reklama

Cieszę się, że szukasz pomocy w radzeniu sobie z myślami samobójczymi. Doceń, proszę, swoją siłę, o której świadczy sięgnięcie po ten poradnik. Spróbowanie czegoś nowego, gdy ma się poczucie tkwienia w potrzasku, wymaga nie lada odwagi. Podziwiam twoją gotowość do zrobienia tego i mam nadzieję, że czujesz dumę z faktu, iż dbasz o swoje zdrowie psychiczne. Twoje życie jest cenne, nawet jeśli w tej chwili wydaje ci się inaczej.

Autorka

Dlaczego nachodzą cię myśli samobójcze? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ale tym, co łączy doświadczenie osób w sytuacji podobnej do twojej, jest ogromny, trudny do zniesienia ból. Myśli samobójcze nie są oznaką słabości, nie świadczą o tym, że jesteś kimś gorszym czy wybrakowanym, ani nie są czymś, czego należy się wstydzić. To sygnał, że cierpisz i potrzebujesz sposobu na uwolnienie się od bólu. Ta książka podpowie ci, co zrobić, by zmniejszyć ból oraz zapanować nad niebezpiecznymi impulsami i myślami samobójczymi w niedestrukcyjny, czyli zdrowy sposób.

Poradnik przeprowadzi cię przez ważny proces. Będzie twoim przewodnikiem, pomagając ci znaleźć ulgę i rozwiązanie, gdy myśli samobójcze przejmą nad tobą kontrolę. Pomoże ci przejść kolejne etapy procesu zdrowienia, a także będzie źródłem wsparcia w mierzeniu się z trudnościami oraz w budowaniu takiego życia, jakiego pragniesz - życia, w którym jest więcej nadziei, radości i sensu.

Książka opiera się na trzystopniowej teorii samobójstwa i technikach poznawczo-behawioralnych, które pomagają skutecznie radzić sobie z myślami samobójczymi. Znajdziesz w niej wiele praktycznych narzędzi i sprawdzonych strategii, aby przetrwać kryzys i odnaleźć nadzieję.

Dzięki pracy z tym poradnikiem:

oprzekonasz się, że nie jesteś sama/sam;

oprzyjrzysz się swoim przekonaniom i myślom samobójczym;

oprzeanalizujesz i zrozumiesz źródła dręczących cię myśli;

ostworzysz plan radzenia sobie z impulsami samobójczymi na wypadek kryzysu;

opoznasz techniki łagodzenia bólu emocjonalnego oparte na samowspółczuciu i akceptacji;

onauczysz się rozwiązywać problemy na bieżąco i unikać ich kumulacji;

owzmocnisz poczucie nadziei i sensu życia za pomocą sprawdzonych strategii;

opoprawisz znaczące relacje z ludźmi.

Informacje dodatkowe o Myśli samobójcze. Jak pokonać ból emocjonalny, odzyskać siłę i przywrócić życiu sens:

Wydawnictwo: GWP
Data wydania: 2023-09-10
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: The Suicidal Thoughts Workbook: CBT Skills to Reduce Emotional Pain, Increase Hope, and Prevent Suicide

Kup książkę Myśli samobójcze. Jak pokonać ból emocjonalny, odzyskać siłę i przywrócić życiu sens

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung