Każdy z nas codziennie podejmuje wiele różnych zachowań. Niektóre z nich pomagają nam budować relacje, osiągać ważne dla nas cele oraz chronić się przed niebezpieczeństwem, z kolei inne mogą sprowadzać na nas kłopoty, ranić naszych bliskich, a nawet nas samych. Dotyczy to również dzieci. Jak rozpoznać, które zachowania nam służą, a które nie? Czy możliwe jest wyeliminowanie ze swojego życia wszystkich podejrzanych zachowań? I czy można oceniać kogoś tylko na podstawie jego zachowania? Na te i inne pytania odpowiada książka Na tropie podejrzanych zachowań. Została ona napisana z myślą o dzieciach w wieku 9-13 lat. W tym wieku coraz częściej pojawiają się zachowania, które mogą niepokoić rodziców i opiekunów. Dzieci w naturalny sposób zaczynają śmielej eksplorować otaczający je świat, podejmując również zachowania bardziej ryzykowne. Ćwiczenia zawarte w książce, oparte na technikach terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii dialektyczno-behawioralnej, pomogą dziecku ograniczyć zachowania, które mu nie służą, i budować obraz siebie w sposób życzliwy, bez krzywdzących ocen na swój temat. Bohaterowie książki mają do rozwiązania sześć zagadek związanych z podejrzanymi zachowaniami. Zachowania te stanęły na drodze dzieci, sprowadzając na nie wiele kłopotów. Przyłączając się do biura detektywistycznego Maksa i Toli, twoje dziecko:

nauczy się rozpoznawać zachowania ryzykowne; ograniczy zachowania agresywne i autoagresywne; zrozumie, jakie postawy mogą prowadzić do problemów związanych z uzależnieniem; przestanie powielać niekonstruktywne wzorce zachowań; zrozumie, które zachowania ułatwiają osiąganie własnych celów bez ranienia innych ludzi; nauczy się konstruktywnie radzić sobie z problemami.

Informacje dodatkowe o Na tropie podejrzanych zachowań. Ponad 90 ćwiczeń, które pomogą dziecku rozpoznać trudne zachowania u siebie i u innych oraz sobie z nimi radzić.:

Wydawnictwo: GWP
Data wydania: 2024-02-01
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Na tropie podejrzanych zachowań. Ponad 90 ćwiczeń, które pomogą dziecku rozpoznać trudne zachowania u siebie i u innych oraz sobie z nimi radzić.

Smutek, którego nikt nie chciał
Artur Gębka0
Okładka ksiązki - Smutek, którego nikt nie chciał

Z jakiego powodu czujemy smutek? Czy odwiedziny smutku oznaczają coś złego? Co sprawia, że smutek nie chce odejść? Ośmioletni Tymon zadaje sobie szereg...

Lepkie rączki
Artur Gębka0
Okładka ksiązki - Lepkie rączki

Ależ gorąco! Idealny dzień na świętowanie Dnia Lodów. Klara z kuzynką Polą będą musiały uzbroić się w cierpliwość i poczekać na przyjemności. Roztopione...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;