Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzone są głównie z dziećmi, które mają problemy z nauką wynikające z nieharmonijnego lub opóźnionego rozwoju. Pomoc tym uczniom polega na:

korygowaniu zaburzonych funkcji zastępowaniu zaburzonej funkcji inną usprawnianiu funkcji będących w normie.

Niniejsze ćwiczenia zostały przygotowane dla uczniów klas 4-6 i podzielone na działy skupiające się na poszczególnych umiejętnościach, z którymi dzieci w tym wieku najczęściej mają problemy. Są to:

sprawność manualna grafomotoryka percepcja wzrokowa percepcja słuchowa pisanie czytanie.

Wszystkie zadania przedstawione w tej publikacji mogą być wykorzystane nie tylko w trakcie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych (grupowych lub indywidualnych), ale także jako ćwiczenia dodatkowe na lekcjach, w świetlicy lub w domu.

Informacje dodatkowe o Myślę, rozwiązuję i... wiem!. Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów klas 46:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2024-05-21
Kategoria: Pedagogika

Tagi: Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży - niepełnosprawność i specjalne potrzeby Edukacja - pierwszy język (ojczysty) - nauka pisania i czytania Educational: modern (non-native) languages: language learning: readers Edukacja - pierwszy język (ojczysty) - pismo odręczne Remedial education & teaching Edukacja domowa Szkoła podstawowa For supplementary education programmes (compensatory / complementary education) For people with learning / communication difficulties

Kup książkę Myślę, rozwiązuję i... wiem!. Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów klas 46

LOL Surprise! OMG Obłędnie styLOVE. Poza schemat
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - LOL Surprise! OMG Obłędnie styLOVE. Poza schemat

Książka z popularnymi bohaterami. W środku mnóstwo zadań, łamigłówek oraz piękne kolorowe naklejki. Przeżyj niesamowitą przygodę, książki z serii umilą...

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Zakopane - Krzeptówki przewodnik
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Zakopane - Krzeptówki przewodnik

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem to największe po Fatimie centrum apostolstwa fatimskiego w świecie i najbardziej zasłużony ośrodek badań...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;