traktowani,mieszkają w norach po 20-osób w jednym mieszkaniu. I że WSZYSCY Norwedzy to ksenofy i rasiści. Polak potrafi. A tak sie oburzamy jak o nas mówią, że Polacy to złodzieje i pijacy. KSELOPE: przypuszczam, że nawet nie 20% tej książki to prawda, dużo mniej. Sytuacje o których mowa zdarzają się tak sporadycznie,że nie powinny być w ogóle poruszone w książce o Norwegii. Chyba, że tytuł książki będzie "Rzeczy które w Norwegii czasem się zdarzają mimo że rzadko". Pani Agnieszko, gratulacje, to była Pani pierwsza książka i mam nadzieje, że ostatnia. Mam wrażenie, że stylistycznie i językowo książka ta jest na poziomie gimnazjum.
Avatar użytkownika - kselope
kselope
Przeczytane:2014-01-18, Ocena: 1, Przeczytałam, Mam,
To największe moje rozczarowanie. Szkoda pieniędzy. Ciągnie się jak worek z cementem a prawdy w niej jest może z 20 %. Do tej pory nie mogę zrozumieć czemu wyszedł aż taki gniot z książki, która mogłaby być niezła. Literacka masakra!
Avatar użytkownika - agga
agga