Na skraju nocy

Jeden dzień, jedna chwila i zwykły przypadek mogą wywołać prawdziwe piekło i na zawsze odmienić życie wielu osób. Nie każdy jednak jest w stanie poradzić sobie w nowej sytuacji.

Julia Donovan po powrocie z Nowego Jorku walczy z męczącymi ją koszmarami i regularnymi atakami migreny. Co więcej, nie może przypomnieć sobie, co wydarzyło się pewnej nocy podczas pobytu w Stanach. Wkrótce Julia poznaje Michaela Dowsona, który z nieznanych powodów przyleciał do Polski właśnie z Nowego Jorku.

W miasteczku dochodzi do tajemniczych morderstw, a przyjaciółka Julii znika bez śladu... Kiedy Julia odzyskuje wspomnienia, jej znajomość z Mikiem staje się bardziej skomplikowana. Mike jest pewien, że za porwaniem Joasi stoi Frank Jacklin, naukowiec specjalizujący się w mutacji międzygatunkowej.

Dlaczego Jacklin miałby porwać Joasię i co łączy go z Michaelem?

Co Julia ma z tym wspólnego?

A przede wszystkim, co wydarzyło się w Nowym Jorku?

Informacje dodatkowe o Na skraju nocy:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2018-11-15

Kup książkę Na skraju nocy

Na skraju nocy - opinie o książce

Czasami zastanawiamy się, jak wyglądałoby nasze życie gdybyśmy wtedy w przeszłości wybrali inna drogę. Gdybyśmy zdecydowali się pominąć jakiś epizod a może poznanie pewnych osób. Niestety czasu cofnąć nie możemy. Musimy zaakceptować teraźniejszość i fakt, kim i gdzie jesteśmy. Nie mamy bowiem aż takiego wpływu. Możemy tylko zamknąć oczy i pomarzyć. Albo przenieść się na karty powieści, gdzie wszystko jest możliwe...
Nasza główna bohaterka to nastoletnia Julia Donovan. Po wakacjach w NY wraca do kraju. Najlepszymi przyjaciółkami są Asia i Natka a Adrian to brat Natki i przyjaciel Julki. Dlaczego ich wymieniam? Każdy z nich ma swoją określoną rolę w tej tajemniczej historii. Historii, która swój początek wzięła lata temu, kiedy kuzyn Julii David był mały. Aleksander prowadził wtedy badania nad genetyką z Frankiem Jacklinem. Doszło wtedy do pewnego zajścia i zbrodni. Od tamtej pory zaczynają się dziać niemożliwe przypadki. Po latach Jacklin powraca na języki młodych ludzi. Caitlin i Michael Dowson muszą stanąć do walki z niebezpieczeństwem i pomścić Karen. Ale Mike dodatkowo stawia sobie za cel ochronę Julki. Przed czym a może przed kim? Kim oni tak naprawdę są? A majestatyczny wilk? A co takiego wydarzyło się w Nowym Yorku 10 sierpnia? Dlaczego Jack powraca i za Julką przylatuje do Polski? W jakim celu krąży wokół głównej bohaterki niczym sęp nad padliną? Jaki ma w tym cel? O co w tym wszystkim chodzi?

Poza dawką tajemniczości i niemożliwych zjawisk mamy także miłość. Ale pierwsza, niewinną. Pierwsze pocałunki, które wywołują chmarę motyli w brzuchu. No i niestety Julia, żeby było smakowicie, jest rozdarta miedzy chłopaków. Każdy z nich ma swoje pozytywne strony. A doza tajemniczości bywa kusząca. Nie tak łatwo zdecydować się na jednego, kiedy wokoło panuje taka wrzawa. Kiedy zaczynają się morderstwa i znikniecie przyjaciółki. A przyszłość jawi się w ciemnych barwach.

Debiut autorki to mocna lektura. Historia pisana bardzo plastycznie. Nie czułam się rozczarowana. Wręcz przeciwnie - jestem zaskoczona pomysłem na historię. To jak drobiazgowo akcja jest prowadzona nie zauważyłam żadnych pomyłek, żadnych nieścisłości czy też rozdmuchiwania na siłę akcji. Od samego początku pochłania. Wciąga w świat fanstasy. Spraw niewyjaśnionych, zagadkowych, niemożliwych. Kartka po kartce akcja nabiera tempa. I choć wydaje się, że już wiemy o co w tym wszystkich chodzi, to za chwile znowu mamy zmącone myśli. Do samego końca autorka trzyma nas w niepewności stale podsycając nasz apetyt. I wiem, że jak tylko ukaże się kontynuacja to na pewno ją przeczytam.

Polecam agazlotowlosaiksiazki.blogspot.com

Avatar użytkownika - kaczucha