Myślenie obrazami oraz inne relacje z mojego życia z autyzmem

Dr Temple Grandin jest utalentowanym naukowcem w dziedzinie nauk o zwierzętach, autorką ponad jednej trzeciej projektów urządzeń do hodowli bydła w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie na szeroką skalę prowadzi wykłady na temat autyzmu - sama jest osobą autystyczną, kobietą, która myśli, czuje i przeżywa świat wewnętrzny w sposób dla nas niepojęty. Ta wyjątkowa książka to reportaż Temple Grandin z krainy autyzmu. Pisząc z podwójnej perspektywy naukowca i osoby z autyzmem, opowiada nam o tym, czego doświadczają mieszkańcy tej krainy i jak jej samej udało się wyrwać poza jej granice i zacząć funkcjonować w świecie zewnętrznym.
"Myślenie obrazami" to dokument niezwykłego człowieka, kogoś kto przejrzyście i z wdziękiem buduje most między sobą i nami, rzucając światło na zagadkę naszej wspólnej tożsamości.

Informacje dodatkowe o Myślenie obrazami oraz inne relacje z mojego życia z autyzmem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-88839-33-0
Tytuł oryginału: Thinking in pictures, my life with autism
Tłumaczenie: Dominika Lewandowska-Rodak, Marta Klimek-Lewandowska

Tagi: Autobiografie

Kup książkę Myślenie obrazami oraz inne relacje z mojego życia z autyzmem

Starsze dziecko z autyzmem
Temple Grandin0
Okładka ksiązki - Starsze dziecko z autyzmem

Autorka opowiada o swoich doświadczeniach szkolnych, okresie dojrzewania i pierwszych krokach na rynku pracy z perspektywy osoby z zaburzeniami z ASD....

Temple Grandin0
Okładka ksiązki - Piękne umysły. Jak ludzie myślący obrazami, wzorami i abstrakcjami postrzegają świat

Czy zdarza Ci się, że coś wiesz, ale nie umiesz wyjaśnić skąd? Czy rozwiązujesz problemy w niestandardowy sposób? Czy masz żywą wyobraźnię? Czy masz talent...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski