reklama

Na granicy rozsądku

Ciąg dalszy losów Karoliny i Borysa, które pokochały rzesze czytelniczek.

Problemy Karoliny wciąż się piętrzą. Ukrywanie prawdy o swoim związku z Borysem, członkiem grupy przestępczej, przed policją okazuje się trudniejsze, niż początkowo zakładała. Borys za to z każdym kolejnym dniem zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele jest w nim z… człowieka. Dzięki Karolinie jego skorupa tworzona od wielu lat wreszcie pęka. Gorące uczucie, które okupione jest strachem, bólem i tęsknotą może być przyczyną szybkiego upadku.

Czy jest dla nich szansa na szczęśliwe zakończenie?

Informacje dodatkowe o Na granicy rozsądku:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-11-24

Kup książkę Na granicy rozsądku

Na granicy rozsądku - opinie o książce

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2024-01-05, Ocena: 4, Przeczytałem,

Jeśli lubicie od czasu do czasu przenieść się do świata brutalnych mafijnych rozgrywek, zasmakować adrenaliny, wielkich pieniędzy i namiętnego seksu to mam dla was propozycję nie do odrzucenia. Najnowsza powieść autorstwa @palasekaleksandra_pisarka poleca się na mroźny zimowy wieczór. Na pewno rozgrzeje niejedno zmarznięte ciałko i rozpali uśpione zmysły. Niestety nie czytałam poprzedniej części („Na granicy sumienia”) i bardzo żałuję, bo jej opis naprawdę mnie zaciekawił. Dlatego, aby nieco wam (i sobie) przybliżyć zarys tej historii, zacznę od krótkiego opisu fabuły. Karolina to młoda dziewczyna wychowana w rodzinie zastępczej, która pewnego dnia zostaje uprowadzona przez mafię. Jej oprawcą okazuje się Borys – wysoko postawiony członek grupy przestępczej. Z pozoru twardy i bezwzględny przestępca a tak naprawdę czuły i troskliwy ojciec, i jak się okazuje równie czuły kochanek, o czym już niedługo przekona się nasza bohaterka. Wejście do świata, w którym rządzą pieniądze i prawo pięści już na zawsze odmieni życie dziewczyny i przysporzy jej całej masy problemów. Jak 19- latka poradzi sobie z czekającymi ją zawirowaniami serca? Czy miłość młodej, ale doświadczonej już przez życie kobiety i dużo starszego mężczyzny ma prawo bytu w bezwzględnym świecie mafii? Przekonajcie się sami.
Jeśli czytaliście część pierwszą, to nie muszę was zachęcać do przeczytania kontynuacji. Książka nie jest obszerna, czyta się ją błyskawicznie i jak na romans mafijny jest naprawdę całkiem niezła. Przyjemnie spędziłam z nią czas i myślę, że wy również będziecie zadowoleni z tej lektury. Ze względu na odważne sceny seksu i momentami wulgarny język nie poleciłabym tej książki dla młodzieży poniżej 18 lat. Szkoda, że nie ma takiej informacji na okładce. Książkę polecam wam serdecznie, jednak koniecznie w prawidłowej kolejności, bo bez znajomości początku ciężko jest zrozumieć niektóre wątki.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @waspos

Avatar użytkownika - Mirela
Mirela
Przeczytane:2023-12-31, Ocena: 6, Przeczytałam,

RECENZJA

„NA GRANICY ROZSĄDKU”  (tom 2)

AUTOR: Aleksandra Palasek

WYDAWNICTWO: WasPos

„I choć bardzo chcieliśmy, okazało się, że miłość jest dopiero początkiem tej walki, która prowadzi do szczęścia”.

Na Granicy rozsądku to ciąg dalszy losów Karoliny i Borysa, których połączyło gorące uczucie, które narodziło się w świecie pełnym brutalność, strachu i niepewności.
W tej części autorka również nie odpuszcza bohaterom i będą, musieli, przejść drogę pełną zakrętów usłaną cierpieniem,  niepewnością walcząc, o swoją miłość.
Historia przepełniona po brzegi rollercoasterem przeróżnych emocji, adrenaliną, strachem, samotnością  tajemnicami,  niebezpieczeństwem, skorumpowanymi policjantami, którzy grają na dwa fronty, trudnymi wyborami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Było naprawdę dużo plot twistów i sytuacji, które wywoływały napięcie a zakończenie książki zaskakujące.
Książka wywołała we mnie lawinę przeróżnych emocji, żal, niedowierzanie, złość, napięcie i wywołała łzy.
Fajnie, że nie można, było, przewidzieć co się stanie i co znajdziemy na kolejnej stronie książki.
Autorka genialnie pokazała, jak trudną trzeba przejść drogę i walkę stoczyć o miłość, choć nie zawsze można liczyć na szczęśliwe zakończenie. A wszystko to zostało okupione bólem, strachem i tęsknotą.
Realistycznie autorka pokazuje świat mafii i realia i czynność operacyjne organów ścigania.
Fabuła książki została przemyślenia przez autorkę.
Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron i tak pozostało do ostatniej kropki.
Książka napisana jest z perspektywy kilku postaci, dzięki czemu możemy, dokładnie przeżyć ich emocje, spojrzeć  ich oczami na wszystko i zrozumieć ich postępowanie, oraz zobaczyć, z czym przyjdzie im się zmierzyć i co zmierzają.

Bohaterzy świetnie wykreowani, wyraziści, barwni, różnorodni mają wiele wad, niektórzy, zatracając się, zmieniają się pod wpływem drugiego, a jeszcze inni jeszcze niedojrzali na to co przygotowało dla nich życie, ale właśnie jest w nich coś prawdziwego.

Bardzo żal było mi Karolina, jako młodziutka dziewczyna musiała zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, w dodatku została sama ze wszystkim, co działo się wokół niej. Miała wszystkiego  dość i musiała zmierzyć się z koszmarem, w którym się znalazła. Stała się zagubiona, przestraszona, strzępek nerwów,  błądziła niczym ślepiec, żyjąc na krawędzi i balansując między szaleństwem, a nie mocą. A to wszystko za kilka chwil z nim i  jego dotyku.

Borys przechodzi dużą przemianę i zamierza wszystko zmienić, dla dziewczyny, której nie mógł wyrzucić ze swoich myśli.

Postać Sylwii dobrze wykreowana, idealnie umiała grać na dwa fronty, nie spodziewałam się, że może posunąć się aż tak daleko. Szokowała swoim postępowaniem i była nieprzewidywalna.

„Nie wiedziałam, czy to, co robię, nie rujnowało właśnie całego mojego życia, ale też nie wiedziałam, czy jeśli zostanę, to sama sobie go nie zniszczę. To miłość popycha ludzi do najgłupszych rzeczy. W tym przypadku moja miłość była w stanie wejść w moje życie, zniszczyć je, później naprawić, a na samym końcu ponownie zniszczyć.„

Karoliny koszmar trwa, tym razem musi zmierzyć się z policją, wymiarem sprawiedliwości i rodziną zastępczą, która nie ułatwia jej niczego. Stróże prawa próbuję wszelkimi sposobami wyciągnąć z niej całą prawdę  i wymusić zeznania obciążające  Borysa. Każdy kolejny dzień doprowadza ja do obłędu, nie wiedząc, co ja czeka. W dodatku brak kontaktu niczego im nie ułatwia, a niebezpieczeństwo czeka na nich na każdym kroku.

-Czy  Karolina i Borys mają szansę na szczęśliwe zakończenie?
-Czy ich miłość przetrwa w świecie pełnym niesprawiedliwości?
-Czy Karolina przetrwa rozłąkę i piętrzące się problemy?
-Czy Borys uwolni się i zrezygnuję ze świata mafii?
-Czy Karolina wygrzebie się ze wszystkiego?
-Czy  dziewczyna wyda Borysa?
-Co ich czeka bohaterów i jak potoczą się losy?
‐ Kim tak naprawdę okaże się Sylwia i do czego jest zdolna?

Polecam.

„Na granicy rozsądku” jest kontynuacją poznanych wcześniej bohaterów – Karoliny i Borysa, których związek niezwykle mnie zaintrygował. Lubię sięgać po książki z gatunku romansu mafijnego, szczególnie gdy potrafi on zaskoczyć i wzbudzić wiele emocji! Nie jest to typowy mafijny romans, którymi rynek czytelniczy został dosłownie zalany!

Karolina to nastoletnia dziewczyna, która w życiu wiele już doświadczyła, natomiast Borys jest mężczyzną, który obraca się w niebezpiecznych kręgach mafii. Tych dwoje jednak połączyło uczucie, które chcą pielęgnować, ale nie mogą o nim powiedzieć światu!

Wspaniale wykreowani bohaterowie, a dodatkowo naprzemienna narracja, która pozwala nam zrozumieć postępowanie każdego z bohaterów, pokazując poszczególne spojrzenia na niektóre sprawy, a także fakty, które przyczyniły się do takich, a nie innych decyzji.

Piękna, emocjonalna historia, która wywołała we mnie wiele łez i bardzo mnie zaskoczyła! Styl pisarski autorki jest niezwykle przyjemny, przez co książkę czyta się bardzo szybko!

Ja polecam, a wydawnictwu dziękuje za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki.

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2023-12-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Na granicy rozsądku" to kontynuacja, na którą bardzo czekałam, tym bardziej że miałam przyjemność patronować pierwszej części, czyli "Na granicy sumienia". Zaskoczyła mnie ta część totalnie, spodziewałam się słodkiego "pierdu pierdu" i mdłego zakończenia a dostałam dosłownie i dosadnie młotkiem po głowie.
Pani Aleksandro wielkie brawa za tę część... mało która książka z gatunku opisanego jako romans mafijny potrafi mnie tak emocjonalnie wykończyć. Beczałam chyba z pół godziny.

Dziewczyna pragnąca stanąć na nogach i rozpocząć "dorosłe" życie, niebezpieczni i brutalni mężczyźni, krew, ciemne interesy, mafia, która za każdym razem chce więcej i więcej, policja- która wcale nie jest miła i pomocna a w pewnym momencie staje się śmiertelnie niebezpieczna a do tego ognisty romans, mnóstwo tajemnic, intryg i niedomówień- i ja jestem kupiona, to jest to, co lubię i to sprawiło, że przeczytałam tę książkę w kilka godzin, nie odrywając się od niej nawet na moment.

Świetny pomysł na fabułę, mamy tu do czynienia z tym przysłowiowym czymś. Czymś, co porywa czytelnika w swoje szpony i nie puszcza go do samego końca.
Świetnie skonstruowana akcja wciąga i intryguje od pierwszych stron, sukcesywnie nabiera tempa, zaskakuje zwrotami, budząc czasami ogrom skrajnych emocji.
Bohaterowie są bardzo ciekawi i fajnie poprowadzeni. Autorka świetnie ukazała to, jak bardzo ta główna dwójka do siebie nie pasuje, jednak relacje i zależności, które między nimi zachodzą, wpływają na nich i ich postępowanie oraz ogólne zachowanie, jak bardzo się oboje zmieniają pod swym wpływem.
Naprzemienna narracja pozwala "wejść" w ich głowy, zrozumieć ich emocje, motywy, którymi się kierują, pragnienia i strachy. Okazuje się, że Borys nie jest taki straszny, jak się kreuje, a Korola nie jest jednak głupiutką i niedojrzałą nastolatką- wydarzenia, których była świadkiem w pierwszej części, jej własne, bolesne doświadczenia sprawiają, ze dziewczyna dorasta i nabiera hartu ducha.
Innych postaci jest również sporo, każda z nich jest barwna, wnosząca wiele emocji do tej historii. Wszystkie one tworzą barwne i ciekawe tło dla głównej pary.
Tak jak wspomniałam wyżej mamy tu ogrom niespodzianek i nie zawsze pozytywnych rozwiązań.
Świetne i barwne opisy nadają powieści mrocznego i ciekawego klimatu, jasno dając do zrozumienia, że nie mamy do czynienia tutaj z grzecznymi chłopcami. Strach i mrok wypływają niemal z każdej przewracanej strony, fantastycznie zbudowane napięcie, adrenalina utrzymana na stałym, wysokim poziomie. Niezwykle wciągająca historia.
Jest to książka zdecydowanie dla dorosłego czytelnika. Sporo tu erotyki i słownictwa nienadającego się na salony, ale takie jest prawo tego literackiego gatunku, na szczęście autorka podaje nam całość w wyważonym stylu. Z przyjemnoścą się czyta tę historię.

Tak jak wspomniałam, jest to kontynuacja, obie części są ściśle związane ze sobą, więc jeśli nie znacie jeszcze "Na granicy sumienia" koniecznie musicie nadrobić, by bez problemów odnaleźć się w "Na granicy rozsądku".

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Jeden z lepszych romansów, jakie miałam okazję ostatnio przeczytać. Jest gorąco, namiętnie i momentami naprawdę niebezpiecznie.

Związani bólem
Aleksandra Palasek0
Okładka ksiązki - Związani bólem

Historia inspirowana prawdziwym życiem. Powieść porusza tematykę alkoholizmu i piekła, z którym muszą się mierzyć dzieci alkoholików. Joanna zamiast...

Na granicy sumienia
Aleksandra Palasek0
Okładka ksiązki - Na granicy sumienia

Brutalny świat, pełen śmierci, intryg i brudnego seksu. Taki, którego nikt nie chce poznać. Jeśli już na starcie ma się przechlapane, to wątpliwe jest...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung