reklama

Na podbój Księżyca

Pierwsze lądowanie na Księżycu oczyma autora Nagich i martwych

Dla wielu lądowanie na Księżycu było decydującym wydarzeniem XX wieku. Nie dziwi więc, że to właśnie Norman Mailer – literacki prowokator, który zmienił krajobraz amerykańskiej literatury faktu – napisał kronikę misji Apollo 11. Na podbój Księżyca to literacki reportaż dający obraz pierwszej wyprawy człowieka na Księżyc. Mailer nie tylko przedstawia te wydarzenia, ale również snuje refleksje na temat psychiki człowieka, na temat maszyn oraz problemów współczesnej Ameryki.

Norman Mailer (1923-2007) to amerykański powieściopisarz, eseista, dziennikarz, scenarzysta i reżyser filmowy, dwukrotny laureat Nagrody Pulitzera.

Informacje dodatkowe o Na podbój Księżyca:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-08-06, Ocena: 4, Przeczytałem,

SUBIEKTYWNIE O APOLLO

Wszyscy wiedzą, jak to jest: kiedy do kin wchodzić ma jakiś film oparty na książce albo zbliża się rocznica jakiegoś wydarzenia, wydawcy dokładają starań, żeby w ich ofercie nie zabrakło tytułów związanych z tematem. Często jest to zwyczajne odcinanie kuponików, nierzadko jednak w nasze ręce trafiają wartościowe pozycje i tak jest właśnie w tym wypadku. „Na podbój Księżyca” to świetna, momentami wręcz rewelacyjna, monumentalna opowieść nie tylko o podboju srebrnego globu, ale także o harcie ludzkiego ducha, marzeniach, obawach i przyszłości rodzącej się na naszych oczach.

Rok 1969. Misja Apollo 11 dociera na Księżyc. Pierwszy człowiek stawia stopę na srebrnym globie, udowadniając, że niemożliwe czasem jest jak najbardziej wykonalne. Jak jednak udało się tego dokonać? Jakim przeciwnościom losu musieli stawić wszyscy, biorący udział w tych wydarzeniach? I co jeszcze kryje się za kulisami misji?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/08/na-podboj-ksiezyca-norman-mailer.html

Marilyn
Norman Mailer 0
Okładka ksiązki - Marilyn

Znakomita, zbeletryzowana biografia jednej z najsłynniejszych postaci w historii kina. Została napisana przez najbardziej znanego żyjącego amerykańskiego...

Pieśń Kata
Norman Mailer0
Okładka ksiązki - Pieśń Kata

Bohaterem książki jest postać autentyczna, Gary Gilmore, morderca, którego proces odbił się szerokim echem w całych Stanach Zjednoczonych. Przestępca,...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski