reklama

Myślisz, że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnym Rzymie

Kolejna część serii. Tym razem dowiedz się, jak wyglądało życie dzieci w starożytnym Rzymie!

Sprzątanie pokoju? Kolejna praca domowa do odrobienia? Wyniesienie śmieci? MYŚLISZ, ŻE TAK CI ŹLE? Wolałbyś prać swoje ubrania za pomocą chwastów, zamiast w proszku do prania? A co powiesz na chodzenie do szkoły siedem dni w tygodniu?

Co na obiad? Może zasmakowałbyś w pieczonej koszatce? A czy byłbyś zadowolony, gdyby Twoja mama pozbywała się wszy z Twojej głowy za pomocą koziej kupy? I czy naprawdę chciałbyś znaleźć w publicznej toalecie jedną, wspólną dla wszystkich gąbkę do wytarcia pupy?

Informacje dodatkowe o Myślisz, że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnym Rzymie:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-04-14
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska

Kup książkę Myślisz, że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnym Rzymie

Myślisz, że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnym Rzymie - opinie o książce

Ludzie myśleli, że jest im źle, myślą i myśleć będą. Nie jest ważne, w jakiej epoce żyją i ile mają lat.
Ja sama, będąc nastolatką, często się na tym łapę.
Ta książka uświadomiła mi, że ludzie żyjący wiele lat przede mną mieli podobne problemy do naszych. Jedynie m.in. dzięki rozwojowi nauki i wynalazkom rozwiązania tych problemów są inne.
I dzięki za to… 😉
Bo kto by chciał, żeby w dzisiejszych czasach jego ubrania były ugniatane bosymi nogami w baliach, w których gromadzony jest stary moczy, jego włosy były farbowane przy pomocy pijawek, albo jego wszy były zwalczane za pomocą kozich bobków. Brrr….

Czy marzyło ci się kiedyś…
- żeby ludzie chętniej się czymś dzielili?
- żeby wasze rodzinne auto było trochę bardziej niezwykłe?
- żeby ktoś cię wyręczył w obowiązkach domowych?
Gwarantuję Ci, że po przeczytaniu tej książki, przekonasz się, że dobrze jest tak jak jest teraz.
Wcześniej było dużo gorzej…

Przeczytałam książkę i dowiedziałam się wielu ciekawych informacji o tym, jak żyło się w Rzymie. Lubię historię, dlatego bardzo zaciekawiła mnie ta książka. Dowiedziałam się, że dzieci żyjące wiele lat przede mną, nie miały ode mnie lepiej. Wiem na pewno, że nie chciałabym się z nimi zamienić.

Książka zawiera ciekawostki nazwane „Coś takiego!”, quizy i zabawne mini komiksy. Ilustracje są bardzo kolorowe.

Myślisz, że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnej Grecji
Chae Strathie0
Okładka ksiązki - Myślisz, że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnej Grecji

Myślisz, że tak ci źle? to seria dwóch książeczek opowiadających o tym, jak wyglądało życie dzieci w starożytnym Egipcie i starożytnej Grecji. Fakty...

Myślisz, że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie
Chae Strathie0